نمناک اخبارسیاست جزئیاتی از “عروسک های داعشی” در ایران
عروسک های داعشی ، عروسک داعش
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: زائران اسباب بازی و وسایلی که امکان جاسازی مواد خطرناک دارد قبل از استفاده توسط واحدهای امنیتی و انتظامی کنترل کنند.
تاریخ انتشار : 13 آذر 1394
بازدید : 12,114 نفر

هشدار درباره عروسک های داعشی

به گزارش فارس؛ حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین در گفت وگویی ضمن هشدار به زائرین برای عدم دستکاری وسایل خریداری شده از عراق گفت:امروز تعداد قابل توجهی از زائران به استانداری ها و نیروی انتظامی مراجعه و اعلام کردند عروسک هایی در سفر به عتبات عالیات با اصرار و پافشاری به آنها هدیه شده است و از زوار می خواهیم وسایل خریداری شده در عراق را به هیچ عنوان دستکاری نکرده و به مراکز انتظامی مراجعه کنند تا این وسایل بررسی شوند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تاکید کرد زائران به هیچ عنوان از وسایل خریداری شده در سفر به عتبات عالیات که قابلیت اتصال به برق و یا باطری را دارند آزمایش و استفاده نکنند.

وی یادآور شد:امروز در بررسی ها چند مورد از اسباب بازی های خریداری شده توسط زائران در عراق مواد خطرناکی کشف شد و برخی نیز خودشان به دلیل مشکوک بودن به وسایل خریداری شده این موضوع را به دستگاه های امنیتی اطلاع دادند.

ذوالفقاری یادآور شد در مرز مهران نیز چند مورد از اسباب بازی هایی که مواد خطرناک در ان جاسازی شده بود کشف شد که از تمام زائرانی که به داخل کشور آمده اند می خواهیم چنانچه اسباب بازی و وسایلی که امکان جاسازی مواد خطرناک دارد خریداری کرده اند ، قبل از استفاده از آن با واحدهای انتظامی و امنیتی کنترل کنند تا نسبت به ان وسیله اطمینان کامل را داشته باشند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه زائرینی که در راه هستند مراقب وسایل خریداری شده خود باشند خاطرنشان کرد:از زائرینی که هنوز در عراق هستند و به کشور باز نگشته اند می خواهیم تا به هیچ عنوان این گونه وسایل را نخرند.

وی در پایان تصریح کرد به تمامی دستگاه های امنیتی تاکید شده است که کنترل بیشتری نسبت به این موضع داشته باشند تا مشکلی به وجود نیاید.


کشف عروسک های داعشی در عراق

باشگاه خبرنگاران؛ 1 آذرماه 94 ؛ ایندیپندنت ایرلند نوشت:عروسک های بمب گذاری شده به وسیله داعش در مسیر کربلا و نجف کشف شد.

در این روزنامه آمده است:نیروهای امنیتی عراق چند روز پیش اسباب بازی هایی کشف کردند که در داخل آن مواد منفجره قوی کارگذاشته شده بود و دوباره کاملا روی این بمب ها را با بدن عروسک پنهان کرده و لباس های رنگی زیبا به آن ها پوشانده بودند.
این عروسک ها به وسیله نیروهای امنیتی، بین بغداد و کربلا کشف شدند. این شهر در شمال شرقی بغداد واقع شده است و اکثر جمعیت آن شیعه هستند.
 
عروسک داعش
 
داعش
 
مواد منفجره در عروسک
 
سوغات عراقی

 

عروسک های داعشی ، هشدار به زائران درباره عروسک های داعشی

جزئیاتی از “عروسک های داعشی” در ایران
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 51
این مطلب مفید بود ؟ 49 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف