نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها عجیب و غریب ترین روشهای درمانی تاریخ +تصاویر
روش های درمانی ، عجیب ترین روش های درمانی
در این مطلب با روشهای درمانی یا باور غیرمعمول پزشکان دوران کهن آشنا می شوید که برخی از آنها برای انسان امروز اصلا قابل قبول نیست و وحشیانه به نظر می رسد.

چندش آورترین روشهای درمانی در طول تاریخ

روشهای درمانی در طول تاریخ تفاوت های بسیار زیادی کرده است و پیشرفت تکنولوژی و درک بیشتر بشر از ویژگی های بدن انسان تاثیر بسیار مثبتی بر آن گذاشته است. قرار بر این است که پزشکان تا جایی که امکان دارد جراحی های خود را با کمترین درد و آسیب به بیمار انجام دهند اما تاریخ نشان می دهد که این گذاره بیشتر در مقام حرف، آسان است. با وجودی که براساس شواهد، پزشکان باستان بسیار کارکشته و حاذق بودند اما در بسیاری موارد به روش های عجیب غیراصولی، دردناک و نامتعارفی برای درمان بیماران متوسل می شدند. در ادامه با هفت روش درمانی یا باور غیرمعمول پزشکان دوران کهن آشنا می شوید که برخی از آنها برای انسان امروز اصلا قابل قبول نیست.

علم پزشکی به سرعت در حال پیشرفت است به طوری که دانشمندان در محیط آزمایشگاه روز به روز ابعاد جدیدتری از بیماری ها را کشف و روشهای درمانی جدیدی را به عموم معرفی می کنند. با این حال، عده ای هنوز روش های سنتی را برای درمان برخی بیماری ها ترجیح داده و معتقدند هیچ دارویی نمی تواند جایگزین آنها شود.
 
وب سایت "مدیکال دیلی" در مطلبی به معرفی 10 روش عجیب و غریب و چندش آور برای درمان برخی بیماری ها پرداخت. این درمان های سنتی که در ادامه معرفی شده اند، هنوز در برخی نقاط دنیا کاربرد دارند.

روشهای درمانی عجیب و غریب در طول تاریخ :

1. کمپوت قورباغه
 
 روشهای درمانی
 
به نقل از انجمن "نشنال جئوگرافی"، مردم کشور پرو از ترکیب قورباغه له شده و انواع ادویه جات محلولی بدست می آورند که به عقیده شان بیماری آسم و مشکلات ناباروری را درمان می کند.
 
گرچه این روش درمان از نظر علمی هنوز تایید نشده است، بسیاری از مردم پرو از این محلول چندش آور برای افزایش قدرت باروری استفاده می کنند.
 
2. خارج کردن امعاء و احشاء از دهان
 
دانشکده پزشکی دانشگاه یل آمریکا در گزارشی نوشت:برخی اندام های شکمی را می توان از راه دهان خارج کرد. جراحان توانستند اولین بار با این سبک بدون کوچکترین برش، کیسه صفرای بیمار را از بدنش بیرون بکشند.
 
 
 روشهای درمانی
 
در برخی از کشورها برای خارج کردن خون کثیف از بدن و جلوگیری از انسداد رگ ها از زالو استفاده می شود. همچنین عده ای از متخصصان به منظور جداسازی خون زیر بافت های پیوندی فرآیند زالودرمانی را انجام می دهند.
 
4. کرم و لارو حشرات
 
روشهای درمانی
 
در برخی نقاط دنیا لارو حشرات را بر روی زخم قرار می دهند تا از عفونت و تورم پوستی جلوگیری کنند. این کرم های کوچک تنها از بافت های مرده پوست تغذیه کرده و بدین طریق به روند ترمیم و بازسازی پوست سرعت می بخشند.
 
5. ادرار اسب آبستن
 
ادرار اسب آبستن حاوی نوعی استروژن به نام "پریمرین" (Premarin) است که در گذشته جهت هورمون درمانی مورد استفاده قرار می گرفت. این روش درمان در سال 2002 از سوی 9 میلیون خانم مورد استفاده قرار گرفت تا اینکه سرانجام آثار منفی آن از قبیل ابتلا به حملات قلبی گزارش شد.
 
 
عده ای از دانشمندان بر این باورند مصرف شیر مادر می تواند سلول های سرطانی را از بین ببرد. البته این نظریه هنوز به طور قطع تایید نشده است.
 
7. بلعیدن ماهی خام
 
روشهای درمانی
 
در جنوب هند نوعی درمان سنتی برای درمان آسم و گرفتگی گلو وجود دارد که به موجب آن بیمار باید ماهی هایی به طول 5 سانتیمتر را که با ادویه آمیخته شده به طور کامل ببلعد! این درمان توسط یک خانواده هندی انجام می شود و هر سال هزاران نفر به این خانواده مراجعه می کنند.
 
8. مصرف کرم های انگلی
 
برای درمان بیماری های روده و ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک) بلعیدن کرم های انگلی (که عموماً در روده زندگی می کنند) یا قرار دادن آن ها بر روی زخم از سوی برخی پیشنهاد می شود. عقیده بر آن است که سیستم دفاعی بدن با این روش تقویت می شود.
 
9. پیوند دندان به چشم
 
روشهای درمانی
 
این روش که با کشیدن دندان و جایگذاری آن در چشم بیمار صورت می گیرد، بینایی را تقویت می کند. در این روش، جراحان با ایجاد یک سوراخ در دندان و پیوند آن به چشم نوعی پروتز چشم تولید می کنند که می تواند زخم های قرنیه را ترمیم کند.
 
10. پیوند باکتری مدفوع
 
در این روش که از قرن چهارم در چین رایج بوده مدفوع اهدایی به ماده ای موسوم به "سوپ زرد" تبدیل می شود سپس وارد بدن بیماران مبتلا به نارسایی کلیه و بیماری کرون (نوعی التهاب دیواره روده) می شود. هدف از این درمان اضافه کردن باکتری های مفیدی است که به صورت طبیعی درون روده های برخی افراد وجود ندارند.

عجیب و غریب ترین روشهای درمانی تاریخ +تصاویر

عجیب و غریب ترین روشهای درمانی تاریخ +تصاویر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف