نمناک سرگرمیگوناگون عجیب ترین وسایلی که در فضا جا مانده اند + تصاویر
وسایل فضا ، فضا نوردان
تاکنون فضانوردان زیادی به کره ماه سفر کرده اند و برخی از آنها وسایل شخصی خود را در فضا جا گذاشته اند، از پر عقاب تا چکش و عکس خانوادگی از وسایلی است که در ماه جا مانده است.

 وسایل عجیب در فضا

برخی از فضا نوردان در سفر به کره ماه وسایلی را از خود در کره ماه به جا گذاشته اند، این فضانوردان در جریان این ماموریت ها تجهیزات و ابزار و وسایل پیشرفته ای را برای شناخت بهتر قمر طبیعی زمین، با خود به ماه بردند. با این حال، این افراد مقداری وسایل شخصی نیز با خود به ماه بردند که برخی از آنها در ماه باقی مانده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی اسپیس فلایت اینسایدر، از سال 1969 تا 1972، 12 فضانورد که در برنامه های فضایی آپولو شرکت داشتند، موفق به فرود در ماه شدند.

در این گزارش به 9 قلم شی جالبی که به ماه برده شده است، اشاره می شود:

*** سنجاق سینه

از دیگر اشیای عجیبی که به ماه برده شد می توان به تعدادی سنجاق سینه اشاره کرد که توسط فضانوردان در جریان ماموریت آپولو 11 به سطح این قمر برده شد؛ یکی از چشمگیرترین این سنجاق سینه ها، یک سنجاق سینه طلا به شکل یک شاخه درخت زیتون است که توسط خدمه آپولو 11 به ماه برده شد.

سنجاق سینه در ماه

سنجاق سینه در ماه

***لوازم هواپیمای براداران رایت

احتمالا بیشتر افراد «نیل آرمسترانگ» را می شناسند؛ وی اولین مردی است که بر ماه قدم گذاشته است . آمسترانگ اهل اوهایو بود؛ همان ایالتی که برادران رایت در آن اقامت داشتند.

این فضانورد 2 وسیله شخصی به ماه برد که یکی پارچه ای در ابعاد 8 در 13 اینچ از قسمت بالایی بال چپ هواپیمای رایت و دیگری یک تکه چوب از پروانه چپ همان هواپیما بود. آرمسترانگ این 2 مورد را به زمین بازگرداند و اکنون می توان آنها را در یادبود ملی برادران رایت مشاهده کرد.

***پر عقاب و چکش

پر عقاب و چکش از دیگر وسایل عجیبی بود که توسط «دیوید اسکات» فرمانده آپولو 15 به ماه برده شد؛ وی می خواست فرضیه گالیله را مبنی بر اینکه 2 شی سنگین و سبک در شرایط خلاء و بی وزنی هوایی با یک سرعت سقوط می کند، ثابت کند.

اسکات برای نشان دادن این موضوع در شرایط خلاء یک پر عقاب و یک چکش را با خود به سطح ماه برد و آنها را همزمان از یک ارتفاع رها کرد؛ وی مشاهده کرد که پر و چکش هر دو در یک زمان به سطح ماه رسیدند.

پر عقاب در فضا

پر عقاب در فضا

***نشان دانشگاهی

از دیگر اقلام عجیب که به ماه برده شد نشان فارغ التحصیلی از دانشگاه بود. دیوید اسکات، آلفرد وردن و جیمز ایروین تمامی آنها از خدمه آپولو 15 بودند و در دانشگاه میشیگان تحصیل کردند. این افراد نشان دانشگاهی خود را به ماه بردند.

نشان دانشگاهی در ماه

نشان دانشگاهی در ماه

***توپ و چوب گلف

آلن شپارد به عنوان اولین آمریکایی که به فضا رفت شناخته شده است. وی دو توپ گلف و یک چوب گلف برای تفریح با خود به فضا برد.

چوب گلف در کره ماه

چوب گلف در کره ماه

***یک صفحه سیلیکونی از پیام های حسن نیت

آرمسترانگ و آلدرین، در جریان ماموریت خود به ماه، یک صفحه سیلیکونی را که پر از پیام های خیرخواهانه بود به این قمر بردند. این صفحه حاوی پیام هایی از ملکه الیزابت دوم، هندریا گاندی و پاپ پل ششم بود.

***عکس خانوادگی چارلز دوک

عکس خانوادگی در فضا

عکس خانوادگی در فضا

عکس خانوادگی «چارلز دوک» یکی از اشیای جالبی است که توسط فضانوردان به ماه برده شد. این عکس خانوادگی، چارلز دوک ، همسر وی «دروتی» و 2 پسرش را نشان می دهد. چارلز ماس دوک خلبان پرواز آپولو 16 است که در 1972 قدم به خاک ماه گذاشت.

عکس شخصی فضانوردی که در ماه جا ماند

عجیب ترین وسایلی که در فضا جا مانده اند + تصاویر
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
برگرفته از انتخاب /ک
این مطلب مفید بود ؟ 10 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف