نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها عطسه های مکرر صبحگاهی و یک خطر!
عطسه صبحگاهی ، علت عطسه صبحگاهی
گاهس اوقات عطسه صبحگاهی مکرر نگران کننده هستند چرا که بروز یک نوع تغییر ناخوشایند در بدن منجر به عطسه های بی انتها می شود.

علت عطسه های زیاد صبحگاهی

حتما در اطراف شما هم افرادی هستند که چند دقیقه ای از ابتدای روز را با عطسه های صبحگاهی درگیر هستند. عطسه های مکرر به همراه خارش در بینی می توانند نشانه هایی باشند از وجود عفونت و باکتری در بدن.

چرا عطسه های صبحگاهی مکرر ؟

پزشکان متخصص معتقدند که 20 تا 25 بار عطسه زدن خصوصا در اول صبح بیشتر به خاطر نوع واکنش آلرژیک است و یکی از دلایل اصلی این نوع عطسه زدنِ به اصطلاح بی انتها می تواند تغییرات آب و هوا باشد که کار را برای بدن دشوار می سازد تا بتواند خودش را با تغییرات ناگهانی وفق دهد. علاوه بر این، تغییر ناگهانی و بارز در محیط نه تنها باعث کاهش قدرت ایمنی بدن شده بلکه خطر بروز عفونت را هم افزایش می دهد و همین مسبب واکنش های آلرژیک می شود.

عطسه صبحگاهی

عطسه صبحگاهی مکرر نشانه چیست


از دیگر علل عطسه مداوم نپوشیدن لباس مناسب است (برخی از افراد نسبت به ذرات نخی یا لباس های ساخته شده از پلی استر حساسیت دارند) و زمانی که می خواهید بخوابید، این نوع لباس ها منجر به بروز واکنش های آلرژیک می شود که به محض بیدار شدن هنگام صبح خود را نشان می دهد. از طرفی خوابیدن در اتاقِ تهویه هوا یا درست زیر کولر که هوا مستقیما وارد بینی می شود هم می تواند یکی از دلایل عطسه صبح گاهی باشد.
در چنین شرایطی، ترجیحا سعی کنید اگر هوای بیرون خیلی سرد بود بیرون نروید و از طرفی از خوردن غذاهای سرد خودداری کنید. خوردن آب یخ یا خامه یخی هم به هیچ وجه توصیه نمی شود؛ چرا که منجر به واکنش آلرژیک خواهد شد و وضعیت را بدتر خواهد کرد. اگر این مشکل بیش از پنج روز ادامه یافت، می تواند نشانه عفونت سینوسی یا عفونت گلو و بینی باشد و باید به پزشک مراجعه کنید.

عطسه صبحگاهی ، دلیل عطسه های مکرر صبحگاهی

عطسه های مکرر صبحگاهی و یک خطر!
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 47
برگرفته از thehealthsite /ن
این مطلب مفید بود ؟ 39 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف