ایدز ، بیماری ایدز
همانطور که می دانید ایدز یک بیماری کشنده است که توسط ویروس HIV ایجاد می شود و با ورود این ویروس به بدن، قدرت دفاعی بدن روز به روز کاهش می یابد و هر میکروبی فرصت بیمارکردن فرد را پیدا می کند. بیماری ایدز علائم زیادی دارد که در این مطلب به آنها اشاره می کنیم.

به طور کلی مراحل مبتلا شدن به بیماری خطرناک ایدز به 3 مرحله تقسیم می شوند که در هر مرحله شاهد علایم ایدز هستیم که در ادامه به همه آنها اشاره می کنیم :

 

1 – عفونت اولیه ، عفونت حاد و یا سندرم حاد ویروسی نامیده می شود

2 – مرحله بدون علامت بالینی یا دوره نهفتگی نامیده می شود.

3 – مرحله علامتدار عفونت ایدز یا سندرم نقص ایمنی اکتسابی نامیده می شود.

 

مرحله اول :

این مرحله چند هفته طول می کشد و معمولاً با یک حالت شبیه سرماخوردگی که بلافاصله بعد از عفونت رخ می هد همراه است از این حالت شبیه سرماخوردگی گاهی اوقات تحت عنوان حالت seroconversion  یاد می شود. (علائمی نظیر تب، گلودرد، بزرگی غدد لنفاوی، درد مفاصل و عضلات ، سر درد، ضعف و بی حالی، بی اشتهایی ، تهوع و استفراغ، کاهش وزن، اسهال و گاهی دانه های جلدی و یا تظاهرات عصبی) در این مرحله بروز می کنند.

مرحله دوم :

دوره نهفتگی بدون علائم یا با علائم کم است و بسته به فرد، از دو هفته تا بیست سال ممکن است طول بکشد و همانطور که از نام این مرحله پیدا است، خالی از هر علامتی است. هرچند ممکن است غدد متورم لنفاوی هم وجود داشته باشند (لنفادنوپاتی). سطح HIV در خون محیطی به سطح بسیار پایینی کاهش می یابد، ولی بیماری همچنان مسری است و آنتی بادی HIV در خون قابل ارزیابی است.تحقیقات نشان داده است که HIV طی این مرحله غیرفعال نیست و در غدد لنفاوی بسیار فعال است.

مرحله سوم :

 مرحله آخر HIV ( ایدز ) زمانی معنی پیدا می کند که شمار سلول های CD4+ T به کمتر از 200 سلول در هر میکرولیتر برسد و یا بیماری های خاص مرتبط با عفونت HIV رخ دهد.با گذشت زمان، سیستم ایمنی توان خود را از دست می هد  و HIV جهش پیدا می کند و آلوده کنندگی اش تشدید می شود و با ایجاد نقص در سیستم ایمنی، علائم به وجود می آیند که در آغاز بسیاری از علائم خفیف هستند. ولی با تحلیل سیستم ایمنی، علائم تشدید می شوند. 

 

در ادامه به 10 مورد از رایج ترین علائم ایدز اشاره می کنیم.

1. تب

یکی از اولین نشانه های ARS می تواند تب خفیف، تا حدود 102 درجه فارنهایت باشد. این تب اگر اتفاق بیفتد معمولاً با علائم خفیف دیگر مثل خستگی، تورم غدد لنفاوی و گلودرد همراه خواهد بود.

در این نقطه ویروس به سمت جریان خون در حال حرکت است و شروع به تکثیر به تعداد بالا می کند. وقتی این اتفاق می افتد، سیستم ایمنی بدن واکنش التهابی نشان می دهد.

2. گلودرد و سردرد

درست مثل سایر علائم، گلودرد و سردرد هم فقط در موقعیت جزء علائم ARS تشخیص داده می شوند.

بیماری ایدز

علائم کلی ابتلا به ایدز 

3. درد عضلانی، درد مفصلی و تورم گره های لنفاوی

ARS معمولاً با آنفولانزا، مونونوکلئوز یا سایر عفونت های ویروسی، حتی سفلیس و هپاتیت، اشتباه گرفته می شود. جای تعجب نیست که بسیاری از علائم این بیماری ها یکسان هستند، مثل درد در مفاصل و عضلات و تورم گره های لنفاوی.

گره های لنفاوی بخشی از سیستم ایمنی بدن شما هستند و زمانیکه عفونتی وارد بدن شود، متورم می شوند. بسیاری از آنها در زیربغل، کشاله های ران و گردن وجود دارند.

 

بیماری کشنده ایدز

ویروس خطرناک ایدز

علائم پوستی ابتلا به ایدز

4. جوش و دانه های پوستی

جوش های پوستی ممکن است هم در ابتدا و انتهای دوره HIV/AIDS پدیدار شود. این جوش ها ممکن است در هر نقطه ای از بدنتان ایجاد شوند که اگر توضیح و علت دیگری نداشتند، بهتر است حتماً تست HIV انجام دهید.

 

5. حالت تهوع، استفراغ و اسهال

30 تا 60 درصد افراد در مراحل اولیه HIV به حالت تهوع، استفراغ یا اسهال دچار می شوند.

این علائم همچنین ممکن است در نتیجه درمان ضدویروسی و بعدها در روند عفونت درنتیجه عفونتی دیگر اتفاق بیفتد. اسهالی که مداوم باشد و به درمان های معمول واکنش ندهد نیز می تواند نشانه ای از این ویروس باشد.

 6. کاهش وزن

کاهش وزن نشانه بیماری پیشرفته تر است و می تواند درنتیجه اسهال شدید اتفاق بیفتد. اگر در حال کم کردن وزن هستید، یعنی سیستم ایمنی بدنتان بسیار ضعیف شده است. در این وضعیت، بیمار حتی اگر تغذیه خوبی داشته باشد و تا آنجا که می تواند غذا بخورد باز هم وزن زیادی کم می کند. این مشکل معمولاً در مراحل آخری بیماری اتفاق می افتد. این روزها اما با کمک درمان ضدویروسی این مشکل کمتر شده است.

این نشانه --سرفه های موذی که ممکن است هفته ها طول بکشد و به نظر می رسد که هیچوقت بهتر نخواهد شد-- یکی از متداول ترین نشانه های بیماری در بیماران مبتلا به HIV که در مراحل پیشرفته بیماری خود قرار دارند می باشد.
 
8. تعرق شبانگاهی
تقریباً نیمی از افراد در مراحل اولیه عفونت HIV دچار تعرق شبانه می شوند. این مشکل با پیشرفت بیماری ممکن است وخیم تر شود و ارتباطی با ورزش کردن یا دمای اتاق ندارد.
نادیده گرفتن این مشکل که تقریباً مشابه گُرگرفتگی است که زنان در شروع یائسگی دچار آن می شوند بسیار دشوار است تعریقی ناگهانی و شدید که فرد را مجبور می کند برای عوض کردن لباس هایش از خواب بیدار شود.
 

بیماری واگیردار ایدز

علائم و نشانه های ابتلا به ایدز

 
9. عفونت های قارچی
عفونت قارچی دیگر که در مراحل آخری این بیماری ایجاد می شود، تبخال است. تبخال دهانی و تبخال تناسلی هر دو می توانند هم نشانه هایی از ARS و هم عفونت HIV یا ایدز باشد.
یکی دیگر از نشانه های آخری عفونت HIV تغییراتی مثل ضخیم و خمیده شدن ناخن ها، شکاف برداشتن و تغییر رنگ آنها می باشد.این مشکل معمولاً در اثر عفونت قارچی مثل کاندیدا اتفاق می افتد. بیمارانی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف شده است بیشتر در معرض عفونت های قارچی هستند.
 
 
 
10. سردرگمی و مشکل در تمرکز
مشکلات شناختی نیز می توانند یکی از نشانه های جنون ناشی از HIV باشند که معمولاً در مراحل آخری این بیماری پدیدار می شوند. علاوه بر سردرگمی و مشکل برای تمرکز، جنون ناشی از HIV شامل مشکلات حافظه و مشکلات رفتاری مثل عصبانیت و آسیب پذیری و زودرنجی نیز می شود.
حتی ممکن است تغییرات حرکتی نیز به دنبال داشته باشد:دست و پاچلفتی شدن، نداشتن هماهنگی و مشکل در کارهایی که نیاز به مهارت های حرکتی دارد مثل نوشتن.
 
علاوه بر مواردی که مطرح شد باید بدانیم ابتلا به بیماری ایدز در اغلب موارد با عوارض ساده ای مانند اسهال ، خارش پوست و افزایش خفیف حرارت بدن شروع می شود. این عوارض پس از چند هفته خودبخود برطرف می شود و شخص خیال می کند که به سرماخوردگی دچار بوده است. از آنجا که ساخته شدن پادتنهای موثر حدود 14 روز طول می کشد دراین زمان جدال بین ویروسها و پادتنها در جریان است.
این را هم بدانید که بدن در روزهای اول ورود ویروس HIV شروع به ساخت آنتی بادی بر علیه آن نمی کند. بنابراین ممکن است تست آزمایشگاهی اول نتیجه را به اشتباه منفی گزارش کند. پس از سپری شدن این مرحله دورانی فرا می رسد که حال شخص بیمار خوب می شود اما در خون او پادتن ضد ایدز را می توان تشخیص داد و از خون وی ویروس ایدز را بدست آورد. 
سلول های لنفوسیت T4 که مبتلا شده است شروع به تقسیم می کند همین امر باعث تورم غدد لنفاوی می شود. تورم غدد لنفاوی گاه ماهها یا سالها بعد از ابتلای اولیه پدیدار می شود و می تواند مدتها به همان حال باقی بماند. در بسیاری از موارد هم ناراحتیهای جدی دیگری به آن اضافه می شود. بیماران اکثرا به شدت لاغر می شوند چون دیواره روده آنها مواد غذایی را بطور کامل جذب نمی کند. 
عرق کردن در شب و احساس خستگی ، التهاب بیضه ها از سایر علایم این بیماری است. مرحله بعدی که در آن تصویر نهایی بیماری ایدز به نمایش گذاشته می شود حاصل از درهم شکسته شدن کامل سیستم دفاعی بدن است. تعداد سلولهای لنفوسیت T4 به شدت کاهش یافته است و در این حالت انواع بیماریهای باکتریایی ، ویروسی و انگلی قادر هستند که فرد مبتلا را از پای بیاندازند.
 
اما در کل باید بگوییم که این علامت ها مختص بیماری ایدز نیستند و دیدن این علایم نشان دهنده این نیست که فرد مبتلا به ایدز شده است! در بسیاری از بیماری ها چنین علامت هایی دیده می شوند. در نهایت، تنها با انجام آزمایش خون می توان درباره این بیماری اطمینان پیدا کرد.  

علائم بیماری ایدز چیست؟

علائم بیماری ایدز چیست؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 2840
منبع : نمناک -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 2403 437
نظر کاربران
نرگس

نرگس

به همین راحتیام نیست ایدز...ازهمون اولش ادمو از پا میندازه . شوخی ک نیست یه بیماری خطرناکه.من اگر فقط هورمونام به هم ریخته وپریودیم کمه باید شک کنم ک ایدز دارم ؟

216 44
علی

علی

بستگی به مقاومت بدن وسیستم ایمنی بدن هر شخص داره.که علائم ان دیر یا زود ظاهر شود.

84 15
مهتا

مهتا

ببخشيد يعنى مرحله اول حتما ظاهر ميشه بعد مرحله ى بدون علامت ظاهر ميشه؟

151 41
خوشگله

خوشگله

خیلی سودمند بود عالی

49 9
مجتبی

مجتبی

با سلام.زگیل روی آلت از علائم ایدز میباشد آیا؟

249 77
اهو

اهو

ن اقای محترم اینااشاید زگیل پوستی یا بیماری بیش نباشه ک با کرایو درمان میشه

39 7
ناهید

ناهید

سلام بچه ها اصلا نگران نباشید اولا ایدز با این راحتی ویروسش در دسترس نیست دوما اول توکل برخدا بعد توکل کنید بر خانم فاطمه زهرا .بجرات میتونم بگم معجزه میکنه.ودراخر اینکه بچه ها از این به بعد خواهشا خیلی چیزهارو رعایت کنید.ایشالا هیچ کس گرفتار نمیشه

179 27
حامد

حامد

دوست عزیز زمانی که ویروس به بدن منتقل بشه تا پادزهرش درست نشه و وارد بدن نشه ویروس به کارش ادامه میده تا بیمارو از پا در بیاره و با دعا و توکل هم چیزی درست نمیشه

112 90
لبیک یامهدی

لبیک یامهدی

انشاالله

14 4
حسین

حسین

شما سخت دراشتباهی من به معجزه اعتقاد دارم

49 10
سانیا

سانیا

معجزه زمانی جواب میده که با ایمان باشی یا توبه کنی برادر عزیز لطفا مواظب باشید ایدز بیماری خیلی زجر آوریه

79 16
ali

ali

سلام.اگه بیماری ایدز بگیری بعد گذشت چه مدت آزمایش خون مشخص میکنه که بیماری رو گرفتی

173 60
مهدی خان

مهدی خان

اگه مشکوک به این بیماری هستید.تست بدید که بستگی داره زمان ورودویروس مدتی وقت لازمه تا مشخص بشه حدود۶ماه بعدازورودویروس بهترین تایم تست آنتی بادی اچ آی وی

28 6
حامد

حامد

سلام.اقا من ۲ ساله میخوام برم ازمایش بدم میترسم برم.گند زیاد زدم ولی الان به خاطر شرایط کارم مجبورم برم تست بدم.اگه با گندایی که زدم ایدز داشته باشم بتون میگم

139 40
00

00

مطالب آموزنده ای بود ممنون

28 13
katrina

katrina

من خیلی میترسم داشته باشم . دهنم همش جوش میزنه اون اوایلشم فک کنم سرماخوردم همش استرس دارم

27 9
دنيا

دنيا

چراعاقل كند كاري كه باز ايد پشيماني فقط بايد مواظب باشيم ايدز از عدم رعايت چيزهاي هست كه راحت ميشه ازشون دوري كرد پس احتياط شرط عقله

25 7
ناشناس

ناشناس

سلام توروخدا واسه پسرم و خواهرزادم دلا کنید 2سالشونه دیروز آزمایش اچ آی وی دادند دعا کنید که نگرفته باشند.دوهفته پیش داشتند بازی میکردن که از تو حیاط میرن بیرون و دتو زمین بغلی خونه مادربزرگشون دست میزنند به سرنگ خونی.چندروزه کارم گریه هست واسمون دلا کنید

26 6
ع

ع

نگران نباش احتمالش که با سوزن به بدن برسه یک درصد هست

12 4
امیر

امیر

نبابا خیالت راحت با اینجور چیزا کسی ایدز نمیگیرند باید اون سوزن وارد بدن بچه ها بشه تا ایدز بگیرن اونم احتمالش خیلی کمه

10 5
نشناس

نشناس

به حق فاطمه زهرا انشالله خوب هستد نگران نباشید

11 4
شیدا

شیدا

ایا زگیل تناسلی از علایم ایدز است توروخدا جوابمو بدین

38 10
امیر

امیر

بخشی از این عوامل حساب میشه اما دلیل محکمی بر اثبات ایدز یاهمون اچ آی وی نیست/فقط با آزمایش مشخص میشه که زیگیل تناسلی از کدوم دسته بیماری هست/فقط ۶تا۱۸ مدل زگیل تناسلی رو میشه گفت تزدسته خطرناک نیست/اینجای میگن یاشانسو یا اقبال/اما به سرطان تناسلی نزدیک تر اگه وخیم باشه اوضاع

10 8
مهدی خان

مهدی خان

نه به هیچ وجه زگیل تناسلی نشانه ایدزنیست. خیلی عوامل هست که دربدن رخ میده دلیل برایدزنیست. تماس جنسی غیرایمن.تزریق مشترک.وغیره.. اگه داشتیدحتما تست اچ آی وی بدید

13 3
پویا

پویا

ببخشید من شب کارم تا صبح بیدارم صبح که میخوابم وقتی بیدارمیشم خون دماغ میشم ب نظرتون چیه ایذر ه

6 8
mimbah

mimbah

از زمان آلوده شدن بدن به ویروس ایدز تا بروز علائم بیمارى ایدز ممکن است 6 ماه تا ده سال و یا بیشتر طول بکشد. در این مدت گر چه فرد به ظاهر سالم به نظر مى رسد، اما ناقل بیمارى است و
مى تواند افراد دیگر را آلوده کند.پژوهش ها نشان داده اند که وىروس اىدز از راه هوا، غذا، آب، نىش حشرات، دست دادن، صحبت
کردن، روبوسى و از طرىق بزاق، اشک و ادرار از فرد آلوده به فرد سالم منتقل نمى شود.

7 2
حسین

حسین

ینی ویروس ایدز از طریق غذا انتقال پیدا نمیکنه.؟..من‌ ینفر دوستم‌بود تو رستوران‌کار میکردیم یبار یکم از ماست خودش داد بهم من یه قاشق ازش خوردم.بعد دو سه تا (مث سردرد و خستگی و خارش پوست) از این علائم‌ایدز ک تو سایت نوشته داشتم .الان خیلی میترسم‌ک نکنه اون ایدز داشته و ویروسش از طریق اون بمن انتقال پیدا کرده جواب بدین توروخدا چکار کنم‌ الان

13 11
ماندانا

ماندانا

شما بخاطر شب نخوابی و خستگی خون دماغ میشید و از علائم ایدز نیست . اگر رفتار پر خط دارید یا داشتید اونوقت شک کنید . رفتن پیش دکتر و انجام آزمایش ضرری نداره شاید نشانه بیماری دیگری باشه

11 4
ناشناس

ناشناس

من الان همه علائمو دارم :|

43 15
سعید

سعید

دوستان عزیز من در هفته اول دچار تب و گلو درد و درد عضلات شودم و دور لب هایم تبخال زده خیلی احساس خستگی میکنم به طوری که نمیتوانم خود را تکان بدهم آیا این ها علاعم ایدز است .؟ل(طفا جواب )

59 17
Mohammad

Mohammad

یه سوال داشتم،ویروز ایدز کلن در ازمایش خون معلوم میشه؟یا حتما باید ازمایش ایدز باشه؟من ازمایش خون دادم میخواستم ببینم تو اون اگه باشه بهم میگفتن؟

73 14
Vida

Vida

توروخدا یکی ج بده ببینید من دستمو بریده بودم و وقتی رفتم دسشویی دستپ خورد ب در اونجا هم جایی بود ک یکی از فامیل های مادربزرگم خودکشی کرده بود و ایدز داشت ب نظرتون انتقال پیدا میکنه خیلی سنم کمه دارم از نگرانی میمیرم

17 10
سامان

سامان

دقت کنید،،ویروس ایدز بیرون از بدن به مدت خییییلی کمی زنده میمونه از یک دقیقه تا نهایتا در خاص ترین و نادر ترین شرایط تا یک هفته میتونه زنده بمونه،،حالا شما ببینید که اصلا خون مرحوم اونجا بوده؟؟؟

12 5
Parsa

Parsa

در معرض هوا پس از ٧ثانيه از بين ميرود،نگران نباش

3 5
ariya

ariya

برادر عزیز چرا اطلاعات غلط میدی؟ این ویروس بیرون از بدن به گفته دکتری که استاد درس تنظیم خانواده ما بود تا 6 روز در محیط متعادل زنده میمونه!

8 11
baran

baran

من یه سوال داشتم...آیا میتونن ویروس ایدز رو به یه رژ منتقل کنن؟و استفاده از اون رژی که آغشته به این ویروسه،میتونه موجب مبتلا شدن به ایدز بشه؟

12 5
ناشناس

ناشناس

اصلا به دلتون شک ندین به این اسونی ها هم ایدز نمیگیره خیالتونو یکم راحت کنید

14 5
ali

ali

ببخشید من بعد از کشیدن قلیون دو روز بد دهنم جوش زد میتونه از علاعم ایدز باشه

12 7
امیر

امیر

اگه یکی از این علائم رو داشته باشیم اونوقت چی ایدز داریم؟؟؟؟

9 6
علی

علی

سلام تماس با ترشحات واژن هم میتونه ناقل بیماری باشه

22 9
Samira

Samira

من نزدیک دوماه پیش تو آرایشگاه زیر ابروم باتیغ زخم شد وخون اومد وازطرفی هیچ وقت ندیدم آرایشگر تیغ وعوض کنه واز اون موقع تا الان همش نگران ویروس HIV هستم واز طرفی پسرم یکسالم وشیرخومو میخوره بنظرتون احتمالش هست آلوده شده باشم باتوجه با اینکه نزدیک ده دقیقه قبل از من از تیغ استفاده کرد وشخص قبلی هم جایش زخم نشد.

17 5
ناشناس

ناشناس

ببخشید هزینه آزمایش HIV چنده؟

58 12
دارا

دارا

من خیلی احساس سرما میکنم تو دست و پاهایم قبلا تو کارواش کار میکردم و خیلی هم استرس دارم بنظرتون نشون چيه

4 1
محمد

محمد

دوست عزیز ویروس ایدز از این راه هایی که شما میگید منتقل نمی شود.

16 4
مهیار

مهیار

اقا ببخشید من۱۳ سالمه یه بار از سر کنجکاوی رفتم تو اتاق تیغ ورداشتم دستمو زدم البته خیلی نکردم توش ولی بازم دستم یه ذره خون امد .ولی این تیغه رو خواهرم به ابروش میزنه بعد من هم با همون تیغ که الوده است یعنی چند وقته تو کشومونه دستم زدم بعد بعز از یه ماه دستم دو سه تا جوش ریز زده بعد هم الان چند روزه سرماخوردم. ترو خدا جواب بدید

9 7
نایب

نایب

عمو جان کتاباتو برداشتن که رگ تو زدی ؟

20 4
محمدیان

محمدیان

اگه خواهر شما ایدز نداشته باشه،،خیر خطری نداره

9 1
ه

ه

اقا من یه ماه پیش یه تیغ از لوازم ارایش مامانم برداشتم .زدم به دستم دستم خون اومد و مامانمم اونو میزد به ابروش و مطمئنم مامانم ایدز نداره . بعد الان چند وقته رو یه تیکه از دستم دو سه تا جوش زدم به نطرتون ایدز دارم.ترو خدا جواب بدید.

4 3
arash

arash

من یه سالی هست که بیشتر شبا توی خواب عرق میکنم. الان اینو خوندم رفتم تو فکر. نکنه گرفته باشم

3 2
دکتر محمدی

دکتر محمدی

دوست عزیز عرق کردن در خواب بخواطر گرماس و ربطی به hiv ندارن خیالت جمع

10 6
دکتر محمدی

دکتر محمدی

دوستان اصلا نگران نباشید ایدز خارج از بدن فقط3ثانیه زنده است و قدرت زیادی ندارن بیشتر از راه هایه جنسی وارد بدن میشون که امکان ان80درصد از اگر با کسی رابطه داشتید سریع بروید و ازمایش بدین بدون هیچ ترس و نگرانی خجات هم نداره شاید مبتلا بهhivنباشید و اگرم بودین بازم نگران نباشید اگر سریع متوجه بشید ویروس هنوز افزایش پیدا نکرده و خیلی راحت با قرص هایه دفع ایدز از بین میره موفق باشید

42 7
saed

saed

سلام من چند روزه بدنم خارش داره و کهیر میزنه و انگشتای دستم و کف دستم قرمزمیشه و باد میکنه ایا علاعم ایدز؟؟!؟ خواهش میکنم جواب بدین

6 4
mina

mina

ن منم قبلا اینجوری میشدم،با ی کرم دستم خوب شد

2 0
آرش

آرش

سلام،، همه چیز با یک چکاب کامل مشخص میشه

5 1
ابراهیم

ابراهیم

سلام من یه بار آزمایش خون دادم و گفت چیز خاصی نداری از اون به بعدم هیچ رابته ای نداشتم آیا ممکنه من ایدز داشته باشم

9 2
ابراهیم

ابراهیم

آیا ایدز ادر آزمایش خون نشان داده میشه

22 7
ناشناس

ناشناس

باید حتما شیش ماه بگذره تا بریم برا ازمایش تا بفهمن ک ب این بیماری دچار شدیم

4 5
پرويز

پرويز

مطالب خوبي بود..!!اميدوارم هيچ وقت وهيچ كس مبتلا به HIVنشه..!!!

9 4
سعيد

سعيد

به قول یه بنده خدای موقع مرگ ما فقط یه بار میميريم اما با رفتن تو این سایت و اون سایت دیدن علائم بیماریهای مختلف و تطبیق اون با خودمون روزی 100دفه ميميريم نباید اینقدر خودمون نگران کنیم..موفق باشيد

43 1
هیتا

هیتا

اره درسته ولی ی سوال من نزدیک ی ماهه سرفه میکنم گلوم درد میکنه تب هم دارم به نظر شما این علائم ایدز هست نزدیک 2ماه هست کم و بیش سیگار هم میکشم از سرفه زیاد سینه ها و کمرم درد میکنه

14 3
mina

mina

من جزکم اشتهایی همه علائم ودارم،آزمایشمم مثبت منفی دراومده،نمیدونم دارم یان.

20 6
احمد

احمد

سلام دوستان. لازم ب ذکر است که ویروس hiv خارج از بدن حدود 10 دقیقه بیشتر زنده نمیمونه و خیلی کم پیش میاد که این ویروس غیر از رابطه های جنسی به فرد منتقل بشه البته نه هر رابطه جنسی. رابطه ای که فرد ویروس hiv داشته باشد و در صورت سالم بودن فرد هیچگاه این ویروس منتقل نمیشه مگر در شرایط خاص مثلا رابطه طولانی مدت از دهان و مقعد و لواط کردن و همچنین استفاده نکردن کاندوم که تمامی این موارد به ندرت پیش میاد که دچار ویروس بشوند.پس نگران این نباشید که اگر با کسی رو بوسی کنیم و از غذای کسی بخوریم و من این علائم رو دارم..... تنها در یک صورت امکانش بالاست که رابطه با فرد دارای ویروس hiv داشته باشید بدرود.

12 2
mina

mina

ازداروهم بوجودمیاد،ازهپاتیتم همینطور

13 2
نیما

نیما

من تابحال هیچ سکس یا تزریق غیر بهداشتی نداشتم ولی یه بار پام رفت روی یه شیشه که فهمیدم خونی بوده بعد مدتی همش تب آنفولانزا و قارچ زدم خستگی وفراموشی هم من دارم لب هام نقطه های سفید داره و سنگ لوزه هم دراوردم با این همه با یکی از دوستان که پزشکه صحبت کردم میگه نه سالمی ولی من میترسم حتی برم آزمایش بدم از جوابش جون هر کی دوس دارین یکی کمک کنه من چیکار کنم اقا من تازه بیست سالم شده دانشجوی تاپ دانشگاهم برنامم این بوده بورس بگیرم نمیخوام بمیرم ......

18 6
علی

علی

دوست عزیز،ویروس ایدز تابم بسیار کمی در حد چند دقیقه در محیط بیرون از بدن میتونه زنده بمونه،پس نگران نباشید،اما بهتره شما حتما و در اولین وقت به دکتر مراجعه کنید

38 9
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .