نمناک اخبارحوادث عامل اسیدپاشی شبانه خیابان 24 متری شناسایی شد
اسیدپاشی ، اسیدپاشی
چند روز پیش بود که گزارش خبر اسیدپاشی به کلانتری 160 خزانه رسید . در جریان این اسیدپاشی 2 مرد جوان از ناحیه صورت و بدن دچار آسیب دیدگی شدند.
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1395

جزئیات جدید از اسیدپاشی شبانه در خیابان 24 متری

ساعت 23:15، پنجم شهریور ماه امسال وقوع یک فقره اسیدپاشی در خیابان 24 متری باستانی پور – خیابان خسرو احمد – پارک بازیافت به کلانتری 160 خزانه اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد دو جوان حدودا 30- 29 ساله بنام های میثم و آرمان از ناحیه صورت و بدن مورد اسیدپاشی قرار گرفتند که بلافاصله هر دو نفر آنها جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل شدند.

پرونده در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ:
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع اسیدپاشی و به دستور سرپرست دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات یکی از شکات پرونده:
با حضور کارآگاهان اداره شانزدهم در بیمارستان مشخص شد که یکی از دو مصدوم اسیدپاشی بنام "آرمان" از ناحیه چشم مورد آسیب شدید قرار گرفته و به همین علت تحت عمل جراحی قرار گرفته و امکان تحقیقات از وی وجود ندارد؛ لذا کارآگاهان به تحقیق از دومین مصدوم پرونده اسیدپاشی بنام "میثم" پرداختند.

میثم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:"بهمراه دوستانم در پارک نشسته بودیم؛ از سر و صدایی که حدودا 40 متر آن طرف تر ایجاد شده بود و همچنین اظهارات دوستانم، متوجه شدم که یکی از بستگان دور بنده بنام "بهرام" قصد دارد با فردی دعوا کند؛ به قصد میانجیگری رفتم تا از درگیری جلوگیری کنم ولی به محض رسیدن [به محل درگیری] فردی که تا به حال او را ندیده بودم و نمی شناسم ، ظرفی را که بعدا متوجه شدم حاوی اسید بوده به سمت مردم پاشید که بخش عمده آن به صورت و بدن و سر بنده [و آرمان] ریخته شد؛ احساس سوزش و درد شدیدی کردم و دیگر متوجه ی چیزی نشدم".

شناسایی عامل اسیدپاشی:
کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل اسیدپاشی اقدام به شناسایی دیگر شاهدان صحنه اسیدپاشی کرده و با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده موفق به شناسایی متهم اصلی پرونده بنام "مجید. ت" ( متولد 1353 ) شدند ؛ بنا بر اظهارات شاهدان صحنه درگیری، متهم بهمراه برادرش با فردی بنام "بهرام" درگیر و طی درگیری با این شخص مبادرت به اسیدپاشی کرده بود.

مراجعه متهم به پلیس آگاهی:
در شرایطی که کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی محل سکونت متهم "مجید . ت" در خیابان کارگر جنوبی و همچنین محل کار وی در خیابان آذربایجان کرده و دیگر اقدامات پلیسی جهت دستگیری وی را در دستور کار خود قرار داده بودند ، "مجید . ت" در ساعت 07:30 ، هفتم شهریور ماه با مراجعه به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، خود را به کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی معرفی و تسلیم کرد.

اظهارات اولیه متهم:
متهم پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی در اظهارات اولیه اش ، در تشریح شب درگیری منجر به اسیدپاشی به کارآگاهان گفت:"محل کار من نزدیک پارک قرار دارد و من در محل کارم مشغول درست کردن ماشین بودم که بهرام بهمراه چند نفر که همه ی آن چاقو داشتند، آمدند و مرا دوره کردند؛ ناگهان یکی از آنها چیزی را به سمت ماشین پاشید که بدنم شروع به سوزش کرد؛ به قصد فرار به مغازه کناری رفتم که آنها مرا تعقیب و با آجر و سنگ به سمت من حمله ور شدند؛ چند کارگر سایر مغازه ها که آنجا کار می کنند، شاهد هستند که چگونه آنها به سمت من حمله ور شدند".

متهم پرونده در خصوص سابقه درگیری خود با بهرام به کارآگاهان گفت:"بهرام یکی از خلاف کارهای منطقه است و از من حق حساب می گرفت؛ سال گذشته بود که بهرام به قصد زهر چشم گرفتن از من، اقدام به شکستن شیشه ی خانه مان کرده بود و من نیز به همین علت از وی طرح شکایت کردم؛ او نیز به همین علت از من کینه به دل گرفته بود و هر بار به محل کار م می آمد و ایجاد سر و صدا و مزاحمت می نمود".

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به ادامه اقدامات درمانی بر روی مصدوم حادثه اسیدپاشی عنوان داشت:"متهم اصلی پرونده پس از انجام تحقیقات اولیه و جهت صدور قرار قانونی، صبح روز جاری ( 07/05/1395 ) به دادسرای امور جنایی تهران اعزام گردید و تحقیقات در این پرونده در مراحل مقدماتی و اولیه قرار دارد".

عامل اسیدپاشی شبانه خیابان 24 متری شناسایی شد

عامل اسیدپاشی شبانه خیابان 24 متری شناسایی شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از روزنو /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف