دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیتناسب اندام عرق کردن بیشتر یعنی لاغری سریع تر؟
عرق کردن ، دلیل عرق کردن زیاد
سوالی که در ذهن خیلی از افراد درگیر کاهش وزن وجود دارد : عرق کردن شما را لاغر می کند ؟ فردی که کمتر عرق می کند دیرتر لاغر می شود؟ برای کاهش وزن سریعتر باید بیشتر عرق کنیم؟ پاسخ را بخوانید.
بازدید : 3,298 نفر

درست است که هر چه بیشتر عرق کنید لاغر تر میشوید

برخی هابراین باورند که باسوزاندن کالری عرق کردن هم بیشتر می شود ؟ خیلی از افراد در این مورد با شما صحبت می کنند و معتقدند چون کمتر عرق می کنند دیرتر لاغر می شوند یا برعکس ولی این گفته چقدر درست و علمی است؟

عرق کردن و کاهش وزن به واسطه ورزش

چه اتفاقی درباشگاه ها می افتد وقتی روزانه ورزش میکنید و بدن عرق کرده خود را خشک میکنید؟ با ورزش بدن دچار مکانیزمی بنام تعرق می شود واینگونه آب از طریق غده ی تعرقی دفع می شود واگردمای بدن بالا باشد کاهش می یابد.
کمیت غددتعرقی افراد با ژن هایشان تعیین میشود که درافرادمختلف متفاوت است ."مطالعات نشان میدهدهرچه بیشترعرق کنیددرواقع غددعرق بیشتری دارید پس این مسئله رابطه ای با لاغری و کاهش وزن ندارد ".
عرق کردن

دلیل زیاد عرق کردن مردان نسبت به زنان

به طورمتوسط کل بدن 2تا4میلیون غده دارد ، معمولاخانم هانسبت به اقایان غده عرق بیشتری دارنداماغدد آقایان فعال تراست به علاوه درکل استیل متفاوتی دارند .
آقایان آب بیشتری دربدنشان و اسیددرعرقشان دارندکه به دلیل تفاوت درهورمون هایشان تولید می شود.
زنان مکانیزم بیشتری برای خنک کردن بدنشان دارند وقتی به زنان و آقایان ورزشکار توجه کنیدمیبینید که مردان بسیار عرق می کنند و خانم هاهم صورتی قرمز دارند این اتفاق به دلیل گشاد شدن مویرگها و گرما است.
مقدار تعرق به چه عواملی بستگی دارد
آب و هوا رطوبت و گرما موجب تعرق زیاد می شود
شدت ورزش
مصرف الکل و قهوه سیگار کشیدن
غذاهای تند چون دمای بدن را بالا برد
مقدار چربی بدنتان

حالا دوباره این سوال که آیا با عرق کردن لاغر می شوید؟

ثابت شده است افراد چاق نسبت به افراد لاغر بیشتر عرق می کنند ،چربی های اضافه بدن دمای بدن را بالا میبرند و مثل یک کت عمل میکندو وقتی راه می روید عرق میکنید یعنی تعرق به معنی سوزاندن کالری نیست لاغری با فاکتورهایی مثل بافت های چربی و حجم ماهیچه ها ارتباط دارد یعنی اب و مواد معدنی از طریق عرق دفع می شود
بسیار مهم است که هنگام ورزش عرق خود را پاک کنید چون باعث سوختن کالری بیشتر نمی شود اگر در طول ورزش عرق زیاد می کنید نسبت به فردی که کمترعرق می کند چربی کمتری می سوزانید.
عرق کردن

عرق کردن چه ارتباطی با کاهش وزن و لاغری دارد؟

چرا ورزش باعث لاغری میشود اما عرق کردن نه؟

فعالیت های ورزشی و ایروبیک باعث لاغری افراد می شود این نه به خاطر تعرق زیاد ی که هنگام ورزش می کنید بله به خاطر درگیر بودن عضلات بدن با حرکات ورزشی.
 
ورزشهای سنگین مثل دو در 30 ثانیه 300 کالری می سوزاند .
فراموش نکنید میزان تعرق شما به دلیل دمای بدنتان است برای تعرق بیشتر کارهای ساده ای مثل جلوی اوجاق ایستادن ،سونا رفتن ،دروسط روززیر نور آفتاب خوابیدن را میتوانید انجام دهید اما این کارها به اندازه ورزش موجب لاغری نمی شود.
چه ورزشی چربی سوز است
اگر می خواهید لاغر شوید تنها به تعرق بسنده نکنید و با انجام ورزش های سخت به هدفتان برسید ، ورزش هایی مثل:
ایروبیک
شنا
رقص
بوکس
اسکی
دو
اگرهرکدام از این فعالیت ها را انجام دهید ما هیچه هایتان انرژی را از چربیها می گیرد و با داشتن یک رژیم مناسب لاغر میشوید.

عرق کردن بیشتر یعنی لاغری سریع تر؟

عرق کردن بیشتر یعنی لاغری سریع تر؟
4.26
منبع : گروه ترجمه نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف