نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها اثرات منفی عصبانیت بر سلامت کبد
عصبانیت ، کبد
خشم و عصبانیت از بدترین رفتارهای انسان است که باعث بروز بیماری هایی مانند مشکلات کبد، درد در نواحی مفاصل، معده، کیسه صفرا، اسهال و گرفتگی عضلات در افراد می شود.

عصبانیت کبدتان را نابود میکند

عصبانیت یک احساس طبیعی است . در بسیاری از جوامع و فرهنگ ها از جمله فرهنگ ایرانی، خشم و عصبانیت بعنوان یک حالت بد و یا نقطه ی ضعف دیده میشود. در نتیجه شخص عصبانی کسی است که باید از او دوری جست و یا مورد سرزنش قرار داد. مهمترین اصلی که در مورد خشم و عصبانیت باید بدانیم این است که یک احساس طبیعی و ذاتی است و مانند هر احساس دیگری مثل غم، ناامیدی، شادی و یا ترس در همه انسانها وجود دارد.

از آنجایی که خشم و عصبانیت یک احساس قوی، طبیعی و لازم برای بقای انسان است انرژی زیادی به همراه خود دارد. این انرژی می تواند نابود کننده باشد و سلامت اعضای بدن را به خطر بیاندازد .

عصبانیت و ترس جزو احساساتی هستند که بدترین تاثیر را روی بدن می گذارند. به عقیده متخصصان، این احساسات عامل تمام ناخوشی ها و بیماری هاست. برای همه ی ما پیش می آید که گاهی اوقات از کوره در برویم و عصبانی شویم. اما اگر جزو افرادی هستید که مدام خشمگین و عصبانی می شوید و زمین و زمان را به هم می دوزید بهتر است بدانید که همین عصبانیت مشکلات زیادی برای بدن به وجود می آورد، چون بین احساسات و عکس العمل های بدن ارتباط نزدیکی وجود دارد.

یک روانشناس گفت:حالات روحی و روانی انسان باعث بروز بیماری هایی مانند مشکلات کبدی و قلبی عروقی در انسان می شود.

عصبانیت

عصبانیت باعث بروز مشکلاتی در کبد و سایر اعضای بدن میشود

این روانشناس با بیان اینکه بین حالات روحی و روانی و اعضای بدن ارتباط وجود دارد، گفت:خشم و عصبانیت از بدترین رفتارهای انسان است که باعث بروز بیماری هایی مانند مشکلات کبد، درد در نواحی مفاصل، معده، کیسه صفرا، اسهال و گرفتگی عضلات در افراد می شود.

وی درباره تاثیرات منفی عصبانیت بر سلامت کبد اظهار داشت:خشم و عصبانیت فعالیت کبد را کند می کند.

این روانشناس با تاکید بر اینکه استرس باعث ایجاد فشار بیش از حد به توانایی و قدرت بدن می شود، تصریح کرد:استرس زیاد باعث باعث بروز بیماری هایی مانند قلبی و عروقی، سکته مغزی، مشکلات تنفسی، سر درد، تب و لرز، انقباض ماهیچه ها و در نتیجه ضعف در سیستم ایمنی بدن می شود.

وی درباره دلایل بروز استرس در افراد گفت:عواملی مانند ترس، دعوا، کمبود وقت، مشکلات اقتصادی خانواده ها، فوت عزیزان و بی کاری از عوامل بروز استرس است.

این روانشناس با اشاره به ناراحتی که یکی دیگر از حالات روحی و روانی انسان است، بیان کرد:دعا کردن، از مهم ترین عوامل از بین بردن غم و غصه و ناراحتی در انسان است.

وی درباره عوامل بروز ایجاد احساس غم و غصه اظهار داشت:کاهش اعتماد به نفس، ناامیدی و تفکرات منفی باعث غمگین شدن انسان ها می شود که افزایش این عوامل آسیب های روحی و روانی شدیدی را در افراد در پی دارد.

وی با اشاره به رابطه نگرانی و بروز بیماری معده عنوان کرد:عکس العملی که ذهن نسبت به عوامل بیرونی مانند آلودگی محیط زیست، مسائل اقتصادی، حوادث (آتش سوزی، زلزله، سیل و غیره ) از خود نشان می دهد، نگرانی نامیده می شود که ارتباط مستقیمی با ناراحتی های گوارشی دارد.

این روانشناس افزود:پیاده روی، استفاده از خوشبو کننده ها، گوش دادن به موسیقی، استفاده از دمنوش های گیاهی و مطالعه باعث کاهش و درمان بیماری های روحی و روانی افراد می شود.

عصبانیت بر سلامت کبد اثرات منفی دارد

اثرات منفی عصبانیت بر سلامت کبد
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 15
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 14 1
نظر کاربران
فرشته

فرشته

من یک هفته است که معده درد دارم که گاهی اوقات درد ش شدیدتر میشه من چی کار میکنی بکنم اگه بگین ممنون می شم

پاسخ دادن 0 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف