نمناک ورزشفوتبال احتمال حذف عربستان از جام جهانی 2018 روسیه
عربستان ، تهدید عربستان از طرف فیفا
قطر میزبان جام جهانی 2022 است و به همین دلیل فیفا اجازه دخالت و اذیت کردن این کشور را به سعودی ها نمی دهد و اگر عربستانی ها بخواهند همین روند را ادامه دهند شاید از جام جهانی اخراج شوند.
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1396

خطر حذف تیم عربستان از جام جهانی 2018 روسیه

پس از تنش سیاسی بین کشورهای عربستان و امارات با قطر، فدراسیون جهانی فوتبال ( فیفا ) مسئولان فوتبال عربستان را تهدید کرد که اگر بخواهد مشکلات سیاسی را در ورزش و فوتبال وارد کنند، با خطر از حذف از جام جهانی 2018 روسیه روبرو می شوند.

فیفا، عربستان را تهدبد کرد که ایتالیا خواهان حضور در روسیه است و اگر دخالت سیاست در رشته فوتبال ثابت شود از بزرگترین آوردگاه فوتبالی جهان حذف خواهند شد و این می تواند برای سعودی ها که پس از 2 دوره غیبت به جام جهانی رسیدند، خطرساز باشد.

از سویی دیگر، قطر میزبان جام جهانی 2022 است و به همین دلیل فیفا اجازه دخالت و اذیت کردن این کشور را به سعودی ها نمی دهد و اگر عربستانی ها بخواهند همین روند را ادامه دهند شاید از جام جهانی اخراج شوند.

گفتنی است، طبق ماده هفت اساسنامه فیفا، این احتمال وجود دارد که فیفا کشوری را با وجود کسب سهمیه جام جهانی کنار بگذارد و کشور دیگری را جایگزین کند. این اتفاق در یورو 1992 رخ داد و یوگسلاوی به دلایل سیاسی کنار گذاشته شد و دانمارک جایگزین این تیم شد و در نهایت هم دانمارک قهرمان مسابقات گردید و حال این اتفاق ممکن است برای عربستان هم رخ دهد.

عربستان

خطر محرومیت عربستان از جام جهانی 2018

همچنین پیش از این تیم ملی ایتالیا تلاش کرد تا کشورهایی را که با دخالت های سیاسی در امور فوتبالی روبرو هستند را در اختیار فیفا قرار داده تا شرایط آنها را بررسی کنند که نام عربستان، نیجریه، سنگال و مصر در این فهرست دیده می شد و هنوز فیفا برای این موضوع تصمیمی را اتخاذ نکرده است.

عربستان و بازی های بزرگ تدارکاتی برای روسیه!

سعودی ها پس از 8 سال ناکامی بار دیگر به جام جهانی رسیدند و حالا تمام تلاششان را برای استفاده از این مهم خواهند کرد. آن ها در گروه A با تیم های روسیه، اروگوئه و مصر همگروه اند و حتی فرصت تاریخ سازی را هم برای خود قائل هستند.

از این رو آن ها برای شبیه سازی بازی با مصر، با عراق روبرو خواهند شد. سپس با سه تیم اروپایی یعنی اوکراین، بلژیک و ایتالیا جدال خواهند داشت.

در دو بازی آخر هم به مصاف پرو و آلمان می روند و در مجموع بازی های دوستانه بزرگی را جهت آمادگی برگزار خواهند کرد.

احتمال حذف عربستان از جام جهانی 2018 روسیه

احتمال حذف عربستان از جام جهانی 2018 روسیه
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 8
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - ورزش سه / ر
این مطلب مفید بود ؟ 6 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف