نمناک دنیای مدگوناگون آموزش درست کردن عروسک زرافه با خمیر
عروسک با خمیر ، آموزش ساخت عروسک
درست کردن عروسک با خمیر عروسک سازی یکی از هنرهای دستی مورد علاقه خانم هاست . استفاده از خمیر برای ساخت یک عروسک فانتزی ایده ای جالب و خلاقانه برای نوجوانان است.

آموزش درست کردن عروسک زرافه با خمیر

برای پر کردن اوقات فراغت و یا تقویت خلاقیت در کودکان و نوجوانان می توانید ساخت عروسک با خمیر را امتحان کنید. برای ساخت این عروسک به خمیر مخصوص عروسک ، رنگ روغنی نارنجی و قهوه ای و مشکی نیاز دارید ، پیش از شروع کار دست هایتان را با وازلین چرب کنید.

عروسک با خمیر

در خانه عروسک با خمیر درست کنید

درست کردن بدن عروسک زرافه با خمیر 

خمیر مخصوص عروسک را به رنگ نارنجی رنگ آمیزی کنید ، برای بدن زرافه یک تکه از خمیر را به شکل توپ شکل دهید ، برای پاهای زرافه 4 توپ کوچک تر و برای گردن زرافه یک تکه خمیر بلند مستطیل شکل نیاز دارید.

عروسک با خمیر

درست کردن عروسک با خمیر

گردن زرافه

برای گردن زرافه خمیر مستطیل شکل را روی سطح کار قرار دهید ، تکه ای چوب بلند روی خمیر بگذارید و خمیر را به دور چوب بپیچانید ( دقت کنید که چوب بلند تر از خمیر باشد ) ، با دست تان خمیر را کمی حالت دهید به صورتی که یک طرف خمیر باریک تر و طرف دیگر آن پهن تر باشد.

عروسک با خمیر

درت کردن عروسک زرافه با خمیر

قرار دادن تکه چوب در خمیر

گردن زرافه را از قسمت پهن آن روی خمیر توپی بزرگ ( بدن زرافه ) قرار دهید ، انتهای چوب را چسب چوب بزنید و وارد بدن زرافه کنید ، با دست تان کمی از لبه های خمیر را به سمت بدن زرافه هدایت کنید تا سطح کار یکدست شود.

عروسک با خمیر

وصل کردن گردن به بدن

پس از تکمیل بدن زرافه پاهای آن را نصب کنید ، 4 خمیر توپی کوچکتر را همانند شکل بالا فرم دهید ( بخش بالایی باریک تر و بخش پایینی پا پهن تر ) ، خمیرها را با چسب چوب به بدن بچسبانید و با دست کمی فرمر دهید تا سطح کار یکدست شود.

عروسک با خمیر

درست کردن سر زرافه

برای سر زرافه تکه ای دیگر از خمیر نارنجی بردارید و به شکل بیضی حالت دهید ، بالای بیضی را کمی با دست باریک کنید ، 2 تکه خمیر برای گوش های زرافه جدا کنید و با دست به آن شکل دهید و گوش ها را با چسب در دو طرف سر متصل کنید.

عروسک با خمیر

زرافه خمیری

دو تکه خمیر را به شکل توپ های کوچکی درآورید و در جلوی صورت زرافه بچسبانید سپس با استفاده از ابزار کمی به داخل فشار دهید تا بینی زرافه شکل گیرد ، با ابزار بخش پایینی بینی را خط بیندازید تا به شکل دهان زرافه شود.

برای چشم های زرافه از خمیر سفید و مشکی استفاده کنید ، شاخ های زرافه را نیز با خمیر قهوه ای رنگ آماده و در بالای سر و پشت چشم ها متصل کنید.

آموزش درست کردن عروسک زرافه با خمیر

آموزش درست کردن عروسک زرافه با خمیر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایران کوک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف