عجیب ترین مدارس
مدرسه هایی وجود دارند که کاملا شیوه های اصولی و رایج را کنار گذاشته اند و سیستم منحصر بفرد آموزشی خودشان را ابداع کرده اند. با معرفی عجیب ترین مدارس جهان همراه نمناک باشید.

عجیب ترین مدارس دنیا

در بیشتر کشورهای جهان وقتی کلمه مدرسه را به زبان می آورید معمولا کوله پشتی، زنگ تفریح، کلاس درس با میز و نیمکت و حیاط بزرگ و آبخوری های متعدد در ذهن تان تداعی می شود.اما باید بگوییم صدها روش مختلف برای تحصیل کردن وجود دارد، و میلیون ها چیز برای آموختن وجود دارد که شما در یک برنامه ی آموزشی استاندارد و یک مدرسه پیدا نخواهیدکرد.

همانطور که می دانید مدرسه را می توان بنیادی ترین قدم هر کودکی برای ورود به دنیای واقعی دانست. مدرسه دانش آدم ها را درباره موضوعات مختلف بالا می برد و زندگی آن ها را شکل می دهد تا بتوانند با شجاعت و با آغوش باز به پیشواز آینده بروند. یک مدرسه نرمال قاعدتا شامل تعداد زیادی دانش آموز با کتاب، کیف و چندین و چند کلاس است. دانش آموزان در مدارس از معلمانشان تکالیف را دریافت می کنند و موظفند تا هر جلسه انجام دهند چون قرار است که از طریق همین تکالیف ارزشیابی شوند و علاوه بر این معلم ها از این طریق می توانند استعداد و مهارت های داش آموزانشان را بسنجند. اما مدرسه هایی هم وجود دارند که کاملا این شیوه ها را کنار گذاشته اند و سیستم منحصر بفرد آموزشی خودشان را ابداع کرده اند. با معرفی مدارس عجیب جهان با سایت جذاب نمناک همراه باشید:

مدرسه جادوگری | Witch School

مدرسه جادوگری در ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد و توسط شخصی به نام rev. Ed Hubbard تاسیس شده است. این مدرسه درس ها را به صورت آنلاین ارائه می دهد و لازم نیست در مدرسه حضور داشته باشید ولی بعضی ها می توانند انتخاب کنند که حضور فیزیکی داشته باشند. این مدرسه عقاید جادوگران و بعضی از تردستی ها و کارهای آن ها را آموزش می دهد و از سال 2004 که تاریخ گشایش مدرسه بوده، بیشتر از 200000 نفر در آن ثبت نام کرده اند. این مدرسه علیرغم مخالفان زیادی به خصوص از طرف مسیحیان ارتدوکس که دارد، همچنان با همان قدرت به راهش ادامه می دهد.

عجیب ترین مدارس

مدرسه قطاری | Train platform school

دومین مورد از مدارس عجیب جهان متعلق به مدرسه قطاری است. دیدن کودکانی که در ایستگاه های قطار هند همه ی زندگی شان را می گذرانند به جای این که به مدرسه بروند دردناک بود آن هم وقتی که در فقر کاملند و تحصیلات می توانست زندگی آن ها را کاملا عوض کند. به همین خاطر معلمی به نام Inderjit Khurana تصمیم گرفت تا به جای این که کودکان را به مدرسه بکشاند، مدرسه را به پیشواز آن ها ببرد. در واقع مدرسه آن ها در قطار است، آن ها در این مدارس شعر، عروسک گردانی و بازیگری یاد می گیرند و در هر زمانی که بخواهند می توانند مدرسه را ترک کنند. در این مدرسه حتی غذا و خدمات پزشکی هم به کودکان و هم به خانواده هایشان ارائه می شود.

عجیب ترین مدارس

مدرسه جادوی مارها | Snake charming school

در این مدرسه در هند به کودکان از سن دو سالگی نحوه ی جادو کردن مارها را آموزش می دهند و همین که کودکان به سن 12 سالگی می رسند تقریبا دیگر همه چیز را درباره مارها و طبیعت آن ها می دانند و آماده شده اند تا به صورت حرفه ای با آن ها کار کنند. پسرها یاد می گیرند چطور با صدای فلوت مار را میخکوب کنند و دخترها هم نحوه ی نگهداری از مارها را آموزش می بیند.

عجیب ترین مدارس

مدرسه آزاد بروکلین | Brooklyn free school

همان طور که از اسم این مدرسه پیداست، مدرسه ای آزاد در آمریکا است که در سال 2004 تاسیس شده است. در این مدرسه هیچ قانونی برای دانش آموزان وجود ندارد در واقع ایده این است که دانش آموزان بتوانند خودشان راهشان را پیدا کنند. دانش آموزان درباره ی این که چه چیزی را دوست دارند یاد بگیرند آزادند و اگر به نشستن بر سر کلاس درس علاقه مند نباشند می توانند در خانه بمانند. علیرغم وجود انتقادهای فراوان به خاطر نبود مقررات، این مدرسه به خاطر شهرت فراوانی که در مدارس عجیب جهان دارد همچنان به کار خود ادامه می دهد.

عجیب ترین مدارس

مدرسه قایقی | Boat school

به خاطر بارش باران های سهمگین و سنگین موسمی در بنگلادش، تحصیلات هزاران کودک به خطر تخریب خانه ها و مدارس تحت الشعاع قرار گرفت. در این میان یک موسسه خیریه ای به نام Shidhulai Swanirvar Sangstha مدارسی روی قایق ساخت تا بتواند مشکل آموزشی بچه ها را حل کند. دانش آموزان هر روز بر روی این قایق ها رفته و کلاس درسشان شروع می شوند، این کلاس ها به کامپیوتر، اینترنت و یک کتابخانه کوچک مجهز هستند.

 عجیب ترین مدارس

مدرسه غاری دونگژونگ | Dongzhong cave school

در این مدرسه که از دیگر مدارس جهان است، دانش آموزان در داخل غار آموزش می بینند. این غار در گوئیژو چین قرار دارد و در سال 1984 تاسیس شده است و در حال حاضر 186 دانش آموز و 8 معلم دارد. گوئیژو یکی از فقیرترین استان های کشور چین است و تقریبا هیچ کمکی از دولت دریافت نمی کند و بنابراین تصمیم گرفتند تا خودشان مدرسه ای درست کنند.

عجیب ترین مدارس

مدرسه ابتدایی آبو | Abo Elementary School

این مدرسه در نیومکزیکو قرار دارد و اولین مدرسه زیر زمینی ایالات متحده است که در طول دوران جنگ سرد که بین آمریکا و روسیه بود، ساخته شده است. آن ها در واقع می خواستند که حتی در دوران جنگ هم آموزش بچه ها ادامه دار باشد تا آن ها عقب نیفتند. در سال 1995 این مدرسه مدتی بسته شد ولی الان دوباره به کار خود ادامه می دهد. کودکانی که الان در این مدرسه هستند نمی دانند که در چه جای مهمی در حال درس خواندن هستند.

عجیب ترین مدارس

مدرسه ابتدایی گولو | Gulu Elementary school

این مدرسه در کشور چین قرار دارد و یکی از دیدنی ترین مدارس این فهرست مدارس عجیب جهان است. گولو روستایی کوچک در منطقه ی کوهستانی استان سیچوان است که در واقع مسیر زیگزاگی، باریک و کوهستانی ای که دارد باعث منحصر بفرد شدن آن شده است. این مدرسه در اواخر دهه ی 80 ساخته شده است با این حال یکبار مرمت شده است.

عجیب ترین مدارس

مدرسه ی آینده فیلادلفیا | Philadelphia school of future

این مدرسه در سال 2006 تاسیس شد و دانش آموزان می توانند در آن چشم اندازی به آینده داشته باشند. دانش آموزان هیچ مداد و یا دفتری به همراهشان ندارند، آن ها در مدرسه با اپلیکیشن های مختلف مایکروسافت مثل وان نت، ریاضی و علوم یاد می گیرند. ساعت شروع کلاس ها از 9 صبح تا 4 بعدازظهر است که دقیقا برابر ساعت کاری اداره هاست و در واقع بچه ها را برای آینده آماده می کند. دانش آموزان این مدرسه بسیار موفق هستند و به نظر می رسد در ریاضی، حرف های زیادی در آینده برای گفتن داشته باشند.

عجیب ترین مدارس

مدرسه الف ها | Elf school

این مدرسه در کشور ایسلند قرار دارد و فرهنگ عامه و رسوم جن و پری ها در و موجوداتی که انسان های نمی توانند ببینند را در آن به بچه ها آموزش می دهند. از زمان تاسیس این مدرسه در سال 1990 بیشتر از 9000 نفر در آن ثبت نام کرده اند.

عجیب ترین مدارس

مدرسه San Antonio Zoo در ایالات متحده

عجیب ترین مدارس

هدف مدرسه این است که به دانش آموزانش حفاظت از طبیعت، مهارت های حرکتی و آمادگی برای تعلیم ریاضی و ادبیات در مدرسه را بیاموزد. بچه های مدرسه حدود نیم ساعت در روز به باغ وحش می روند تا با حیوانات آشنایی بیشتری پیدا کنند.

مدرسه River Plate در بوینس آیرس

عجیب ترین مدارس

در بوینس آیرس آرژانتین مدرسه در استادیوم فوتبال کشور وجود دارد که کلاس ها در طول بازی برگزار می شود و دانش آموزان می توانند بازی را از پنجره تماشا کنند. چطور می توان وسط استادیوم به درس متمرکز شد؟

مدرسه روستای Atule’er در چین

عجیب ترین مدارس

در این روستا بچه ها باید برای آموزش تلاش کنند. آن ها برای رفتن به مدرسه از نردبان ها و صخره ها به مدت 90 دقیقه بالا می روند. به دلیل سختی مسیر مدرسه پانسیون ساختند تا بچه ها تنها دو بار در سال مجبور باشند که به خانه هایشان بروند.

مهد کودک جنگلی

عجیب ترین مدارس

در این مهد بچه ها به جای این که در کلاس های کسل کننده بنشینند در فضای طبیعت بازی می کنند و یاد می گیرند. البته در کنار آن هنر و ریاضی هم یاد می گیرند.

مدرسه Gulu Elementary در چین

عجیب ترین مدارس

این مدرسه دوردست ترین مدرسه دنیاست که در ایالت سیچوان قرار دارد. مسیر رفت به این مدرسه حدود 5 ساعت طول می کشد.

دانشگاه خدمات مراسم تشییع جنازه Gupton-Jones در آتلانتا

عجیب ترین مدارس

این مدرسه برای کسانی است که تصمیم دارند در زمینه خدمات تشییع جنازه آموزش ببینند. در این مدرسه از مهارت های عملی تا رفتارهای اخلاقی برای تسکین بازمانده ها آموزش داده می شود.

مدرسه Orestad Gymnasium در دانمارک

عجیب ترین مدارس

همه ما به اتاق های جداگانه کلاس عادت کرده ایم اما تمام ساختمان این مدرسه یک کلاس است. در این مدرسه رسانه گرا همه چیز طوری طراحی شده است که به دانش آموزان افکار انعطاف پذیر بیاموزد و فضایی آرام بخش برای یادگیری فراهم کند.

عجیب ترین مدارس جهان را بشناسید + تصاویر

522
این مطلب مفید بود ؟220
برگرفته از الی گشت - بدونیم -/ ل
وبگردی