دیگران چه می خوانند..؟
نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی عطر و ادکلن یا پرفیوم کدام بهتر است؟
عطر و ادکلن ، بهترین عطر و ادکلن
عطر و ادکلن بهتر است یا دئودورانت و پرفیوم ؟ افرادی که در انتخاب رایحه ی مورد نظرشان دقت و وسواس خاصی به خرج می دهند بایستی با تفاوت تمامی این گزینه ها آشنا باشند.
بازدید : 2,088 نفر

تفاوت اصلی عطر و ادکلن با رایحه های دیگر در چیست؟

ممکن است تصور کنید که تفاوت عطر و ادکلن و دئودورانت و دیگر رایحه ها این است که بطری برای چه کسی تهیه شده است یا در کدام پیشخوان فروخته می شود – اما واقعیت کمی نامحسوس تر از این ها است. تمام رایحه ها به طور کلی یکسان هستند، اما بر اساس غلظت روغن موجود در الکل و آب، عنوانی به آنها داده شده است.

عطر و ادکلن

تفاوت غلظت عطر و ادکلن با رایحه های دیگر

تصویر زیر نشان می دهد که «عطر» به طور کلی واژه ای است که برای هر دو جنس به کار می رود و برای هر بویی که مقدار خاصی از روغن رقیق شده ی رایحه در الکل و آب است. بنابراین هر رایحه بسته به غلظتی که دارد، نام متفاوتی می گیرد.

عطر و ادکلن

میزان غلظت عطر و ادکلن و دئودورانت

ویژگی های عطر و ادکلن و هر یک از رایحه ها را در ادامه می بینید:

دئودورانت:

رقیق ترین نوع رایحه که معمولا 1 تا 3 درصد روغن معطر در الکل و آب دارد. معمولا کم تر از یک ساعت دوام دارد.

 ادکلن:

قدیمی ترین واژه ای که برای عطر استفاده می شود، و در امریکا برای رایحه های مردانه به کار می رود. ادکلن سبک، طراوت بخش و میوه ای است و عموما از 2 تا 4 درصد روغن معطر در الکل و آب تشکیل شده است. معمولا در رایحه های مخصوص افراد جوان استفاده می شود. معمولا به مدت 2 ساعت دوام دارد.

 ادو تویلت:

یک اسپری سبک که از 5 تا 15 درصد اسانس عطر خالص حل شده در الکل تشکیل شده است. معمولا به مدت سه ساعت دوام دارد.

ادو پرفیوم:

به لحاظ تاریخی بدون جنسیت است و سابقا برای توصیف رایحه های مردانه و هم رایحه های زنانه به کار می رفته است. بهترین واژه برای توصیف رایحه همین است. 15 تا 20 درصد اسانس عطر خالص دارد و دوام آن 5 تا 8 ساعت است.

پرفیوم:

تحریف شده ی لاتین عبارت «پر فوموم». غلیظ ترین و گران ترین در میان تمام رایحه­ها. پرفیوم یا پارفیوم کمی روغنی تر است. از 20 تا 30 درصد اسانس پرفیوم خالص تشکیل شده است. یک پاف از این رایحه ممکن است تا 24 ساعت دوام داشته باشد.

این تمام چیزی بود که باید یاد می گرفتیم و قطعا کمک تان می کند که در هنگام خرید بهتر تصمیم بگیرید مثلا اگر به دنبال چیزی هستید که کمی سبک تر باشد و بویش در روزهای گرم تابستان خیلی روی تن تان نماند یا به دنبال چیزی هستید که دوام زیادی داشته باشد و در تمام طول روز که بیرون هستید، ماندگار باشد.

عطر و ادکلن یا پرفیوم کدام بهترین رایحه است؟

عطر و ادکلن یا پرفیوم کدام بهتر است؟
56
برگرفته از بازده /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف