نمناک ورزشفوتبال جوان 18 ساله هوادار مشهور و عجیب کریس رونالدو
کریس رونالدو ، شانتا
شانتا پسر 18 ساله ایرانی ساکن دانمارک است , او عجیب ترین هوادار کریس رونالدو است که بهتر است کامل با او آشنا شوید.

مشهورترین هوادار کریس رونالدو

« کریس رونالدو » ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید شاید میلیون ها طرفدار در سراسر جهان طرفدار داشته باشد. اما هیچ کدام به اندازی «شانتا» 18 ساله مشهور نشدند.این هوادار تیفوسی در ابتدا نام فامیل خود را به «رونالدو» تغییر داد و بعد سعی کرد تی شرت و لباس های مشابه ستاره محبوبش را بپوشد. او هم اکنون تمام پیراهن های فوتبال رونالدو را خریده است.

جوان جاه طلب دانمارکی که می خواهد از نردبان فوتبال جهان بالا برود. با والدینش و برادرش در اودنزه زندگی می کند. در کالج اسپانیایی ریاضی می خواند و برای یک تیم محلی در پایین ترین رده های هرم فوتبال دانمارک بازی می کند. در وجه دیگر زندگی اش داستانی چشمگیر وجود دارد که منعکس کننده قصه صدها هزار جوان با روی ای مشابه او در تمام کره زمین است.

 
البته در زندگی این جوان 18 ساله چیزهای کوچکی وجود دارد که چندان عادی نیست. کافی است در رسانه های اجتماعی او حضور پیدا کنید تا متوجه شوید در اینستاگرام نزدیک به 14 هزار نفر و در توئیتر 22 هزار نفر وی را دنبال می کنند. نام او چندی پیش توسط آژانس های ورزشی هم به سر زبان ها افتاد چرا که آنها اعلام کردند شانتا در شایعات تقلبی نقل و انتقال های اینترنتی مشارکت داشته و باعث به راه افتادن موجی از اخبار کذب در فضای مجازی شده است، اما چرا؟
 
کریس رونالدو

پسر ایرانی هوادار سرسخت کریس رونالدو


این به خاطر نام خانوادگی است که او انتخاب کرده است. شانتا رونالدو. بله، درست می خوانید. او یک جوان دانمارکی است که اصالتا ایرانی است که تمام زندگی اش غرق مهاجم فوق ستاره رئال مادرید شده و با تلفیقی از روحیه کارآفرینی و تصمیم گیری های چشم بسته، این عشق کامل به بازیکنی چون رونالدو برایش همچون یک برند شده است.

شانتا که نام خانوادگی حقیقی اش کردبچه است، می گوید:«والدینم می گویند که اگر هدف یا بلندپروازی دارم، بهتر است که از یک اسطوره دنباله روی کنم و از وی الهام بگیریم.»

او در این فصل در یکی از بازی های اودنزه بولدکلاب در لیگ دی بییو سه گل به ثمر رسانده است. شانتا درباره علاقه زیادش به رونالدو می گوید:«او نماد سختکوشی و انگیزه است و وقتی شما در موقعیت بدی قرار دارید، او به شما نشان می دهد که می توانید بدون آنکه چیزی اهمیت داشته باشد، قوی تر بازگردید.»

با این حال شانتا در احترام و علاقه به بازیکنی که در کشور خودش، انگلستان و اسپانیا هر آنچه ممکن بود را به دست آورد، تنها نیست. رونالدو برای میلیون ها زن و مرد در تمام دنیا یک اسطوره جاودانه است و این را می توانیم از تعداد اعضای صفحات هواداری یا 117 میلیون نفری که وی را در فیس بوک دنبال می کنند، متوجه شویم. این طرفداری برای هواداران ویژه ای چون شانتا که رنگ و بویی از چهره رونالدو در صورت شان دیده می شود، چندین برابر است.

او روزی را به یاد می آورد که در زمین تمرینی رئال مادرید حضور پیدا کرده بود و یکی از باغبان های آنجا واقعا فکر کرده بود که او کریستیانو رونالدو است؛ «به خاطر اینکه عینک آفتابی روی صورتم بود، مرا اشتباه گرفت. به او گفتم آرام باش. من رونالدو نیستم.»
 
کریس رونالدو

شانتا مشهور ترین هوادار کریس رونالدو


در تمام دنیا شاید تعداد کسانی که رونالدو را پرستش می کنند و این هنر را دارند که کاملا شبیه نسخه اصلی خود رونالدو باشند، تعدادشان به انگشت های دست هم نرسد اما شانتا یکی از آنهاست. شانتا به قهرمان داستان زندگی خود شبیه است و بر اساس همین شباهت در رسانه های اجتماعی بازی می کند. او عکس هایی را از خودش منتشر می کند که با همان میمک رونالدو در صفحه اصلی خود در اینستاگرام عکسی را قرار داده است؛ «من همیشه گفته ام که اگر می خواهید به بالاترین سطح برسید، باید از بهترین ها یاد بگیرید.
 
شما باید بعضی کارها را برای خودتان انجام دهید و یاد گرفتن از بهترین ها، بهترین کار است. ارسال کردن تصاویر بازی هایم بخشی از کار من است. من خودم هستم و نمی توانم بیشتر از خودم باشم. مردم همیشه فکر می کنند که می خواهم مانند رونالدو باشم و طوری باشم که شبیه او به نظر بیایم. آنها چیزهای دیگر را نمی بینند. شاید خیلی چیزهای من شبیه او باشد، اما من همیشه خودم هستم. نمی خواهم کاملا نسخه دقیقی از او باشم چرا که کریستیانو رونالدوی دومی وجود نخواهد داشت.»

خیلی ها می گویند او چندین عمل جراحی انجام داده تا خودش را شبیه رونالدو بسازد اما خودش این مسئله را رد می کند و می گوید:«مجبور هستم همیشه به این سوال پاسخ دهم یا در جایی بخوانم که برای اینکه شبیه رونالدو به نظر بیایم، پول خرج کرده ام اما واقعا هیچ پولی خرج نکرده ام. برای مردمی که فکر می کنند من یک رونالدوی جدید هستم، باید بگویم که این واقعیت ندارد. من هرگز نخواهم گفت که یک رونالدوی جدید در میدان هستم چرا که کسی نمی تواند مانند او باشد. من شانتا هستم اما می توانم مانند او الهام بخش باشم.»
 
کریس رونالدو

کریس رونالدو و هوادار ایرانی اش


با این حال رویای شانتا بخش تاریکی هم دارد. در دنیای تنفرانگیز و ویرانگر رسانه های اجتماعی او به طور معمول خود را به نام سوءاستفاده یا تجاوز به حقوق دیگران مواجه می بیند.

عکس های او و برادرش با عکس های رونالدو و پسرش شباهت زیادی دارد و با چند کلیک می توان به آنها رسید و این شباهت را متوجه شد. به همین دلیل او بارها و بارها مورد هتاکی دیگران قرار گرفته و حتی هفت کاربر متفاوت به خاطر آزار رساندن به رونالدو از وی شکایت کرده اند. با این حال خودش می گوید:«مردم گمان می کنند از آنها آزار می بینم اما کسانی که از من تنفر دارند، برایم چیزهای مثبتی دارند چرا که بدون داشتن کسانی که از من متنفر هستند، نمی توانم به هدف هایم برسم.»

جوان 18 ساله هوادار مشهور و عجیب کریس رونالدو

جوان 18 ساله هوادار مشهور و عجیب کریس رونالدو
:
امتیاز : 2 تعداد رای : 15
برگرفته از برترین ها -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف