نمناک اخبارسیاست مناطق تحت تصرف داعش در عراق + نقشه
عراق داعش ، تصرف عراق توسط داعش
تروریست های تکفیری داعش از سال 2014 میلادی طی حمله ای گسترده و همه جانبه بخش های وسیعی از خاک عراق را به اشغال خود درآوردند.
تاریخ انتشار : 19 دی 1394
بازدید : 106,288 نفر

چند درصد از خاک عراق در دست داعش است؟

تروریست های تکفیری داعش از سال 2014 میلادی حمله ای گسترده و همه جانبه علیه تمامیت ارضی عراق را آغاز کردند و بخش های وسیعی از خاک عراق را به اشغال خود درآوردند.

تروریست های تکفیری تحت حمایت آمریکا، اسرائیل و عربستان هستند
در سال مذکور و در سایه نبود انسجام داخلی در عراق، تروریست های تکفیری داعش طراحی و برنامه ریزی دقیقی را به همراه سرویس های اطلاعاتی منطقه ای و بین المللی همچون اسرائیل و آمریکا و ترکیه و عربستان برای حمله به عراق داشتند.
در این پروسه تروریست ها با همکاری باقی مانده های حزب بعث حمله گسترده ای را در بهار و تابستان سال 2014 میلادی به عراق داشتند و نتیجه آن اشغال استان های "نینوا"، "صلاح الدین" و "دیاله"، "الانبار" و بخش هایی از "کرکوک" بود که این اتفاقات یک شوک داخلی برای ملت عراق به شمار می آمد.عراق در دست داعش

عراق در دست داعش

 
شرکت نیروهای "حشد الشعبی" در عملیات آزاد سازی سرزمین های عراق

در این پروسه مرجعیت عراق و نیروهای مردمی به کمک ارتش عراق شتافتند تا مناطق تحت اشغال پاکسازی شود و بدین ترتیب عملیات سراسری آزادسازی استان های تحت اشغال به تدریج آغاز شد.
در سال 2014 ابتدا "آمرلی"، "سلیمان بیک"، "ضلوعیه" (در شمال و مرکز عراق) و سپس "جلولا" و "سعدیه" در استان "دیالی" و سپس کل این استان آزاد شد و پس از آن عملیات آزادسازی "تکریت" مرکز استان "صلاح الدین" از زمستان سال 2015 کلید خورد و این استان به تدریج پاکسازی آن صورت گرفت و البته برای آزادسازی این استان اندکی زمان لازم است.

سایت "واکتیو" با انتشار گزارشی مبسوط به بررسی وضع گروه تروریستی داعش تا پایان سال گذشته میلادی پرداخت. در این گزارش آمده است:در ماه های پایانی سال گذشته میلادی گروه تروریستی داعش شهرها و برخی از سرکردگان و نیز یکی از منابع اصلی درآمد خود را از دست داد. ولی آیا اینها برای جلوگیری از گسترش جهانی این گروه تروریستی کافی است؟

این سایت ادامه داد:بخشی از جاذبه این گروه اکنون رنگ باخته و صدها تن در توییتر به صراحت "ابوبکر بغدادی" را به تمسخر گرفتند؛ چرا که بر پایه گزارش ها این سرکرده گروه داعش رژیم اشغالگر را تهدید کرده و از مسلمانان خواسته بود تا به سازمان تروریستی او بپیوندند که البته این درخواست با استقبال آنچنانی مواجه نشد.

ایندیپندنت در گزارشی احتمال شکست کامل گروه تروریستی داعش را بررسی کرد. در این گزارش آمده است:شباهت درگیری های کنونی عراق و جنگ افغانستان در سال های آینده کاملاً مشخص می شود. عناصر گروه تروریستی داعش توان مقابله با نیروهای زمینی را که بوسیله حملات هوایی آمریکا در عراق پشتیبانی می شوند، ندارند. داعش در سوریه نیز در مقابل حملات هوایی روسیه، شانسی برای پیروزی ندارد.

عملیات نظامی فدراسیون دستاوردهای قابل قبولی برای اتاق عملیات "مسکو-دمشق" در مبارزه با تروریست های داعش داشت

البته عملیات نظامی فدراسیون دستاوردهای قابل قبولی برای اتاق عملیات "مسکو-دمشق" برای مبارزه با تروریست های داعش به جای گذاشته و این موضوع نشان می دهد ائتلاف ضد داعش در مقابل "مسکو" توانمندی های کمتری را در مبارزه با داعش به نمایش گاشته است.
اخیرا نقشه ای در رسانه های خارجی منتشر شده که در آن شکست های داعش را از سال 2014 تا اواخر 2015 نشان می دهد. در سال 2014 میلادی 40 درصد خاک عراق در اختیار داعش بود و کم کم با ورود نیروهای "حشدالشعبی" و کمک رسانی این نیروها به ارتش عراق معادله تغییر کرد.


عراق در دست داعش
 
عراق در دست داعش
 


قریب به 20 درصد خاک عراق در اختیار داعش است

در سال 2014 میلادی همانطور که گفته شد، استان های "دیالی"، "صلاح الدین"، "الانبار"، "نینوا " و بخش هایی از "کرکوک" در اختیار داعش بود و امروز تنها بخش هایی از استان "نینوا" و بخش های کوچکی در استان "الانبار" در اختیار داعش بوده که اگر به نقشه نگاه کنیم، قریب به 20 درصد خاک عراق (طبق نقشه منتشر شده اخیر) در اختیار داعش است و پیشروی ها برای پاکسازی کامل این کشور ادامه دارد.

ارتش و نیروهای مردمی عراق اراده ای جدی برای پاکسازی همه مناطق اشغالی دارند و البته ائتلاف ضدداعش تلاش می کند تا پیروزی ها ملت عراق را به نام خود مصادره کند و این گونه می نمایاند که اگر آنها نبودند، پیروزی و بازپس گیری مناطق اشغالی میسر نبود و این در حالی است که صاحبنظران اتفاقات استان "دیالی" و پرتاب محموله های هوایی برای تروریست ها در "جلولا" و "سعدیه" برای داعشی که توسط آمریکا انجام شد و اقدامات اینچنینی را به خاطر دارند.

مناطق تحت تصرف داعش در عراق + نقشه

مناطق تحت تصرف داعش در عراق + نقشه
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 129
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 103 26
برچسب ها :
نظر کاربران
کاظم صحراگرد

کاظم صحراگرد

نیروهای روسیه و ایران و ارتش سوریه و ارتش عراق و نیروهای حشدالشعبی وحزب الله عراق و سوریه و تیپ ذالفقار سوریه و گردان کتاعب امام علی و شیرمردانی نظیر ایوب الربیعی مشهور به ابوعزراعیل به یاری خداوند توانا و یاری ابوالفضل سلطان معرفت و حضرت زینب کبری و پهلوان عالم مولا علی *ع* سربلند و مدافعان حرم و ارتش های یاورشان پیروز و کشور عراق و سوریه به صاحبان اصلی انها باز گردد و داعش برای همیشه نابود گردد انشا الله

پاسخ دادن 22 6
حيدر اسدي

حيدر اسدي

فرهنگ مقاومت با سرمشق گرفتن از انقلاب اسلامي قوت گرفته و با اتكا به مصاديق مهم اين فرهنگ از جمله استكبار ستيزي،حفظ روحيه جهادي و تقويت هويت ديني و فاصله گرفتن از موارد اختلاف در بين مسلمانان مي توان نتايج چشمگيري در مقابله به دست نشانده ها و بازيچه هاي استكبار جهاني گرفت.

پاسخ دادن 7 2
سید موسی میرشفیعی

سید موسی میرشفیعی

داعش سرطان جهانی است وبه لطف خداوند و جهادمسلمانان و شیعیان و بخصوص فرزندان ملت ایران درمان شدنی است.

پاسخ دادن 13 1
خدا

خدا

خدا ریشه این داعشیهای نجس رو از روی زمین برداره الهی آمین

پاسخ دادن 2 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف