عفونت پوستی
عفونت پوستی که در باشگاه شما را تهدید می کند به دلیل شرایط مناسب برای تکثیر میکروب ها و فعالیت میکرواورگانیسم ها ایجاد می شود که با شناخت و پیشگیری ازآن می توان سالم ورزش کرد.

عفونت پوستی که در باشگاه شما را تهدید می کند به دلیل شرایط مناسب برای تکثیر میکروب ها و فعالیت میکرواورگانیسم ها ایجاد می شود که با شناخت و پیشگیری ازآن می توان سالم ورزش کرد. درصورت رعایت نکردن نکات بهداشتی و وجود خراش و زخم باز در بدن و انتقال عفونت استافیلوکوک، احتمال بروز زردخم یا عفونت های تهاجمی در بدن وجود دارد.

 با توجه به اینکه تعریق بدن و رطوبت ایجادشده محیط را برای فعالیت میکروارگانیسم ها فراهم می کند و اغلب گرایش جوانان در تابستان روی آوردن به باشگاه های و فعالیت های ورزشی به خصوص کشتی است، به طور مستقیم و غیرمستقیم در معرض آلودگی قارچی قرار دارند. به خصوص در ورزش کشتی که ورزشکاران در معرض عفونت درماتوفیتی هستند.

 عفونتی که در باشگاه تهدیدتان می کند

 

ورزشکاران باید پس از هر فعالیت ورزشی دوش بگیرند و به هیچ وجه از حوله مشترک استفاده نکنند و درصورتی که خراشیدگی یا زخمی روی بدن ایجادشده، مطمئن شوند که زخم پوشیده شده و در تماس با عوامل محیطی چون تشک و... نیست.

گفتنی است با توجه به تعریق هنگام فعالیت هایک ورزشی، حتماً یک دست لباس ورزشی دیگر همراه داشته باشند و آن را تعویض کنند و بلافاصله بعد از اتمام ورزش، روزانه لباس ها را بشویند. به علاوه، در محیط باشگاه برای زدودن آلودگی از دست از صابون مایع و دستمال های مرطوب کننده برای شستشو استفاده کنند.

 معمولاً عفونت های پوستی خفیف هستند و می توان با تجویز آنتی بیوتیک های خوراکی یا موضعی آن را درمان کرد ولی درصورتی که عفونت شدید باشد، ممکن است به بستری شدن نیاز باشد. 

عفونت پوستی که در باشگاه شما را تهدید می کند

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
برگرفته از جام نیوز /ن
وبگردی