نمناک سبک زندگیگردشگری عربی ترین شهر اسپانیا را بشناسید + عکس
اسپانیا ، باغ نخل الچه
در شهر الچه ی اسپانیا نخلستان های زیادی وجود دارد که در اروپا بی نظیرند. با رفتن به این شهر فکر می کنید به یکی از شهرهای عربی رفته اید و باورتان نمی شود که اینجا شهری اروپایی ست.

الچه؛ شهر درختان نخل در اسپانیا

نخلستان «الچه» (به عربی:إلش)، در «پالمیرال دی الچه» اسپانیا، یک باغ و مزرعه ی درخت نخل است که در شهر الچه در استان الیکانته اسپانیا قرار گرفته و بزرگترین باغ نخل اروپا به شمار می رود. تعداد نخل های این باغ در حدود 11 هزار نفر است. این نخلستان ها توسط مسلمان و در دوران حکومت مرابطین ایجاد شده و گسترش یافته است.

شایان ذکر است که در 711 میلادی لشکر مسلمانان به فرماندهی "طارق بن زیاد" لشکریان رودریگ پادشاه ویزیگوت که بر اسپانیای مسیحی سلطنت می کرد را در سواحل رودخانه ریوبارباته درهم می شکند. این سرآغاز فتح اسپانیا توسط مسلمانان بود. از آن پس نزدیک به 800 سال سرزمین اسپانیا که درآن زمان آندلس نام گرفته بود شاهد شکوفایی تمدنی بود که تا به امروز آثار آن در اسپانیا باقی مانده است. باغ نخل الچه یکی از یادگارهای از حضور 800 ساله مسلمانان در اسپانیا است.
 
اسپانیا
 
 اسپانیا
 
اسپانیا
 
اسپانیا
 
اسپانیا
 
اسپانیا
 
 اسپانیا
 
 اسپانیا
 
 
اسپانیا
 
اسپانیا

عربی ترین شهر اسپانیا را بشناسید + عکس

عربی ترین شهر اسپانیا را بشناسید + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از تابناک با تو-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف