نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علائم “سرطان روده” و پیشگیری از آن
سرطان روده ، علائم سرطان روده بزرگ
“سرطان روده” به عنوان سومین عامل مرگ ومیر در جهان می باشد،این سرطان چه علائمی دارد؟از چه سنی شروع می شود؟راه های درمان آن چیست؟تشخیص آن به چه صورت است؟پاسخ همه ی این سوالات را در این بخش خواهید یافت.

تمام آنچه که باید در مورد پیشگیری تا درمان سرطان روده بدانید:

 

کولون یا روده بزرگ بخشی از دستگاه گوارشی بدن می باشد. روده باریک حدود 6 متر طول دارد و بین معده و روده بزرگ قرار گرفته است. عملکرد اصلی روده باریک، هضم و جذب مواد غذایی می باشد و از انتهای معده شروع شده و به روده بزرگ ختم می شود و سپس روده بزرگ نیز از آنجا تا محل مقعد ادامه می یابد.سرطان روده بزرگ یا چنگار روده بزرگ یا سرطان کولون گونه ای سرطان است که در آن سلول های سرطانی در درون بافت روده شروع به تکثیر می کنند .

سرطان روده بزرگ و راست روده اغلب به صورت چند پولیپ، یعنی توده های خوش خیم بر روی سطح داخلی راست روده، آغاز می شود.
 

سرطان روده

عوامل افزایش احتمال سرطان روده 

 
 
عوامل افزایش دهنده ابتلا به سرطان روده:
• سن:اکثر افراد مبتلا به این بیماری سن بالای 50 سال دارند، اما ممکن است این بیماری در هر سنی اتفاق بیفتد.
• رژیم غذایی :بین این بیماری و رژیم غذایی پرچربی و پرانرژی و کم فیبر و مصرف کم میوه و سبزی، رابطۀ مستقیم وجوددارد.
• پولیپ ها :این بیماری به صورت رشد توده های خوش خیم در جدار روده تعریف می شود که معمولاً بعد از سن 50 سالگی شایع است. پولیپ ها شانس ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند.
• سابقه بیماریهای قبلی :احتمال ابتلا به این بیماری در افرادی که قبلاً سرطان های روده بزرگ داشته اند و خانم هایی که مبتلا به سرطان تخمدان، رحم، یا پستان بوده اند بیشتر است. 
• انتقال وراثتی :افرادی که نزدیکانی مثل پدرو مادر و خواهر و برادرشان به این نوع از سرطان مبتلا شده اند، خصوصاً اگر زیر 50 سال بوده باشد، باید خود را تحت نظر پزشک متخصص قرار دهند .
• کولیت اولسروز :در این بیماری پوشش جدار روده بزرگ دچار التهاب شده است. افراد مبتلا به این بیماری احتمال بیشتری در ابتلا به سرطان کولورکتال دارند.
چاقی، مصرف الکل، استفاده از مواد مخدر سایر عوامل خطر شناخته شده هستند. آسپرین برای پیشگیری پولیپ های آدنوماتوز روده بزرگ و راست روده، در افرادی با سابقة این ضایعات مؤثر است.

سرطان روده

علائم ابتلا به سرطان روده

 
علائم بیماری
علائم این بیماری ممکن است شبیه به سایر علائم نظیر عفونتها، تب، بواسیر و بیماری های التهابی روده باشد.
از جمله نشانه هایی که مراجعه به پزشک را ضروری می کند می توان موارد زیر را نام برد:
• وجود هرگونه تغییر در عادات دفعی روده نظیر اسهال، یبوست یا کاهش قطر مدفوع در صورتی که بیش از یک روز طول بکشد و علت آن نامعلوم باشد.
• خون ریزی از راست روده یا وجود خون در مدفوع، چه قابل رؤیت باشد چه با انجام آزمایش معلوم شود.
• دردهای قولنجی معده
• استفراغ
• ضعف و خستگی
• یرقان و زردی پوست یا سفیدی چشم
• حرکت درون روده
• کرامپ یا گرفتگی معده
• مدفوع خونی
• کاهش قابل ملاحظه وزن
• احساس خستگی
یبوست، دفع مدفوع کمتر از سه بار در هفته یکی از نشانه های سرطان روده بزرگ می باشد.
• تهوع و استفراغ به چند دلیل به وجود می آید:کاهش جریان خون، درد و یبوست.
• گاز معده و نفخ نیز یکی از مواردی است که می تواند به تشخیص سرطان روده بزرگ کمک نماید.
احساس سنگینی و رخوت نیز از دیگر نشانه ها می باشد. سرطان، باعث کمبود خون و به دنبال آن، کم خونی ناشی از کمبود آهن می شود. به همین دلیل احساس تنبلی، سستی و ... ایجاد می شود.

سرطان روده

عوامل متغییر خطر

 
 
عوامل خطری که می توان آنها را تغییر داد:
 
- رژیم غذایی:رژیم های پرچرب و کم فیبر باعث افزایش سرطان می گردد. همچنین رژیم های حاوی گوشت قرمز، شانس ابتلا به سرطان کولون را افزایش می دهد.برای جلوگیری از سرطان می توان بیشتر سبزیجات و میوه را مصرف کرد.
- ورزش کردن: کسانی که ورزش نمی کنند، باید منتظر سرطان باشند. 20 دقیقه در روز ورزش کنید تا بیمار نشوید.
- چاقی:چاقی از بزرگ ترین عوامل مرگ ناشی از سرطان است، در نتیجه برنامه غذایی خود را طوری تنظیم کنید که وزنتان متعادل بماند.
- سیگار کشیدن:سیگار نه تنها به ریه آسیب می رساند، بلکه باعث مرگ 12 درصد از بیماران سرطانی می شود. سیگار موجب تورم رگ می شود و مواد مضر آن جذب خون می گردند، به همین سبب افزایش دهنده سرطان شناخته شده است.
- نوشیدن مشروبات الکلی: مشروبات الکلی نیز موجب بروز سرطان و انواع بیماری ها می شوند.
 
 سرطان روده

نحوه تشخیص سرطان روده

 
رشد سرطان روده ممکن است سال ها به طول بینجامد و تشخیص به موقع آن، شانس بهبودی را به طور چشمگیری افزایش می دهد. بنابراین، انجام تست های دوره ای که در متن زیر آمده اند، در افرادی که در گروه خطر قرار دارند توصیه می شود.
- آزمایش دیجیتال کولون ‏‎(DRE)‎‏‏ : تنها تومورهای بزرگ و قابل لمس را آشکار می کند.
- آزمایش وجود لخته خون در مدفوع:با یک پروب نوری (سیگموئیدوسکوپ) که از انتهای روده بزرگ وارد شده، هر گونه پولیپ یا موارد غیرعادی را شناسایی می کند.
- آزمایش خون ‏: وجود برخی از انواع خاص  پروتئین ها در خون بیمار، علامت تومور است.
- پروکتوسکوپی :در این روش از طریق دستگاه های خاصی به صورت مستقیم داخل راست روده و قسمت های تحتانی روده بزرگ مورد مشاهده قرار می گیرد. از طریق این روش نیمی از سرطان ها، قابل تشخیص هستند. در این روش ممکن است بیمار احساس فشار کند، اما دردی را احساس نخواهد کرد.
- کولونوسکوپی :از طریق این روش نیز با ابزارهای خاصی، مشاهده کلی روده بزرگ و راست روده ممکن می شود. در این حالت نیز فرد دردی را احساس نخواهد کرد.
- بیوپسی : در صورت وجود هر گونه توده در طول این قسمت ها نیاز است که بخشی از توده برداشته شود تا در زیر میکروسکوپ از نظر وجود بافت یا سلول های سرطانی مورد بررسی قرار گیرد.
- مشاوره ژنتیک ‏: تست و مشاوره ژنتیک در خانواده هایی که به صورت وراثتی احتمال ابتلا به مواردی از سرطان کولون نظیر سرطان روده غیرپولیپی  ‏‎(HNPCC)‎‏ یا پولیپ غده ای خانوادگی ‏‎(FAP)‎‏  را دارند، پیشنهاد می شود.
چون سرطان روده بزرگ و راست روده پنهان کار است، غربالگری راه حل ردیابی زودهنگام می باشد. در اکثر افرادی که به 50 سالگی می رسند، باید هر 10 سال یکبار آندوسکوپی روده بزرگ انجام شود.

سرطان روده بزرگ (کولون) چگونه درمان می شود؟
 
درمان سرطان روده بزرگ بسته به نوع آن، پیشرفت بیماری، مکان بیماری، سن شما، وضعیت سلامتی شما و … توسط پزشک تجویز می شود. معمول ترین شیوه های درمان سرطان کولون شامل:
 
جراحی- در جراحی پزشک بخشی از تومر یا پولیپ را برمی دارد و یا اگر بیماری پیشرفته باشد مجبور به برداشتن کل کولون درگیر سرطان می شود.
شیمی درمانی- در این درمان از دارو برای نابود کردن سلول های سرطانی استفاده می شود. شیمی درمانی معمولا پس از جراحی استفاده می شود.
پرتو درمانی (رادیو تراپی)- از این روش برای کشتن سلول های سرطانی پس از جراحی و یا کوچک کردن تومور های کوچک قبل از جراحی استفاده می شود.
 
اثر پیاز و زردچوبه بر سرطان کولون
ترکیبات موجود در زردچوبه و پیاز (کورکومین و کوئرستین) موجب کاهش اندازه و تعداد پولیپ های روده می شود.
 

علائم سرطان روده و پیشگیری از آن

علائم “سرطان روده” و پیشگیری از آن
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 2210
منبع : نمناک-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 2117 93
نظر کاربران
محمد

محمد

سلام میخاستم بگم وجود این علایم الزاما سرطان نیست و در دیگر بیماری ها هم وجود داره حتی استرس و اضطرابم باعث سوزش معده سردرد وحالت تهوع میشه مخصوصا وقتی این مطالب استرس زا رو میخونی

پاسخ دادن 208 25
فائزه

فائزه

سلام...با شما کاملا موافق هستم...همیشه این علائم دال بر داشتن بیماری های سخت و نگران کننده نیست...ان شاالله که همیشه سلامت باشید...

پاسخ دادن 83 16
ابوالفضل

ابوالفضل

به نام خدا، سلام، به نظرم اگر این علایم دارید با یکی از دوستان واقعا دوست یا با خانواده درمیون بذارید تا تمام بار روی دوش شما نباشه، باور کنید خیلی سبک میشید، و بهتر می تونید تصمیم بگیرید چون این علایم خیلی شبیه علایم بیماریهای دیگه است ،حتی استرس هم باعث بروز این علایم میشه بهتره دفترچه بیمتون رو بردارید و خودتون رو به دکتر نشون بدید تا ان شاا... رفع شه مشکل و خیالتون راحت شه

پاسخ دادن 13 3
فروزان

فروزان

دقیقا همینطوره. بعضی از بیماریها علائم مشترک دارن.

پاسخ دادن 66 15
ستایش

ستایش

باسلام.من دختری20 ساله هستم همه علایم سرطان روده را دارم اماهرازمایشی که داده ام چیزی نشان نداده.ایا این جزسرطان میشود؟

پاسخ دادن 181 40
شیما

شیما

سلام ،علائم سرطان روده وبواسیر که خیلی شایعه مثلهمن پس نگران نباشین و به دکتر مراجعه کنین

پاسخ دادن 65 13
علیرضا

علیرضا

حتما آندوسکوپی هم برین

پاسخ دادن 30 11
جواد

جواد

نه انشاالله چیزی نییت.نگران نباش

پاسخ دادن 7 3
محمد

محمد

خودت رو الکی نگران نکن برو دکتر خیالت راحت چیزی نیست

پاسخ دادن 3 3
مهدی

مهدی

سلام کلونوسکوپی بهترین ورایج ترین روش تشخیص این بیماریست

پاسخ دادن 4 0
فاطمه

فاطمه

سلام،حتما به دکتر مراجعه کن و کلونوسکپی انجام بده، منم تمام این علائم رو دارم،20 سالمه،تحت نظرم،دکترم چیزی نگفت ولی امروز با سرچ درمورد یکی از داروهام شک کردم،شاید سندروم روده تحریک پذیر باشه شاید هم سرطان،انشاء الله که شما نباشی،بی خود نگران نباش،امید تو از دست نده،اینا حدس و گمانه

پاسخ دادن 0 0
هما

هما

سلام من بواسیر وبیشتر علائم دیگ رو دارم الانم واقعا نگرانم ینی سرطان روده س؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 46 21
Parham

Parham

نه نگران نباش ما کل خانوادم از مادر بزرگم تا.... همه بواسیر دارن و همه سالمیم

پاسخ دادن 4 1
ندا

ندا

به نظر من این علایم میتونه نشانه های بیماریهای دیگری غیر از این باشه . البته بعضی افراد با استرس بدتر میشن خصوصا وقتی که با زدن علایمشون شما رک و راست میرید سراغ سر طان روده مردم الان همشون با تحصیلات هستن شما بی خود ترس میندازین تو دلشون و این خودش چه بسا باعث مریضی و استرس بشه که سر منشا همه مریضی هاست لطفا در انتشار مطالب دقت بیشتری کنید

پاسخ دادن 60 18
راضیه

راضیه

منم 25 سالمه این علایم و خون و اسهال رو دارم ولی سرطان نبوده . سندروم روده تحریک پذیر همراه با شقاق این علایم رو داره . پس با دیدن خون بلافاصله نگران نشید . به پزشک مراجعه کنید

پاسخ دادن 40 7
ترانه

ترانه

بله منم دقیقا همین مشکل رو داشتم . و وقتی به دکتر مراجعه کردم گفت سندروم روده تحریک پذیره . پس نگران نباشید و استرس نگیرید . به پزشک متخصص مراجعه کنید خیالتون راحت میشه

پاسخ دادن 30 6
ستايش

ستايش

سلام ممنون از راهنماييتون.همون طور كه شما دوستان گفتيد ميتونه از استرس باشه من از وقتي استرسمو كنار گذاشتم ديگه علائمي ندارم.

پاسخ دادن 21 5
ابی هخامنشی

ابی هخامنشی

سلام اولین مشخصه سرطان رود چیه منم فقط یه درد جزی در قسمت سمت چپ شکمم دارم آیا این جز علائم سرطان رود بزرگ هست

پاسخ دادن 78 25
دل ارام

دل ارام

من برادرم این مشکل و داشت ازمایشم داد گفتن چیزی نیست اما تو سنوگرافی مشخص شد که یه توده تو روده اش وجود داره بعد کلونسکوپی مشخص شد سرطان الان دو ماه چهارتا عمل کرده تمام خانواده درگیر شدن پدر مادرم دارن نابود میشن شیمی درمانی هم میشه این و گفتم که سریعا هر کی این مشکل و داره کلونسکوپی کنه

پاسخ دادن 28 17
نازی

نازی

ببخشین برادر شما علایم دیگه از سرطان بوده رو هم داشتن با فقط همون درد در ناحیه چپ شکم راستی قسمتی و درد میکرد سفت هم شده بود ؟؟لطفا اگه پیاممو دیدین جوابشو بفرستین چون من نگرانم

پاسخ دادن 23 13
محمدجواد

محمدجواد

سلام و ممنون از مطلب خوبتون.خدا به همهی این مریضانی که از این بیماری رنج میبرند صبر بده خیلی بیماری بدی هست دو تن از آشنایان ما از طریق این بیماری جان باختند و کلی هزینه شیمی درمانی در بیمارستان تهران را کردند اما دار باقی را وداع گفتند بیایید برای حال تمامی مریضان دعا کنیم فقط خدا میتونه کمک کنه.من با وجود این بیماریها خیلی ناراحت میشم طوری که الان در حال تایپ گریان هستم که چرا انسان ها باید سرطان بگیرند؟الهم اشفع کل مریض و اجل لولیک الفرج.الهی آمین

پاسخ دادن 41 10
لیلی

لیلی

سلام داشتن نفخ زیاداز نشانه های کولون هستش ؟

پاسخ دادن 51 21
عیسی

عیسی

شما دوغ کفیر بخورید موثره

پاسخ دادن 4 9
فیصل

فیصل

سلام دوستان قبل از هرچیز اینو بگم که علایم ذکر شده دلیل بر این نمیشه که خدایی نکرده حتما مشکل سرطان باشه این علایم واسه خیلی از مشکلات روده و دستگاه گوارشی ممکنه وجود داشته باشه که با مراجعه به پزشک خیلی راحت با دارو حل بشه بنده خودم چنتا از این علایمی که اینجا گفته شده رو داشتم و بعد از مراجعه به پزشک متخصص و انجام کولونسکپی معلوم شد هیچ مشکلی جدی وجود نداره خداروشکر و حالا خیالم راحت شده. قبل مراجعه به پزشک خیلی استرس و اضطراب داشتم و ترس اینو داشتم که بیماریم جدی باشه ! منتهی بعد مراجعه به و انجام آزمایشات خیالم راحت شد.... فقط اینو بگم حتما به پزشک مراجعه کنید و هیچگونه ترسی نداشته باشید چون هیچ یک از مواردی که اینجا ذکر شده دلیل بر این نیست که سرطان باشه.... در آخر اینو اضافه کنم برای اینکه مشکل روده نداشته باشین حتما اینر مواردو جدی بگیرین ( ورزش کردن{حداقل پیاده روی} - مصرف روزانه میوه و سبزی و از بین بردن استرس و عصبانیت و اضطراب...)... با آرزوی سلامتی و شادابی برای همه ی عزیزان

پاسخ دادن 11 5
مهدی

مهدی

سلام. من همه ی علایم را دارم به جز یبوست و مدفوع خونی. 18 سالمه و دخانیات مصرف میکنم. از دو ماهه پیش همش اسهالم به دکتر مراجعه کردم گفت عفونت روده دارم. به نظر شما اگه سرطان باشه راه درمانش وجود داره ؟ اگه دخانیات مصرف نکنم احتمال خوب شدنش هست ؟؟ اطفا جواب بدید خواهش میکنم.

پاسخ دادن 13 10
مونا

مونا

سلام حتما برو دکتر پدرم 10سال سرطان داشت و منتشر شده بود ولی دکترا همش ی سنوگرافی میگرفتن میگفتن عفونته

پاسخ دادن 3 1
فرزانه

فرزانه

من نزدیکه نافم درد میکنه دست میزنم درد میگیره ممکن سرطان روده باشه خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید 29ساله

پاسخ دادن 16 8
با

با

با یه درد که نمیشه گفت سرطان داری!!! مگه سرطان الکیه!

پاسخ دادن 12 4
ممنون ازاين همه همدل

ممنون ازاين همه همدل

به نظرم بريددکتر واينقدنااميدنشيد

پاسخ دادن 1 0
حمید

حمید

من پدرم سرطان روده بزرگ گرفت و توسن ,52سالگی فوت کرد مشهودترین نشانه ی کلون حالت تهوع صبح موقع بیدار شدن و طولانی شدن مدت دسشویی رفت و کم شدن دفعات سرویس رفتن بزرگ شدن شکم به مرور زمان بخاطر دفع نشدن کامل مدفوع بچه بازی نیس یه دکتر رفتن بخدا ضرر نداره و خرجش یه ازمایشه

پاسخ دادن 17 8
رضا

رضا

سلام. به نظرم واسه اینکه کسی مطمین بشه که سرطان داره یا نه خب بهتره که زودتر بره دکتر گوارش ولی اینکه اگر سرطان هم تشخیص داده بشه خیلی چیز مهمی نیست .مخصوصا که اگه تو مراحل اولیه باشه که کاملا قابل درمانه. نمونش دو نفر تو از اشنایان خودم که الان بعد از چند سال کاملا درمان شدند.خواستم بگم که در صورتی هم که چنین مساله ای اتفاق افتاد خیلی نگران نباشید ;-)

پاسخ دادن 16 6
ناشناس

ناشناس

اگه سرطان تو مراحل اولیه باشه و زود شناخته شه شیمی درمانی هم میکنن؟!

پاسخ دادن 7 0
رضا

رضا

آره، شیمی درمانی هم میکنن، ولی اگه ب موقع و خوب جراحی شه کاملا طرف خوب میشه

پاسخ دادن 0 0
مینا

مینا

هر آدم مگه چندتا علائم داره!؟؟ سررد و دل درد و تهوع و اسهال!!! نگران نباشید و خودتون نشید دکتر! تشخیص بیماری رو بزارید ب عهده متخصصین؛ درضمن ب نظرم خیلی زود نرید دکتر ی کم ب بدنتون وقت بدید و استرس رو از خودتون دور کنید. فکرتون رو آزاد کنید و انثدر ب بیماریا فکر نکنید.

پاسخ دادن 8 2
فاطی

فاطی

سلام روزبخیر،طاعات عبادت همگی قبول باشه ، من بواسیر دارم گاهی وقتاکه یبوست شدیددارم زمان مدفوع خون میاد،یعنی سرطان روده دارم؟

پاسخ دادن 17 6
perspolis-2006g

perspolis-2006g

والا بخدا الکی و بیجهت مردم رو نترسونید.اه

پاسخ دادن 7 4
ریحانه

ریحانه

من۲۴ سالمه و مادرم تومور داشته و من هم تمامی این علایم را دارم .کلی هم دکتر رفتم دو سه هفته دیگه هم می رم کلونسکوپی . دوستان التماس دعا

پاسخ دادن 25 2
عاطفه

عاطفه

همه علائم بجز مدفوع باریک رو دارم ولی اصلا استرس ندارم.و تو همین هفته هم باید آزمایشهامو بدم..اگر سرطان داشتم حتما میام میگم.

پاسخ دادن 6 2
یهبل

یهبل

من سرطان خون دارم 1 ماهه بهم گفتن اصلا سرطان مثل سابق نیست و قابله درمانه آن شا الله که جواب آزمایش شما منفیه اما اگرم خدایی نکرده مثبت شد اصلا نگران نباشید چون درمان داره

پاسخ دادن 15 0
انیتا

انیتا

سلام من دو سه تا از این علائم رو دارم مدفوع خونی ندارم.دکتر رفتم میگه رودت تحریک پذیره قرص داده خوب نمیشم کامل.الان پنج ماهه قرص میخورم.دو ماهه که اشتهام کم شده .خیلی میترسم برم دکتر بگه سرطانه.اخه بار اخر گفت نمیدونم دیگه برو قرص بخور این سری ببینم چطور میشی.کار شب و روزم شده گریه من همش 20 سالمه چ موقع مردنه

پاسخ دادن 10 3
مجتبی

مجتبی

انشالا سرطان نیست و با قرص رفع میشه

پاسخ دادن 11 1
مریم

مریم

عزیزم اصلا نگران نباش هیچ مورد خاصی نیست اگر هم خدای نکرده چیزی بود برو پیش یک دکتر طب سنتی اصلا درمان با داروهایی شیمیایی نکن که بدتر می شی. تجربه شخصی دارم که با درمان گیاهی خیلی بهتر و مطمئن تر است. موفق باشید.

پاسخ دادن 0 8
ناشناس

ناشناس

سلام ودرود میخواستم بدونم آیا درد و سوزش درناحییه ی تحتانی هم میتونه از نشانه های سرطان روده باشه.ممنون

پاسخ دادن 16 7
زینب

زینب

من 17سالمه و متاسفانه اکثر این علایم رو دارم . ممکنه که مبتلا شده باشم؟؟؟

پاسخ دادن 6 3
هوشنگ

هوشنگ

فقط با ازمایش خون اطمینان حاصل پیداکنید

پاسخ دادن 2 5
مهسا

مهسا

سلام منم بعضی از این علایم دارم مثل نفخ احساس خستگی ......چند وقته اینجوریم رفتم دکتر،دکتر گفت روده هات عفونت کردن هنوزخوب نشدم یعنی میشه منم سرطان داشته باشم ؟؟؟؟

پاسخ دادن 6 4
توكل به خدا

توكل به خدا

سلام-من همه همه اين نشانه ها را داشتم رفتم دكتر برام كولونوسكوپي انجام داد ان هم بدون بيهوشي اصلا ترس نداشت همه اين بيماري ها فقط به خاطر غم و غصه است- بعد از يك ماه مصرف قرص وتغيير در زندگي وكم كردن استرس خوب شدم هفته قبل بعداز 5 سال باز رفتم براي چكاب با اينكه نياز به كولونوسكوپي نداشتم باز نوبت گرفتم-لذا اول بايد رفت پيش متخصص خوب نه اين دكترها كه فقط بلند برگه دفتر تموم كنند-2 ورزش3- كم كردن استرس-4- نوشيدن مايعات اب5-كم كردن غذاها گوشتي6-از همه توكل به خدا-

پاسخ دادن 7 5
بهاره

بهاره

سلام.من مادر بزرگم سرطانه روده بزرگ گرفته الان 7جلسه هست که میره شیمی درمانی .دلدرد ه شدید داره دیگه نای راه رفتن نداره چی برای تسکینه دردش توصعه میکنید؟

پاسخ دادن 7 4
سحر

سحر

سلام,مادر من همه ی این علایمو داشت,بعداز کلونسکوپی فهمیدیم ک رودش به اندازه ی نیم متر زخم هست,تو عکس رودش نقطهای سفید کوچیک هست امکانش هست ک اونا پلیپ باشه؟؟؟خواهشا جواب بدین

پاسخ دادن 2 1
پیمان

پیمان

هر پولیپ روده ای نمی تواند دلیل ، نشانه و یا منشا یک بیماری مثل سرطان باشد. بهتر است پیگیر وضعیت باشید و بدون نگرانی و استرس و توکل بر خدا که کاری بدون حکمت از او برنمی آید، بیماری را درمان کنید. بعلاوه در این سایت ها ، به دنبال سرچ مطالب به شدت منفی نگر و مایوس کننده نباشید و توجه کنید که قریب به اکثریت پزشکان، همواره سعی در پایین آوردن سطح توقع بیمارانشان از درمان دارند.

پاسخ دادن 2 1
پیمان

پیمان

هیچ وقت با وجود داشتن حتی چند مورد از این نشانه ها ، در مورد مبتلا بودن خودتون به این امراض سخت ، قضاوت نکنید. بنده به مدت 7 تا 10 روز دچار یبوست، قطره های خون بر روی آن، بعد از آن به مدت 3 هفته دچار اسهال، سپس مدفوع بی بوع و غیرطبیعی، بی حالی بصورت 1 تا 3 روز در فاصله ی بازه های 5 تا 7 روز ، بی اشتهایی و کاهش وزن در حدود 3 تا 5 کیلو در طول 2 کمتر از 2 ماه ، آروخ های ریز و فراوان و گاهاً دچار رو دل ماندن غذا بودم اما با انجام آزمایشات اولیه و مراجعه به پزشک متخصص گوارش، دستور انجام آزمایش کولونسکوپی و اندوسکوپی را دادند که با پزشک خانواده مشورت کردم و ایشان بعد از صحبت های فراوان و بررسی موارد ، تنها یک قرص کلیدینیوم-سی را صرفا برای قبل از ناهار تجویز کردند و کل نشانه ها و مشکلات بنده با این قرص برطرف شد. این قرص دارای خاصیتی تقریبا اعتیادآور و آرامش بخش است که مصرف آن مستلزم مراجعه به متخصص روانپزشک و جایگزینی آن با یک پروسه درمانی-مشاوره ای برای کنترل هیجانات، استرس و کمال گرایی در جوانان است که متاسفانه در اثر دغدغه های فکری این گروه سنی از جمله نداشتن کار ، در آقایان مشکلات دستگاه گوارشی و در خانم ها بیشتر از مشکلات گوارشی، افسردگی را به دنبال دارد. خاطرنشان میکنم ، به هیچ وجه تحت تاثیر مطالب سایت ها قرار نگرفته و این بیماری ها را به خودتان نسبت ندهید، اکثریت مطالب سایت ها، کوچکترین نشانه های یک بیماری جزئی را به بیماری های بزرگ نسبت میدهند. برای مثال همین سرطان روده برای مبتلا کردن یک شخص ، تحت تاثیر چندین فاکتور مهم از جمله سابقه خانوادگی و رژیم غذاییه به شدت نابهنجار است. در اکثر افراد مبتلا، وقتی این بیماری تشخیص داده می شود که اشخاص دچار نفخ شکم خیلی خیلی غیرطبیعی، دل درد ها و پیچش خیلی شدید و اکثرا دفع مدفوع به شکل آب سیاه و یا سبز و چرک آلود و حتی تهوع هایی به همین شکل باشند. برای مثال، خونریزی همراه مدفوع می تواند تحت تاثیر استرس، نگه داشتن مدفوع و دفع نکردن آن نیز باشد نه صرفا سرطان روده.

پاسخ دادن 11 2
مهران

مهران

یک دنیا ممنون واقعا به حق و درست گفتید دقیقا همینطوره ، پاینده و سلامت باشید

پاسخ دادن 1 0
ریحان

ریحان

سلام الان خاله ی من سرطان روده داره زده به کبدش والان صفرا روهم درگیر کرده دقیقا یوبست شدید داشت حتی فکرشم نمیکرد سرطان داره خیلی سخته خیلی...

پاسخ دادن 4 1
حسین

حسین

باعرض سلام وادب ، بنده وقتی در سفر طولانی به ماشین سوار میشوم شکمم نفخ می کنه و خیلی درد می کنه تا به مقصد برسم بعد یکی دو ساعت دراز بکشم تا خوب بشه .این بیماری چه می تونه باشه .با تشکر

پاسخ دادن 5 0
صدرا

صدرا

سلام من درد سمت چپ پاین ناف دارم خیلی شدیدکونسوکپی کردم یه غده کوچکی دارم برادر هم این مشکل داشت سرطان روده داشت پدرم هم سرطان کبد داشت چکار کنم که سرطان به سراغ من نیاد راهنمایی کنی

پاسخ دادن 1 2
علی

علی

سلام حتما یه دکترخوب پیداکنید چون 50درصدبیماران روده ای بسته به دکترباسوادی داره که شما پیشش میرین

پاسخ دادن 0 2
نسیم

نسیم

سلام من پارسال یه توده داخل دیواره شکم نزدیک نافم بود جراحی کردم خوب شد الانم دوباره دلم درد میکنه آیا ممکنه دوباره رشد کرده باشه... تورو خدا برام دعا کنید که جیزی نباشه

پاسخ دادن 1 6
parto

parto

با سلام... من 21سالمه و تمام این علائم رو ک گفتين دارم دکتر هم رفتم اما ميگن سندرم هستش ولی فقط چندروز داروهايي ک مصرف ميکنم تاثیر داره بعدش دوباره شروع ميشه... کلون اسکوپي لازمه برم؟ ممنون ميشم راهنمايي کنين

پاسخ دادن 3 0
سلام من یه دختر5 ،سا

سلام من یه دختر5 ،سا

سلام من یک دختر5ساله دارم که دچار التهاب روده شده و قبلا هم به خاطر خونریزی روده 5روز بیمارستان بستری شده حالا امکان داره دخترم دچار سرطان شده باشه تازه بااین مریضی کم خونی هم گرفته از چه راهی بفهمم این مشکل رو نداره

پاسخ دادن 1 4
علیرضا

علیرضا

من هم دلدرد دارم ولی نه خیلی وقتی که هی فکر کنی و هی فکر کنی که سرطان داری دردش بدتر میشه پس بهتره فکرشو نکنی ولی اگه دردش خوب نشه باید به دکتر خوب مراجعه کنید

پاسخ دادن 4 0
قائم

قائم

سلام حتماپیش یک دکترمتخصص برید تااگه خدایی نکرده چیزی بود درمان بشه

پاسخ دادن 0 1
زارعی

زارعی

سلام من همسرم از اول اذر ماه متوجه شدیم دفع خون دارند که با مراجعه به مطب متوجه شدیم پس از کولنسکوپی سران روده دارند تو اولین لحظه که من متوجه شدم دنیا روی سرم خراب شد اما پس از مشاوره با پزشک به دکتر جراح عمل شدند و سی سانت از روده را خارج کردند و روده را به روی شکم اوردند که فعلا کیسه وصل شدند در ضمن الان ششمین جلسه شیمی درمانی دارند انجام میدهند دکتر گفت بعد از شیمی درمانی پرتو درمانی هم دارند خیلی نگران هستم البته بگویم خدمت تون که دکتر گفته سرطان اصطلاحا چهار مرحله یا استیج دارد که بستگی دارد کدام مرحله باشند که مسر اینجانب مرحله دوم هستند و گفتند چون استیج دوم هستند انتظار اینکه خوب بشوند زیاد دعا کنید دو نا فرزند دارد که کوچک هستند ونگرانم التماس دعا

پاسخ دادن 13 5
احسان

احسان

دوستان سندروم روده تحریک پذیر تقریبا تمامی نشانه های سرطان روده بزرگ رو داره به جز مدفوع خونی رو. تشخیص این سندروم هزینه بالایی داره و باید آزمایش خون وآندوسکوپی و کولونوسکپی بشین تا مشخص بشه مشکل خاصی ندارید. اگر شما هم مثل من فرد مضطربی هستین و نشانه های سرطان روده بزرگ رو دارید به احتمال 99درصد دچار سندروم روده تحریک پذیر هستید که البته هیچ خطری جونتون رو تهدید نمی کنه اما میتونه کیفیت زندگیتون رو بشدت پایین بیاره. تو امریکا 90 درصد مراجعین به متخصص گوارش دچار این مشکل هستن پس احتمال زیاد نگرانیتون بی مورده. اگر نمی تونید نگرانیتون رو کنار بذارید بهتره به دکتر مراجعه کنید و خیال خودتون رو راحت کنید چون میدونم شک و نگرانی در مورد داشتن سرطان چقدر زجرآوره.

پاسخ دادن 7 1
بابک

بابک

سلام من خیلی نفخ میکنم وروده هام همیشه صدا زیاد میده مدفوع خونی هر ماه یکبار اتفاق میفته علت چی میتونه باشه

پاسخ دادن 10 1
زینب

زینب

سلام.حتما شما ب یه متخصص خون و انکولوزی مراجعه کنید ان شااللله ک چیزی نباشه

پاسخ دادن 0 1
مصطفی

مصطفی

سلام.دوستان من خودم در گیر سرطان روده بزرگ هستم و اولین شیمی درمانی رو انجام دادم.اصلا نمیترسم.روحیه. ام عالی.سه تا از دوستان رو میشناسم که ده دوازده ساله درمان کردند و کاملا سالم هستند. خیلی بزرگ نکنید موضوع رو.باور کنید یک بیماری است مثل بقیه.الان درمان داره.ولی اونایی که از پا در میان بخاطر ترسه.از قدیم گفتند ترس برادر مرگ است.توکل به خدا و با روحیه باشید و بخش خیلی فگر نکنید.با کار خودتون رو مشغول کنید

پاسخ دادن 15 3
زینب

زینب

سلام.ان شا الله کاملا خوب بشن و برای مادر منم ک درگیر این بیماری ان دعا کنید

پاسخ دادن 2 1
نور

نور

ممنون که روحیه دادید. پدر من جراحی رو انجام دادن دکتر گفتن 12 جلسه شیمی درمانی هم باید انجام بشه. روحیه خودش عالیه.. البته اگر اطرافیان خرابش نکنند. خیلی نگرانم. مرحله 3 هستند. الان که گفتید دوستانتون 10 12 ساله دارند زندگی می کنند خیلی خوشحال شدم. انشاءالله شما هم به طور کامل خوب بشید

پاسخ دادن 3 2
فریبا

فریبا

خدا رو شکر و ممنون بخاطر این خبر چون من تازه فهمیدم متاسفانه پدرم همین مشکل داره و دارم داغون میشم

پاسخ دادن 0 0
فریدون

فریدون

سلام من 23 سالمه و هر چی غذا میخورم اسهال میرم شکمم حالت عادی نداره پارسال همین موقها بود همین مشکلو داشتم رفتم دکتر تقریبا خوب شدم ولی بازم این مشکل سراغم اومده میترسم برم دکتر شما بگید چکار کنم

پاسخ دادن 3 1
Kiyan

Kiyan

باز هم به پزشک مراجعه کنید.ولی احتمالا شما در فصل گرما اینطور میشید که برای خیلی ها اسهال در فصل گرما پیش میاد.

پاسخ دادن 0 0
سمیه

سمیه

متاسفانه من 3ساله درد معده دارم آندوسکوپی یه بار رفتم پایین معده یه چیزی نشون داد دکتر گفت التهاب هس نفخ زیاد و سوزش دل درد دارم روز به روزم بیشتر میشه تو فامیلمون هم سرطان ارثی هس خیلی میترسم منم داشته باشم از ترس نمیتونم دوباره برم دکتر که یه وقت نگن سرطانه آخه من 25 سالمه پسر 6ساله دارم اگه من بمیرم پسرم

پاسخ دادن 0 0
زینب

زینب

عزیزم لطفا نترسین و برین ازمایش ان شاالله ک چیزی نیس اما حتی اگه هم خدایی نکرده باشه تو مراحل اول کاملا قابل درمانه

پاسخ دادن 2 2
رک

رک

سلام بهترین و مطمئن ترین روش تشخیص کولونسکوپی هستش که از ناحیه مقعد انجام میشه

پاسخ دادن 1 1
سام

سام

سلام ....برای پیشگیری از ترکیب نانو کورکومین و عصاره گیاه خار مریم (سیلی مارین) استفاده کنید به این ترتیب که اول 80 میلیگرم نانو کورکومین یک ساعت بعد قرص خار مریم ...اندوسکوپی مطمین ترین راه تشخیص است اگر در مراحل اولیه باشد قابل درمان است و جای نگرانی نیست از پزشک رفتن نترسید از اینکه دیر برای درمان اقدام کنید بترسید

پاسخ دادن 1 2
زهرا

زهرا

سلام دوستان شوهرم پارسال به خاطرسرطان روده بزرگ قسمتی از روده اش را بر داشتن وهشت جلسه شیمی درمانی کرده حالا هم خدا را شکر حالش خوبه وحالا که سو نو گرافی انجام داده دو تا توده کوچیک توی کبدش نشان داده شده ولی توی سیتی اسکن نشون نداده دکترش هم میگه مهم نیست ترا خدا هر که می فهمه جواب من بده ممنون میشم

پاسخ دادن 1 1
فرنام

فرنام

باسلام خدمت همگی دوستان .من دوستی دارم که چندسال پیش به این بیماری دچار شد .در مرحله پیشرفته هم متوجه شد .یکی از پزشکان به او گفت فقط 6 ماه عمر میکنی ولی خودش بمب روحیه است .اون موقع به من گفت سرطان نمیتونه منو شکست بده چون دعای مادرم رو پشت سرم دارم .امروزهم باهم استخر بودیم بعداز 5سال هنوزهم با قدرت شنا میکنه و بیشتر از من به اینده و زندگی امیدواره.شما فقط باروحیه و انرژی میتونید براین بیماری غالب بشید یک ثانیه هم بهش رو ندین ... اونایی که مبتلا نیستن بدونین هر لحظه میلیاردها خطر اتقاق و بیماری درکمین ماست که دست مانیست و اونایی که مبتلا هستن دعای مادرنگهدار همتون باشه ..............از امروزبرید استخر تو آب به سقف خیره بشید وبگید توی لعنتی نمیتونی منو زمین بزنی هرگز.....

پاسخ دادن 8 0
میلاد

میلاد

سلام من یه هفته است مکمل پروتئینی میخورم و حساسیت ندارم.اما چند روزه نفخ و درد شکم و یه بارم بالا اوردم و یبوست دارم.پروتئین هم اصله اما اون روزای اول کمی بیش از اندازه اش خوردم.یبوستم برطرف شده اما نفخ و سنگینی شکمم هنوز هست

پاسخ دادن 3 0
امان فیضی

امان فیضی

سلام من یک پسر ۲۰ ساله ام و من از تکلیف معده و یا روده بسیار رنج میبرم چندین بار رفتم داکتر و آزمایش کردم اما جوابم این بود که شما هیچ مشکل ندارید اما مشکل من اینه که فک میکنم چیزی روی شکمم وجود داره و بند مانده اما درد ندارم فقظ ناراحتم میکنه و دیگه لب وقتی کمی ناوقت غذا بخورم باز معده ام شروع به ناراحتی میکنه و همزمان لب هایم پوسته پوسته و خون میشه و اگه غذا هم بخورم کمی سقیل باشه دوباره همین حالت رخ میده لطفا اگه کسی در مورد این مشکل چیزی میدونه شریم بسازه با من تشکر...

پاسخ دادن 0 0
اعظم

اعظم

سلام به نظر می رسه مشکل شما بیشترروحی باشه سعی کنید استرس رو ازخودتون دور کنید آروم باشید فقط همین .

پاسخ دادن 1 2
نازی

نازی

سلام من هم زخم معده دارم هم میکروب هلیکوباکتری سابقه سرطان معده هم تو خانواده داریم و الان خیلی وقته که معده که جای خود ولی علائم این روده هم دارم نفخ معده درد خون دلپیچه بعد از وعده غذایی حساسیت به لبنیات و گندم و جو و همش هم خستم و بی حوصله توان انجام کارامو حتی ندارم . نمیدونم چمه دکتر گف باس کونولوسکپی کنی ولی من نمیرم میترسم

پاسخ دادن 2 0
علیرضا

علیرضا

ن بابا .نترس انشالله که چیزی نیست .حتما کلونسکوپی رو انجام بده حتی شده با بیهوشی .این علایم شبیه سلیاکه

پاسخ دادن 0 0
مهرشاد

مهرشاد

سلام بابای من سرطان روده گرفته فقط میخواستم بگم براش دعا کنید نابیناس

پاسخ دادن 3 1
کمند

کمند

انشااله بحق این شب عاشورا ک پدرتون شفا بگیرن

پاسخ دادن 2 0
میلاد

میلاد

چند ماهی میشه که یبوست و اسهال رو با هم دارم ، به ندرت تو مدفوعم خون پیدا میشه ولی هیچ گونه دلدرد یا درد هنگام دفع ندارم ، اکثر روزها بعد از بیدار شدن یکبار دفع کامل رو دارم که احساس میکنم معدم خالی شده اما در طول روز یبوست دارم
. هیچگونه احساس خستگی یا کاهش وزن و امثالهم رو ندارم اما همیشه استرس اینو دارم که سرطان روده گرفته باشم ولی ممکنه هموروئید یا روده تحریک پذیرم باشه. میترسم برم دکتر ، 28 سالمه ولی سابقه سرطان تو نزدیکانم ندارم اصلا

پاسخ دادن 3 1
مسعود

مسعود

سلام دوستان

پاسخ دادن 1 0
مسعود

مسعود

من 31 سال سن دارم واز سرطان با هر مریضی دیگری ترسی ندارم

پاسخ دادن 1 1
ناشناس

ناشناس

سلام مادر من یک سال سرطان روده داره الان هم یواش یولش داره خوب میشه نگران نباشید به خدا توکل کنید

پاسخ دادن 0 1
رقیه

رقیه

سلام:مادر منم اینطوریه دکترا میگن عملش سخته ولی اگه عمل نکنه بدتر میشه .خیلی نگرانم تورا خدا چکار کنم

پاسخ دادن 0 1
ناشناس

ناشناس

سلام من 35 سال دارم دو سال پیش درگیر این بیماری سرطان کولون بودم ولی خواست خدا بود که به موقع فهمیدم اگه این بیماری به موقع تشخیص داده بشه قابل درمان بشرط اینکه به موقع وقبل ازاینکه به قسمتهای دیگه بدن آسیب برسونه و با جراحی که انجام دادم الان حالم کامل خوب شده و دیگه مشکلی ندارم .

پاسخ دادن 2 2
حسین

حسین

سلام دوستان من چندروزه مدفوعم خونیه واین علایمو ندارم فقط امروز دلم درد گرفت ازمایشم دادم سه روز دیگه جوابش میاد به نظرتون خطرناک نیست

پاسخ دادن 0 0
مرتضی

مرتضی

با سلام کمی نفخ دارم بعد مدفوع هم خون به نظر شما چی هست یه ماه خون میاد به چه دکتری باید برم

پاسخ دادن 1 2
رضا

رضا

سلام عالی بود

پاسخ دادن 0 0
کمند

کمند

سلام،من اکثر علایم رو دارم اما اصلا ب سرطان فکرنمیکنم وامیدم بخدا رو ازدست نمیدم،اما واقعا از درد ناحیه پشت زجرمیکشم لطفا اگرپیشنهادی برای بهبود درد هموروعید دارید بهم بگید ممنونم

پاسخ دادن 0 0
درمان بواسیر

درمان بواسیر

جهت درمان بواسیر هرصبح هفت عدد انجیر در گلاب انداخته و شب میل کنید. حداقل چهل روز جهت تکمیل درمان میتوانید با مراجعه به متخصص طب سنتی یک تا سه عدد زالو در محل انداخته و کامل درمان شوید

پاسخ دادن 0 2
مینا

مینا

من حدود 2ماهی میشه که ذرات ریز سفید در مدفوع دارم.کولونوسکوپی رفتم گفتن التهاب روده داری.یعنی چی

پاسخ دادن 1 0
نيلوفر

نيلوفر

سلام من تمام علائم بالا رو دارم و البته چند روز پيش دچار انسداد روده شديد هم شدم كه با رد كردن لوله از بيني به معده برطرف شد

پاسخ دادن 0 0
vahid

vahid

سلام _ امید دادن به آدم ها از افضل اعماله و بسیار پسندیده ست . اما وقتی کسی میگه فلان مشکل و علائم رو دارم خواهش میکنم نگید بابا ولش کن هیچی نیست نگران نباش توکل به خدا کن و این سای ها الکی میترسونتت . بگید توکل به خدا کن و برو دنبالش و آزمایش بده و به متخصص مراجعه کن . پیام ها رو که میخونم میبینم خیلیا نوشتن هیییچی نیست الکی دنبال مریضی نباش . اگر خیال شخص به خاطر حرف شما راحت بشه و دنبالش نره و بیماریش وخیم شه شما پاسخ گو هستید دوستان ؟ ___ بهتر آن که بگیم توکل به خدا کن و به متخصص مراجعه کن _ یا من اسمه دوا و ذکره شفا

پاسخ دادن 8 0
منصور هستم سلام

منصور هستم سلام

من میکروب هلگوباکتر دار حدود ۷ماه دارو لازو سی هروز ناشته ایا این کافی است نفخ ویبوست دارو هرداروی میدن بعدازاتمام روبار شکل هماناست چکار کنم

پاسخ دادن 0 1
مینو

مینو

نده این مشکل رو داشتم و بعد مصرف ۲۸ روز دارو خوب نشدم ولی ۵ روز ناشتا چند دانه اسپند را با یک لیوان آب جوشیده سرد شده میخوردم .اینجوری خوب شدم

پاسخ دادن 0 0
بارانا

بارانا

سلام دوستان منم درد در شکم دارم رفتم دکتر گفته برو سونوگرافی ببینیم چی می شه می ترسم برم بگه سرطان داری ایا با شکم درد و نفخ یکمی حالت تهوع ممکن سرطان باشه میشه زودتر جواب بدین مرسی

پاسخ دادن 1 0
مریـــــم

مریـــــم

سلام . باعرض معذرت من چند ماهه ک مدفوع ام خونیه پهلو طرف چپمم درد داره ...بنظرتون پیش کدوم دکتری مراجعه کنم رهنمایی کنید

پاسخ دادن 1 0
رامین

رامین

همسر من پدرش به دلیل همین بیماری از دست داد حالا تو مدفوعش چندبار خون دیده .....ولی میترسیم سمت دکتر و ازمایش بریم .....

پاسخ دادن 2 2
محسن

محسن

سلام سن ۲۷من از کودکی بالای نافم حالت یک توده بوده و وزنم هم مناسب قبلا هم پیش جراح رفتم گفته مشکل نداری ولی الان حالت ضعف و بیحالی دارم احساس گرسنگی هم میکنم درضمن وزنم هم ۵کیلوگرم اضاف شده بعدشم مشکل بواسیر خارجی هم دارم خیلی وقتا همراه با خارش و عرق سوزی وزنم ۷۵

پاسخ دادن 1 1
الهه

الهه

سلام من ۲۵ سالمه شکمم بزرگه و کلا نسبت به بدنم شکمم خیلی بزرگه ...معده و روده درد دارم...یبوست وبواسیر هم هس ..کم خونی و کمبود اهن شدید دارم ...جدیدا سرصبح حالت تهوع دارم و کمردرد های شدید و پهلو درد دارم یکی دو بار مدفوع خونی بود فقط‌..میتونه از علائم سرطان باشه الان که دارم میخونم بیشتر این علائمو دارم

پاسخ دادن 0 0
یوسف

یوسف

نگران نباش عزیزم احتمالا التهاب روده دارین با چن تا قرص خوب میشی

پاسخ دادن 0 0
یوسف

یوسف

اونای ک از50سال کمترن نگران نباشن هرعلایمی ک دارن مربوط ب التهاب هست ک باید درمان شود

پاسخ دادن 0 0
ظاهر

ظاهر

سلام من ۳۳ سالمه و سرطان روده دارم یک ساله تحت نظر دکتر هستم ولی باید بیماری را قبول کرد تا بیماری نتواند شما را از پا در بیاره با ارزوی سلامتی تمام بیماران

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف