نمناک اخبارجامعه جزئیات دستگیری عاملان ربودن بنیتا 8 ماهه
بنیتا ، دزدان بنیتا
رئیس پلیس آگاهی تهران در حاشیه بازسازی صحنه ربایش بنیتا کوچولو جزییات دستگیری عاملان این حادثه را بیان کرد.
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1396

نحوه دستگیری دزدان بنیتا 8 ماهه

سردار عباسعلی محمدیان روز جمعه درحاشیه بازسازی صحنه ربودن بنیتا کودک 8 ماهه، اظهار داشت:بلافاصله پس از اعلام خبر ربودن این کودک به سامانه 110 رئیس کلانتری به همراه مأموران تجسس در مخحل حاضر شدند.یک ساعت بعد مامور پلیس آگاهی در کلانتری حاضر و تحقیقات خود را از همان مکان آغاز کرد.

سردار محمدیان

وی ادامه داد:بخشی از اقدامات پلیس ظاهری است که مردم آن را می بینند و بخشی دیگر سری و از طریق سیستم ها انجام می شود.
به گفته ی رئیس پلیس آگاهی تهران سارقان پس از سرقت خودرو برای رسیدن به محل سکونت خود مسیری کوتاه را انتخاب کردند که از جلوی هیچ دوربین ترافیک و ثبت سرعت عبود نکردند.این درحالی است که ما تمام دوربین های سطح شهر را 24 ساعته رصد می کردیم.
محمدیان در مورد نحوه شناسایی عاملان اصلی این حادثه گفت:در حالی که اقدامات پیچیده پلیس ادامه داشت فرد ناششناسی با پلیس تماس گرفت واطلاعاتی را در اختیار ما قرار داد.با پیگیری های انجام شده مأموران درآن محل حاضر و نفر اول را دستگیر کردند که او در بازجویی ها مدعی شد سرقت کار فرد دیگری است.
وی ادامه داد:ماموران برای دستگیری فرد دوم وارد عمل شدند اما اومتواری شده بود. سرانجام ساعت 22سه شنبه شب محل اختفای این فرد پیدا شد. پس از ورود ماموران به محل آنها با پوشک بچه و شیر خشک رو به رو شدند که ما امیدوار شدیم کودک زنده باشد اما این وسایل متعلق به نوزاد پسری بود که برادرزاده متهم بود.
رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه متهم در همان محل دستگیر اما منکر ربودن بنیتا شد، افزود:سرانجام این فرد لب به اعتراف گشود و محل رها کردن خودرو را اعلام کرد.با حضور ماموران مشخص شد شیشه های خودرو بالا است وا ین کودک جانش را از دست داده است.سارقان یک و نیم ساعت پس از سرقت خودرو را رها کرده و به دلیل اینکه از مقابل هیچ دوربینی رد نشده بودند ردی از آنها به دست نیامد.
محمدیان در مورد پی جویی های پلیس برای کشف این پرونده گفت:ما 35 سرفصل را در دستور کار خودداشتیم و حتی در 8 استان دیگر موارد مشکوک اعلام شد که همکاران ما در این استانها به بررسی اطلاعات مردم پرداخته و پس از احراز هویت معلوم شد هیچ کدام از آنها بنیتا نیستند.
وی در مورد انتشار خبر گم شدن بنیتا در فضای مجازی گفت:باید فضای مجازی را یک فرصت بدانیم و ما قصد داشتیم روز شنبه اطلاعیه ای را در فضای مجازی به کمک رسانه ها منتشر کنیم اما خانواده آنها زودتر اینکار را انجام دادند. برای جلوگیری از دوباره کاری اطلاعیه ای را صادر نکردیم. باید بدانیم که فضای مجازی یک فرصت است وتمام اطلاعاتی که از این طریق به دست پلیس رسید بررسی شد.
رئیس پلیس تهران در مورد اینکه گفته می شود عامل اصلی این حادثه با وثیقه آزاد بوده است، گفت:ازاتهام این فرد اطلاعی نداریم چرا که پرونده اش در پاکدشت مورد رسیدگی قرار گرفته است.
وی گفت:معاون جنایی پلیس آگاهی داوطلبانه مرخصی اش را لغو کرد و در همان روز پنجشنبه اقدامات وسیع پلیس آغاز شد. ما انتظار تعریف از پلیس را نداریم و همین که این متهمان دستگیر شده اند برای ما کافی است.
محمدیان در پایان به شهروندان توصیه کرد خودروی روشن رادر حالی که کودک درون آن است رها نکنند چرا که در گذشته پرونده هایی داشتیم که افراد برای خرید خودرو را به همراه کودک رها کرده اند و سارق دست به سرقت زده است.

نحوه دستگیری دزدان بنیتا 8 ماهه

جزئیات دستگیری عاملان ربودن بنیتا 8 ماهه
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10
برگرفته از میزان - /م
این مطلب مفید بود ؟ 9 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف