نمناک اخبارپزشکی و سلامت عامل شایعه قرص استامینوفن کشنده دستگیر شد
استامینوفن کشنده ، استامینیوفن
خبرهای مبنی بر ورورد استامینوفن کشنده به بازار دارو موجب نگرانی مردم شده بود. عامل انتشار این شایعه در فضای مجازی شناسایی و دستگیر شد.
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1394
بازدید : 12,672 نفر

دستگیری عامل شایعات استامینوفن کشنده در شبکه های اجتماعی

مدتی است که شایعه ای در خصوص استامینوفن های کشنده در فضای مجازی و شبکه های غیر رسمی منتشر شده است که متن این شایعه بدین شرح است:طبق اطلاعیه بیمارستان الزهرا قرص استامینوفن جدیدی وارد بازار شده است که در زیر آن به صورت ریز نوشته شده "دگلوفین یا باکلوفن ". به هیچ وجه استفاده نکنید که ظرف مدت 72 ساعت سبب مرگ می شود.

 ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی از دستگیری عامل پخش شایعه استامینوفن های کشنده با نام دگلوفین یا باکلوفن در یکی از شهرستان ها خبر داد و گفت:این شایعه از یک سال پیش به طور گاه گاه منتشر می شد. تا اینکه سرانجام عامل آن در یکی از شهرستان ها دستگیر شد اما هنوز انگیزه وی از انتشار این شایعه مشخص نشده است.
 
وی اضافه کرد:به طور کلی دارویی به این نام وجود ندارد. علاوه بر این نظارت های دقیق و سختگیرانه ما بر داروخانه ها همچنان ادامه دارد. امکان ندارد که تعدادی افراد سودجو دارویی را توزیع کرده پس از آن پزشکان نسبت به تجویز آن اقدام کنند و در داروخانه ها به راحتی فروخته شود.
 
حریرچی خاطر نشان کرد:برخی پیام های بی اساس در فضای مجازی و شبکه های غیر رسمی شکل می گیرند که پایه علمی نداشته و حتی در برخی موارد آسیب های جبران ناپذیری را به بار می آورد.
 

عامل شایعه قرص استامینوفن کشنده دستگیر شد

عامل شایعه قرص استامینوفن کشنده دستگیر شد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 26
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 20 6
نظر کاربران
ماهان

ماهان

باکلوفن وجود داره ولی استامینوفن نیست شل کننده عضلات هست ولی مصرفش عمومیت نداره مثل شل کردن اسفنکتر ادراری که موقع دفع مشکل وجود نداشته باشه درصورت مصرف معتادین به تریاک واکنش از شوک تامرگ متفاوت است

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف