نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها آیا شما هم هنگام خواب عرق میکنید؟
عرق کردن هنگام خواب ، عرق کردن و نوسانات هورمونی
عرق وسیله ای برای تنظیم دمای بدن است. همه ما عرق می کنیم، ولی بعضی ها مدام خیس عرق می شوند. تعرق شدید در هنگام شب علت های مختلفی دارد.

تعرق شبانه را جدی بگیرید

عرق کردن امری طبیعی در بدن است و راهی برای تنظیم دمای بدن. اما گاهی این امر طبیعی به پدیده ای غیرقابل تحمل تبدیل میشود که پای بعضی افراد را تا پزشک و درمان آن هم میکشاند.

عرق کردن زیاد بسیار آزار دهنده است .اما عرق کردن شبانه امری بسیار جدی است که باید علل آن مورد بررسی قرار بگیرد.

تعرق های شبانه امری بسیار شایع و متداول میان افراد است. بیشتر زنان به علت نوسانات سطح هورمون استروژن در خواب عرق می کنند. گاهی به علت مصرف قرص های کنترل بارداری، دوران قبل و بعد از یائسگی و یا به دنیا آوردن نوزاد، سطح این هورمون در بدن زنان کاهش می یابد.

 

علت عرق کردن هنگام خواب چیست ؟

 
در مردان نیز نوسانات هورمونی می تواند سبب تعرق های شبانه شود. با این حال تعرق هنگام شب می تواند به غدد آدرنالین فشار آورده و سبب خستگی، افسردگی و افزایش وزن شود. بیشتر اوقات سطح هورمون استروژن با مصرف مکمل های هورمون های مشابه تنظیم می شود.
 
علت عرق کردن هنگام خواب چیست ؟
 
به طور کلی، شایع ترین عوامل تعرق های شبانه مصرف داروها به خصوص داروهای ضد افسردگی و ضد فشار روحی، اختلال در هورمون های تعرق، بروز عفونت در بدن، HIV، سرطان به خصوص سرطان خون است.

آیا شما هم هنگام خواب عرق میکنید؟

آیا شما هم هنگام خواب عرق میکنید؟
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
برگرفته از باشگاه خبرنکاران /م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف