نمناک بهداشت و سلامتتغذیه عصرانه کی و چی بخوریم؟
عصرانه ، عصرانه خوشمزه
مصرف میان وعده برای تمام افراد به خصوص کودکان و زنان باردار توصیه می شود .عصرانه به عنوان یک میان وعده مهم باید شامل موادغذایی باشد که به اندازه کافی نیازهای ویتامینی و پروتئینی بدن را تامین کند.

بهترین مواد غذایی و زمان خوردن عصرانه

اهمیت خوردن عصرانه به عنوان یک میان وعده برای کودکان و ورزشکاران و.. توسط متخصصان تغذیه بارها بیان شده است چرا که این افراد به دلیل شرایط بدنی و فعالیت بیشتر نیاز به تامین کالری و انرژی در زمان بین نهار تا شام دارند پس انتخاب مواد غذایی مفید و مقوی باید در وعده عصرانه لحاظ شود.

 خوردن عصرانه

بهترین مواد غذایی و زمان خوردن عصرانه

مواد غذایی برای عصرانه و میان وعده کودکان

مصرف میان وعده برای کودکان، افراد لاغر، ورزشکاران و زنان باردار بیش از سایر افراد توصیه می شود و معمولا بین وعده های اصلی غذا خورده می شود.عصرانه نیز بین ناهار و شام مصرف می شود. این زمان باید دقیقا لحاظ شود یعنی میان هر تعداد ساعتی که بین زمان ناهار و شام قرار داشت باید صرف شود.میان وعده عصرانه می تواند بستنی،نان و پنیر، کیک و شیرینی و انواع میوه ها و دسرها باشد البته افراد باید در میزان مصرف این میان وعده ها دقت کنند تا دچار چاقی و اضافه وزن نشوند. به عنوان مثال کیک های شکلاتی بیشترین کالری را دارند یا انواع کلوچه ها در افزایش وزن بسیار موثر است از طرفی مصرف برخی میوه هایی که شیرینی کمی دارند مانند آلبالو، گیلاس و سیب توصیه می شوند. مصرف نان به دلیل اینکه سرشار از غلات است و پنیر به همراه مربا و گردو یا سبزیهایی مثل هویج، گوجه فرنگی و خیار بسیار مناسب هستند حتی می توان آن را با میوه های آبدار مانند خربزه و هندوانه مصرف کرد.

عصرانه ، بهترین مواد غذایی و زمان خوردن عصرانه

عصرانه کی و چی بخوریم؟
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف