عشق مادر فرزند
عشق مادر فرزندی گونه ای متفاوت از عشق است که محققان بعد از بررسی های کامل دریافتند که این عشق در مادرانی که هورمون خاصی را در بدنشان تحریک کرده باشند بیشتر است.

ایجاد و تقویت عشق مادر فرزندی با ترشح هورمون مرتبط با شیردهی

محققان دریافتند که هورمون شیردهی بر مغز مادر تاثیر می گذارد و منجر به علاقه به پرورش فرزند می شود.
محققان دانشگاه اوتاگو نیوزلند برای اولین بار نشان دادند هورمون هایی که منجر به تحریک تولید شیر می شوند، با اثر در بخش خاصی از مغز مادر به ایجاد ارتباط بین وی و نوزاد کمک می کنند.
این بررسی حاکی از آن بود که سیگنال های هورمون پرولاکتین در مغز برای مادران نقش حیاتی و مهم برای پرورش کودک دارد. اما آیا این مدار مغزی می تواند عامل احساس خوب برای تشویق تغذیه با شیر مادر باشد.

عشق مادر فرزند

رابطه شیردهی با تحریک عشق مادر فرزندی

پرولاکتین هورمون محرک تولید شیر در پستانداران است.
محققان این هورمون را در موش ها تخلیه کردند و دریافتند این موش ها می توانند تولیدمثل کنند، اما بعد از آن فرزندشان را رها می کنند. اما آیا این موضوع می تواند با رهاسازی فرزند مرتبط باشد؟
آنها برای اولین بار نشان دادند که این هورمون می تواند نجات دهنده زندگی باشد و در حفظ و مراقبت از فرزند که تضمین بقای اوست، نقش داشته باشد.
اختلال در توانایی پرولاکتین برای برقراری ارتباط در مغز می تواند مشکلاتی را در ارتباط مادر و فرزند ایجاد کند.
این تحقیق در مجله PNAS منتشر شده است.

اهمیت شیردهی در هورمون عشق مادر فرزندی کشف شد

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا /ن
برچسب : هورمون
وبگردی