نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علائم و راههای تشخیص “سرطان سینه”
علائم سرطان سینه ، سرطان سینه
در ادامه این مطلب از سایت نمناک شما می توانید تمامی علائم و راه های درمان سرطان سینه را مشاهده نمایید.

هرآنچه که باید از سرطان سینه بدانید

پاسخ همه این سوالات را در ادامه بخوانید.

سرطان سینه ( پستان ) چیست و چگونه آغاز می شود؟

سرطان پستان ناشی از رشد خارج از قاعده سلول های غیرطبیعی در پستان است. در هر دو نوع تومورهای خوش خیم و بدخیم، رشد سریع و زیاد سلول ها وجود دارد. روند زیاد شدن سلول ها در تومورهای خوش خیم در مرحله مشخصی متوقف می شود، در تومورهای بدخیم این رشد به صورت غیر قابل مهار ادامه می یابد تا حدی که در صورت عدم درمان، تمامی قسمت های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می اندازد.

شایع ترین نوع سرطان پستان، سرطان از منشاء مجاری شیری است و از آنجا که این نوع بافت بیشتر در یک چهارم بالایی و خارجی پستان وجود دارد،  در حدود نیمی از سرطان های پستان در ربع فوقانی و خارجی آن یافت می شوند.

 تومورهای خوش خیم و بدخیم چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

 باید گفت که در تمام تومورها رشد سریع و زیاد سلول ها وجود دارد. خواه این تومور خوش خیم باشد یا بدخیم. آنچه حائز اهمیت است و تفاوت اصلی این دو نوع تومور را سبب می شود این است که روند زیاد شدن سلول ها در تومورهای خوش خیم در مرحله مشخصی متوقف می شود ولی در تومورهای بدخیم به صورت غیرقابل مهار ادامه می یابد. این رشد سلولی در تومورهای بدخیم که همان سرطان است تا حدی ادامه می یابد که در صورت عدم درمان تمامی قسمت های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می اندازد. این در حالی است که این اتفاق، هرگز در تومورهای خوش خیم  نمی افتد.

 رطان پستان، شایعترین سرطانی است که خانم ها به آن مبتلا می شوند. در کشورهای غربی این بیماری بیشتر در سنین بالای 50 سال دیده می شود ولی در کشور ما بیماران جوان تر هستند و در بسیاری از موارد به علت عدم آگاهی از علائم بیماری در مراحل پیشرفته تری مراجعه می کنند.

هر چقدر سرطان پستان زودتر تشخیص داده شود، درمان آن آسان تر و موفقیت آمیز تر است. به همین دلیل لازم است بانوان جهت حفظ سلامت خود، حقایقی را در مورد این بیماری بدانند.

 سرطان سینه خوش خیم

نشانه های سرطان سینه در زنان

دلیل ابتلا به سرطان سینه چیست؟

 مهمترین عواملی که باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان می شوند عبارتند از :

سابقه فامیلی ابتلا به سرطان پستان، بخصوص در مادر، خواهر یا دختر

سابقه سرطان پستان در خود فرد

سن اولین زایمان بیشتر از 35 سال

نازایی

بلوغ زودرس

یائسگی دیررس

چاقی پس از یائسگی

مصرف زیاد چربی حیوانی در رژیم غذایی

سابقه تابش اشعه زیاد به قفسه سینه

برخی از بیماریهای خوش خیم پستان

البته باید تاکید کرد که وجود یک یا تمام این شرایط در هر فرد به معنای ابتلای قطعی وی به این بیماری نیست و این عوامل صرفا" احتمال ابتلا را افزایش می دهند. 

علائم و نشانه های سرطان سینه چیست؟

 1- توده یا تومور پستان:

توده های مشکوک به سرطان در لمس به صورت سفت یا سخت، گاه غیرمتحرک و با چسبندگی به اطراف لمس می شوند. همان گونه که قبلاً گفته شد، اغلب این توده ها منفرد و بدون درد هستند. باید توجه داشت که قضاوت در مورد خوش خیم یا بدخیم بودن توده، بعهده پزشک معالج بوده و پس از بررسی های دقیق مقدور خواهد بود.

سرطان سینه چه علائمی دارد

نشانه های سرطان سینه چیست؟

 2- ترشح از نوک پستان از نشانه های سرطان سینه:

ترشحات پستان می توانند به رنگ های مختلف مشاهده شوند (سفید، قهوه ای، آبی، خاکستری، قرمز، سبز و یا بدون رنگ). ترشح ناشی از سرطان پستان معمولاً خون واضح و یا خونابه ای یا در برخی از موارد بی رنگ می باشد.

ترشح خونی یا آبکی که خودبخودی بوده و از یک پستان و از یک مجرا خارج شود، یا همراه با غده ای در پستان باشد، شک به سرطان را افزایش می دهد.

3- تغییرات پوست پستان از نشانه های سرطان سینه:

این تغییرات به صورت فرورفتگی و یا کشیدگی پوست پستان بروز می کنند. فرورفتگی پوست پستان ممکن است بطور ثابت و مشخص وجود داشته باشد و یا در حالات خاصی از معاینه پستان دیده شود. کشیدگی پوست، اگر چه علامتی مهم است ولی یافته قطعی دال بر سرطان نیست و گاهی به دنبال بیماری های خوش خیم پستان نیز دیده می شود.

4- تغییرات نوک پستان از علائم سرطان سینه:

در بعضی افراد فرورفتگی نوک پستان ممکن است بعد از شیردهی یا پس از دوران بلوغ ایجاد شود که معمولاً به طور خود به خودی و یا با دستکاری خود فرد به حالت اول برمی گردد. در حالیکه در سرطان، این فرورفتگی حالت ثابت دارد و با معاینه دقیق پستان ممکن است وجود غده ای در زیر نوک و هاله پستان مشخص شود.

قرمزی و خارش نوک پستان همراه با پوسته پوسته شدن و ترک خوردن آن، می تواند علامت نوعی از سرطان پستان به نام پاژه باشد مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

نشانه های سرطان سینه

تغییرات نوک سینه از نشانه های سرطان سینه 

5- بزرگی غدد لنفاوی زیر بغل:

آنچه از اهمیت ویژه ای برخوردار است این موضوع است که بزرگی غدد لنفاوی زیربغل می تواند به دلیل ضایعات خوش خیم و حتی    التهاب ها و ضربه به ناحیه دست و یا پستان باشد. بنابراین اگرچه این علامت بیمار را به سمت بررسی های بیشتر هدایت می کند ولی باید دانست که این حالت از ابتدا نگران کننده نیست.

6- تغییر اندازه پستان از نشانه های سرطان سینه:

گاهی اوقات به علت بزرگی بیش از حد یک تومور و یا التهاب قابل توجه دور تومورهای کوچکتر، پستان در یک طرف، بطور واضحی بزرگتر از طرف مقابل می شود. البته اندازة دو پستان در افراد سالم نیز کاملاً مشابه نیست ولی بزرگی یک پستان نسبت به طرف دیگر که اخیراً ایجاد شده است، باید مورد توجه قرار گیرد و با انجام معاینه از عدم وجود توده و سلامت پستان مطمئن شد. گاهی هم تومورهای خوش خیم و نیز ضربه به پستان، خونریزی و یا التهاب ناشی از تجمع شیر در پستان (بویژه در خانم های باردار و شیرده) و کیست های بزرگ، باعث این عدم تقارن می شوند که با معاینه و استفاده از روش های تشخیصی، می توان نوع آنها را تعیین نمود (3 و 2).

با وجود آنکه نمی توان از ایجاد سرطان پستان جلوگیری کرد ولی با تشخیص زودرس و به موقع آن، شانس بیشتری برای درمان موفقیت آمیز این بیماری وجود دارد.

نشانه ها و علائم سرطان سینه

یکی از نشانه های سرطان سینه تغییر اندازه پستان است 

سه روش شناخته شده برای تشخیص زودرس سرطان سینه وجود دارد که عبارتند از:

  •  خودآزمایی پستان
  •  معاینه پستان توسط پزشک
  •  ماموگرافی
  • خودآزمایی پستان 

علائم سرطان سینه و راههای تشخیص سرطان سینه

علائم و راههای تشخیص “سرطان سینه”
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 3723
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3421 302
نظر کاربران
محبوبه

محبوبه

سلام میخاستم بگم وجود این علایم الزاما سرطان نیست و در دیگر بیماری ها هم وجود داره حتی استرس و اضطرابم باعث سوزش معده سردرد وحالت تهوع میشه مخصوصا وقتی این مطالب استرس زا رو میخونی

پاسخ دادن 110 24
نسرین

نسرین

درست میگید محبوبه خانم.من هر وقت تو نت سرچ میکنم راجب سرطان یا بیماریای دیگه بدتر استرس میگیرم.

پاسخ دادن 74 26
ALKOZAI

ALKOZAI

نظرشما درسته اما هستوپتالوژی بسیارضروراست

پاسخ دادن 5 5
حقیقتو بگو

حقیقتو بگو

اگه وسواس گرفتید که این علایم رو دارید یا نه یجوری خودتون سرگرم کنید تا از دست این وسوسه ها خلاص شید خداییش ارزشش و نداره صبح تا شب بش فکر کنید زندگی واسه خودتون جهنم کنید یه کتابی دانلود کنید بخونید تا سرگرم شید کتاب اخلاقی باشه که چه بهتر درمان وسواسم توشه

پاسخ دادن 65 22
سرطا

سرطا

سرطان رو جدی بگیرید به خودتون شک کنید.

پاسخ دادن 82 37
آرم

آرم

گاهی مشکلاتمونو خودمون بزرگش میکنیم

گاهی باید سخت نگرفت گاهی باید صبور بود گاهی باید گیر نکرد توی موضوعی و ازش رد شد گاهی باید زاویه دید رو تغییر داد

پاسخ دادن 59 14
133

133

با تشکر از بزرگوارانی که پرداختی به مسأله ی از زاویه ی دیگر داشتند .بله ، نباید گرفتار وسواس شد، اما تعادل و بررسی در بازه های زمانی تجویز شده، مثلاً برای موضوع سلامتی گزینه ی خوبی ست که پشیمانی هم ندارد و وظیفه مون را هم انجام دادیم . بررسی ادواری ضمن دوری از عوامل آسیب زا و رعایت مسائل لازم بهتر هست . نگران هم نباشیم .وظیفه مون را انجام بدیم، توکل بر خدا . إن شاء الله سلامت جسم و روح نصیب تان باشد .

پاسخ دادن 41 13
عباس

عباس

سلام من 18سالمه و سرطان سینه دارم اینو می دونیم که همه رفتنی هستن .آرزوی سلامتی واسه همه مردم

پاسخ دادن 140 31
میم

میم

سلام. منم باید به زودی برم دکتر. بعضی از علاتم ترسناک متن بالا رو دارم. ولی میدوتم که خدا به همه فرصت کافی میده برای رشد، قرار نیست همه تا هفتاد هشتاد سالگی عمر کنن. خداوند مهربان و عادله و به هیچ کس ستم نمیکنه. اگه قراره که زودتر از اطرافیانم از دنیا برم، شک ندارم که این برای من بهتر بوده. خدای کریم مهربانترین نسبت به بندگانشه و اگه لازم بود درمان میشم، اگه لازم نبود درمان نخواهم شد. مهم انجام وظیفه ست. نباید در درمان کوتاهی کنم. ولی باید همه ی مراحل رو با توکل پیش برم و امیدم به خدا باشه. ان شاالله خداوند رستگاری رو نصیبمون کنه، چه سالم باشیم و چه بیمار. چه جوان بمیریم و چه کهنسال. آمین یا رب العالمین.

پاسخ دادن 156 9
ندا

ندا

امیدت به خدا باشه.ان شالله خوب میشی نگران نباش دختر خوب

پاسخ دادن 31 9
ندا

ندا

عزیز دلم پونه و اویشن رو زود زود دم کن بخور.سیر هم یادت نره تو وعده های غذاییت حتما باشه.طب سنتی خیلی کمکت میکنه

پاسخ دادن 10 12
مریم

مریم

افرین به ایمانت

پاسخ دادن 13 2
یاروین

یاروین

توکل *توسل* تلاش *ترک گناه *تازه ترین ها این5تاچیزی که باعث رشد وپیشرفت میشه کلمات معنی واضح دارن اما تازه ترین هاتازه گی میدن به زندگیت.....

پاسخ دادن 8 9
زینب

زینب

سلام عزیزم امیدت به خدا باشه شاید اصلا آن علائم شما سرطان نباشه به چیزهای خوب فکر کن و امیدت به خدا باشه وبه یکی از ائمه متوسل بشو خصوصا حضرت ابوالفضل من پسرم از حضرت عباس دارم مراقب خودت باش وحتما سریع دکتر برو شاید یک عفونت ساده یا تومور خوش خیم باشه ان شاالله

پاسخ دادن 6 8
سالیا

سالیا

انقد ه هستن سرطان داشتن و درمان شدن امیدتو از دس بدی وروحیتو ببازی بیماری حریفت میشه

پاسخ دادن 7 1
نفس

نفس

عزیزم نا امید نباش

پاسخ دادن 14 8
یکی

یکی

سلام سرطان هم مثل بقیه بیمارهای قابل درمانه فقط باید درست درمان بشه به شما دوست عزیز پیشنهاد میکنم طب سنتی رو از دست ندید. ان شاءالله که خدا بهتون سلامتی بده

پاسخ دادن 9 2
یاروین

یاروین

سلام دوست عزیز بله کاملادرست می فرمایید نظرمن این است که به سرطان بایدمثل سرماخوردگی نگاه کرد البته باید روحیه وامیدوتوکل به خدا هم داشت یه روز دونفر یکی سرطانی داشت ودیگری سرماخوردگی ساده هردوتامیرن دکتر وکترهردوتاروبستری میکنه ومیگه هروبایدآزمایش بدین بعدازانجام آزمایش آزمایش هاروجابه جامیکنن اونی که سرماخورده بودسرطان میگیره واونی که سرطان داشته خوب میشه نتیجه روحیه باعث میشه به سلامتی برسیم........

پاسخ دادن 14 2
بنده خدا

بنده خدا

من پارسال همین موقع متوجه شدم که سرطان سینه دارم خیلی خیلی سخت بود ولی با یاری خدا وهمسرم درمان میکنم الان بعد از یک سال الحمدلله حال عمومی ام و روحیه ام خوبه.توکل واعتماد به خدا دارم.واز خدا میخوام هیچ کس مبتلا نشه وچنانچه شد فقط صبوری کنید.بهار یعنی زمستان ماندنی نیست

پاسخ دادن 65 13
پیمان

پیمان

سلام ، ببخشید میشه علایم اولیه که شمارو متوجه بیماری تون کرد رو بگید واینکه مراحل درمانی وگستردگی بیماری تون را بفرمائید.ممنونم

پاسخ دادن 92 51
samane

samane

سلام من 18 سالمه و احساس میکنم یه چیزی مثل نخود تو سینمه شما اینجوری شدین؟من هنوز دکتر نرفتمو خیلی میترسم

پاسخ دادن 16 15
اسماعیل

اسماعیل

انشالله که هیچی نیست .

پاسخ دادن 2 3
حدیث

حدیث

انشالله که هیچی نیست بد به دلت راه نده دوست عزیز

پاسخ دادن 2 0
اسماعیل

اسماعیل

خواهرم خدا بحق امام رضا ع همه مریضا رو شفا بده الهی آمین .

پاسخ دادن 7 3
رویا

رویا

سلام من یکم کشیدگیه پوست دارم و چند روزه که فکر کردن به این سرطانه سینه عذابم میده

پاسخ دادن 22 16
یاروین

یاروین

سلام عزیزم چیزی نیست جایی نگرانی هم نیست..............توکلت به خداباشه............امیدباعث پیروزی ست..............................

پاسخ دادن 6 5
مریم

مریم

سلام من دوستم غده درسینه داشته ک اشعه حتی گوشی براش بده این علائم سرطانه.خوب میشه لطفا بگید هرکی میدونه

پاسخ دادن 16 16
m.n

m.n

سلام یک مدتی هست که من درسینه راستم احساس درد دارم و گاهی اوقات حس میکنم از سینه ام ترشحی خارج میشه ولی قابل دیدن نیست خیلی احساس بدی دارم با زیاد شدن توجهاتم نسبت به این قضیه فکرمیکنم حالت ظاهری سینه ام هم تغییر کرده آیا در این نوع بیماری درد هم وجود دارد یاخیراگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

پاسخ دادن 80 40
ناشناس

ناشناس

دردنداره

پاسخ دادن 12 14
نیلوفر

نیلوفر

ممنون از مطالبتون راستش منم چند هفته ایه دچار درد در ناحیه سینه شدم سینم پوست پوستی شده و ترشح هم دارم و می خوام حتما برای چکاب پیش دکتر برم امیدوارم خدای مهربون به همه سلامتی بده،امین.

پاسخ دادن 26 23
نفس

نفس

ناراحت نشیااا سرطان اگه برین بخونین اگر پوسته پوسته واز نوک سینه ترشح وخون میاد از علائم سرطا ن سینه اس

پاسخ دادن 9 9
مهی

مهی

خدا به همه مون صبر بده و شفا عنایت کنه

پاسخ دادن 6 5
فاطمه

فاطمه

سلام من هفده سالمه حس میکنم سینه چپم یکم بزرگتره چند روزم هست ک همین سینم نوکش خارش داره خیلی میترسم...البته من سابقه اگزما هم دارم و امروز متوجه چند تا دونه آبکی اطراف نوک سینم شدم...لطفن راهنماییم کنین

پاسخ دادن 24 12
ناشناس

ناشناس

نترس تو سنین پایین این اتفاق نمیوفته برو یه آزمایش بده کیسته

پاسخ دادن 3 8
 saviour12

saviour12

اللهم اشفع کل مرضا بالحق الحسین(ع)

پاسخ دادن 18 1
اکی

اکی

ایشاالله خدا تمام بیمارارو شفا بده. آمین...

پاسخ دادن 10 3
ترسا

ترسا

سلام آیا درد هم از علایمه ؟ درد زیاد در دو سینه؟ و دونه های زیر پوستی که هرچی تلاش کردم بکنمشون نشد و جاشون هم مونده.... :(( لطفا یکی جواب بده ...

پاسخ دادن 32 12
samin

samin

سلام من 21سالمه سرطان پروستات دارم میترسم ب خانوادم بگم روحیشون خراب بشه چیکار کنم ک خودم اروم باشم؟

پاسخ دادن 8 11
نیلوفر

نیلوفر

عزیزم ،خانوما که سرطان پروستات نمیگیرن ، ثمین جان خانم ها اصلا پروستات ندارن ، فقط آقایون دارن...

پاسخ دادن 8 7
لی لی

لی لی

سلاام خواهش میکنم خواهش میکنم جوابمو زود بدین خیلی نگرانم مادرم چند روزی تو ى سینه راست احساس درد داره وی قسمتیش عین تودس من نمدونم نرمه یا سفت ولی درد داره خصوصا وقتی دست میزنه..این نشانه چیع؟؟؟ لطفا جوابمو بدین

پاسخ دادن 25 14
masi

masi

نه عزیزم نگران نباش توده سرطانی درد نداره

پاسخ دادن 6 3
ندا

ندا

عزیزان به خودتون روحیه بدین الان دیگه زمان قدیم نیست که کسی با سرطان سینه خدای نکرده.....پوونه و اویششن درمانن درده.سیییرر ییاادتون نره.

پاسخ دادن 7 4
زینت

زینت

من خیلی سینه م تیر میکشه این بده؟ بصورت ممتد

پاسخ دادن 17 5
د

د

شاید مشکل از قلبت باشه

پاسخ دادن 2 2
...........

...........

سلام مرسی خیلی خوب بود .یه سوال . خارش میتواند علایم سرطان پستان باشد باتشکر

پاسخ دادن 16 11
باران

باران

من که خیلی استرس دارم با اینکه هیچکدوم از این علتئم رو خداروشکر ندارم

پاسخ دادن 1 0
آنا

آنا

سلام من یه هفته هستش که درد در هر دو سینه دارم و همچنین خارش والبته نزدیک به عادت ماهانه تو دو خدا بگید که علائم چیزی نیستن

پاسخ دادن 10 6
زری

زری

عزیزم زمان قاعدگی یک هفته قبلش درد در نواحی سینه شروع میشه. یه سری افراد درد دارن سری ندارن. نترس طبیعیه

پاسخ دادن 0 0
ثاره

ثاره

سلام من سه روزه متوجه یه توده یا غده مانند سینه راستم شدم دردم طوریه ک زیر بغلمم درد میکنه و حتا خود سینمم درد داره انیدوارم سرطان سینه نباشه ارزوهای زیادی برا ایندم دارم

پاسخ دادن 44 23
الا

الا

من دوهفته ست متوجه شدم سرطان سینه دارم روحیه ام خوب نیست از طرفی پیش بچه هام نمیتونم گریه کنم وباید نقش بازی کنم‌ اونا ناراحت نشن حتی پدر ومادرم نمیدونن داغونم نمیدونم چیکار کنم

پاسخ دادن 26 7
Samin

Samin

سلام ایا چیز های سفتی که داخل سینه ها هست میتواند توده سرطانی باشد؟؟؟

پاسخ دادن 36 24
زیبا

زیبا

سلام ایشالله زود خوب میشی دوره درمانتو کامل برو__ببخشید داشتن توده سفت توو سینه از علائمتون بود؟بعضی وقتام ی کم درد میکنه نوکشم با سینه دیگه فرق میکنه من۲۹سالمه ممنون میشم پاسخ بدین نمیخام باردار بشم تا مطمئن نشدم سالمم یا نه٬از طرفیم میترسم ازمایش بدم مثبت باشه روحیمو از دست بدم خانوادمم ناراحت کنم

پاسخ دادن 3 0
کیمیا

کیمیا

مادرم سرطان سینه داره خیلی عرق میکنه این بده یا نه لطفا یکی بهم جواب بده

پاسخ دادن 9 11
Fateme

Fateme

سلام نه اصلا نگران کننده نیست کاملا طبیعیه،نوشیدنی های خنک و بستنی برای خنک شدن خیلی خوبه

پاسخ دادن 2 2
فاطمه

فاطمه

سلام امروز بعد مراجعه به ماما اومدم خونه خودم شک دارم سینه راستم نوکش به سمت داخل رفته با اینکه ماما گفت مشکلی نداری ولی خودم مطمین نیستم

پاسخ دادن 6 7
زهره

زهره

من تازه عروسم..کاش نمی رفتم سونوگرافی..یه توده یه سانتی تو مجرای شیر سمت چپ سینم پیدا شده..واسم دعا کنید

پاسخ دادن 9 2
رضا

رضا

درود ب خواهرای گلم,روحیه تونا حفظ کنین و ب پروردگار توکل کنید وسعی کننین از غذاهای هورمونی و صنعتی مصرف نکنید واز غم وغصه ک ریشه در همه امراض داره فاصله بگیرید ,ب امید پروردگار مشکلاتتون حل خواهد شد ,شاد و پیروز

پاسخ دادن 7 4
Masoumeh

Masoumeh

سلام خسته نباشیدمامان من خیلی وقته زیربغلش ورم داره وخیلیم دردداره یعنی ممکنه؟؟؟

پاسخ دادن 6 15
آذر

آذر

یکی از بستگان من به سرطان سینه مبتلاست ولی هیچ کدام از این علائم نداشت لطفا راهنمای کنید.

پاسخ دادن 6 4
فروغ

فروغ

سلام دوستان عزیز لطفا اول آرام باشید. من يه زنمو در کانادا دارم ۵ساله سرطان سینه گرفته عمل کرده درمان رو طی کرده هزار ماشالا الان حالش خوبه منتها هرروزه دوساعت میدود به عنوان ورزش. من خودم چاقم امروزم يه جوش قرمز بزرگ زیر سینه ام دیدم اول گریه کردم بعد خندیدم من ۲۹ سالمه اما اگر هم بیماری داشته باشم من شکستش ميدم. دقیقا به سرطان باید به عنوان سرما خوردگی نگاه کرد اصلا خودتون رو نگران نکنید زودتر برید دنبال درمان و ورزش و کنترل رژیم غذایی و شادی. نتیجه عالیه حتما پیگیر بشيد و نترسيد از دکتر رفتن و چکاپ و درمان. منم مشکوک هستم اما امیدوارم چیزی نباشه نوشابه و پنیر و شیر حاضری و چایی و سویا برای سینه ی خانمها سم هست نخورید

پاسخ دادن 5 5
پریسا

پریسا

خواهر منم مبتلا به این بیماریه.ولی من همه امیدمو از دست دادم.حتی دلم نمیخواد به زندگی ادامه بدم

پاسخ دادن 3 4
یاس

یاس

سلام امیوارم که تو کشورمون همه دختر پسرها سالم باشن یه روزی بیاد که تمام مرضی ها رشه کن بشن.توکل به خدا.امید به زندگی.

پاسخ دادن 5 4
بی نام

بی نام

با سلام خدمت همه .از طب سنتی و زالو انداختن روی سینه ها و انرژی درمانی و دادن روحیه به بیمارتون غافل نشین.عمل کردن و شیمی درمانی اشتباه محضه.بیشتر تحقیق کنید و از رژیم خام خوری استفاده کنید .به نتایج معجزه آسایی میرسید .من بهش رسیدم.به خدا توکل کنید . سراغ دکترا یرای عمل نرین.از دستگاههای پیشرفته و به روز برای تشخیص بیماری و چک کردن اون استفاده کنید ولی برای مداوا از طب سنتی استفاده کنید.

پاسخ دادن 6 2
مادان

مادان

کسایی که گفتن درد دارن من تو چندتا سایت خوندم که درد نشونه ی خوبیه یعنی اینکه احتمال سرطان رو میاره پایین معمولا کیستای سینه دردناکن ولی در کل باید همه هر 6 ماه چکاب بشن چون آمار سرطان رفته بالا

پاسخ دادن 4 4
قاسم

قاسم

سلام من پسرم،يه مدت زيادي هست روي سينه چپم پوستم سياه شده و جوشاي بزرگ ميزنه و كم كم داره پيشرفت ميكنه،بعد جوشه خالي ميشه ولي جاش سياه ميمونه،اين ايا سرطانه؟واسه پسرا هم هست؟ ميتونه عفونتي چيزي باشه؟ خيلي ترسيدم و ميترسم برم دكتر يا به خونواده بگم، خواهشا يكي كمكم كنه اطلاعي دارين بگين

پاسخ دادن 0 2
مصطفی

مصطفی

سلام بله سرطان سینه در مردان هم وجود داره . لطفا به دکتر مراجعه کنید . و پیگیر باشید . بالاتر از همه امید به خداست و بعد روحیه یک فرد . چون سرطان یک چیز خارجی نیست که وارد بدن بشه . از بدن انسان به عمل میاد پس ردن انسان هم میتونه اونو نابود کنه . شیمی درمانی گیاه خام خاری هما اینا کشکه . من خودم پارسال درگیر سرطان بودم و دقیقا به این نتیجه رسیدم .

پاسخ دادن 5 7
Maryam

Maryam

سلام در سینه سمت راست وقتی دست میزنم یه چیز سفت لمس میکنم که حرکت میکنه یکم درد داره وقتی دست میزنم به نظر کیست هست نه؟؟ایا کیست عمل و دوره درمان طولانی داره لطفا کسانی که تخصص دارن راهنمایی کنن تا به پزشک مراجعه کنم

پاسخ دادن 20 13
مهشید

مهشید

سلام دوستان منم تو سینه ی راستم ده تا غده دارم و تو سینه ی چپم پنجا قبلا ی غده ک خیلی بزرگ شده بودو از سینه ی راستم برداشتم قبلا فقط همون ی دونه بود الانم تو سینه ی چپم ی غده ی دیگ از قبلیم بزرگ تر هس ک باید شنبه با جراحی برش دارم امروزم دیدم ک نوک سینم پوسته پوسته شده یکم نگرانم برام دعا کنین

پاسخ دادن 6 2
مهسا

مهسا

انشالا خوب میشید اومید به خدا اگر خدا نخاد یگ برگم ازدرخت نمی اوفته دعاکن خوب میشید همتون امید داشته باشی بجای 2سال 5سال زندگی میگنی شکست خورده باشی بجای 5 سال 2سال زنده میمانید

پاسخ دادن 3 2
مرضیه

مرضیه

با عرض سلام اگه چندتا از این علایم و داشته باشیم آیا امکان این هست که مبتلا به این بیماری باشیم

پاسخ دادن 4 4
فاطمه

فاطمه

سلام دوستان سرطان اسمش برای ما ایرانیان ترسناک شده درصورتی که امید به زندگی باید برامون معنی داشته باشه تابتونیم با هرنوع بیماری مبارزه کنیم توکل و ایمان بهترین راه حل میباشد اما عقل حکم میکند که پیشگیری بهتر از درمان است ترسی ندارد بایک سونو یا روش های دیگر این استرس ها رو از خود دور کنین که داشتن وسواس فکری از خود سرطان خطرناک تراست .پس هر شش ماه واجب است که به چکاب خود بپردازی

پاسخ دادن 5 2
مینا

مینا

امیدواری خیلی خوبه ولی اینکه خودتونو مشغول کنید که بهش فکر نکنید اصلا درست نیست. باید واقع بین بود ممکنه شما واقعا درگیر این بیماری باشید و با فکر نکردن بهش فقط زمان درمان رو به عقب بندازید که باتوجه به سرعت انتشار سرطان ممکنه درمانهای شما سختر یا حتی غیرقابل درمان بشه.نگران باشید وسواس داشته باشید برای سلامت خودتون.اما زیاد در این حالت باقی نمونید و به فکر راه رهایی قطعی باشید. حتما به پزشک مراجعه کنید و صادقانه از وضعیتتون حرف بزنید...خدا این بدن رو سالم به ما امانت داده و باید تا جاییکه بتونیم امانتش رو سالم بهش برگردونیم ... در آخر هم از اثرات معنوی بعضی از احادیث یا اذکار نباید غافل شد چون ما مسلمونها امیدمون همیشه به خدای مهربان بوده و هست. مینویسم شاید گره گشای کسی باشه ان شا الله........... .. .............. پیامبر اکرم (ص)فرمودند : هر که را مرضی باشد ٬ بعد از نماز صبح چهل بار بگوید و دست بر آن جا که علت باشد بمالد از آن صحت یابد :

بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین حسبنا الله و نعم الوکیل تبارک الله احسن الخالقین و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

پاسخ دادن 11 3
سحر

سحر

مامان من الان دو روزه از نوک سینهاش یه آب سیاه یا قهوه ایی رنگ میاد این میتونه علائم سرطان باشه

پاسخ دادن 10 2
لیلا

لیلا

سلام زیربغل سمت چپم دردمیکنه آیاممکنه علامت بیماری خاصی باشه

پاسخ دادن 27 21
:)

:)

سلام من ۱۶ سالمه، چند وقته یک چیز سفت مثل غده توی سینم احساس میکنم ، میخاستم ببینم سرطان تو این سن هم اتفاق میفته ؟خواهش میکنم جواب بدین خیلی استرس دارم

پاسخ دادن 4 4
آیلار

آیلار

سلام عزیزم نگران نباش چیزی نیست من 18 سالم که بودم احساس میکردم که غده هایی تو سینم هست دکتر رفتم ازمایش دادم برست انجام دادم گفت هیچی نیست فیبر هست حتی بهم دارو هم نداد گفت نیازی به دارو نداری اما برای این که خیالت راحت تر بشه برو دکتر

پاسخ دادن 0 1
zahra

zahra

سلام من 33سالمه وسال 88متوجه سرطان سینه شدم وهیج کدام ازاین علایم نداشتم فقط سینم خیلی سفت شده بود خلاصه بعدازدرمان که ازبدترین روزهای عمرم بود بایه بچه 2سال وتنهاگذاشتن شوهربیغرتم روزای سختی بود اماپشت سرگذاشتم باکمک خانوادم اماالان 3روزه فهمیدم دوباره بیماریم برگشته داغونم لطفابرام دعاکنید

پاسخ دادن 4 3
تنهاترین

تنهاترین

عزیزم خدا بزرگه...اگر اون بالا سری بخواد کوه هم جابجا میشه...توکل کن به خودش نه بنده های بیخودش:)

پاسخ دادن 7 1
بی نام

بی نام

سلام من یه خانم 38ساله هستم امشب متوجه شدم که یه چیزی مثل نخود زیر سینم هست خیلی نگرانم تصمیم گرفتم فردا برم دکتر البته بیشتر نگران دخترم هستم 10سالشه میگم اگه برای من اتفاقی بیفته کی مراقبشه کی بش میرسه کی به درساش رسیدگی میکنه دارم دق میکنم

پاسخ دادن 5 6
فقط خدا

فقط خدا

الهی به حق قرآن وبه حرمت خود خدا همه بیماران جسمی ورودی شفا پیدا کنند..... توکل به خدا..... اعتماد کنیم به خدا.....

پاسخ دادن 5 3
یه دوست

یه دوست

یه جایی خوندم که خانوم ها موقع قاعده شون نام مبارک یا «متعال» را چند بار بخوانند از هر نوع بیماری زنانه در امان خواهند ماند لطفا هرچی شد توکل خودتون رو از دست ندید اون هایی که به بیماری مشکوک هستند نرن یه گوشه بشینن به این فکر کنن که اگه درست باشه چند روز زنده میمونن بجای این برن دعا کنن بهتره و اون هایی که مریض هستند میدونن که بیماری رحمت خداوند هست و گناهان انسان رو پاک میکنه خداوند می فرماید که من میخواهم که بنده ی من پاک به نزد من بیاید این رو برای اون هایی میگم که تا چیزی شد میگن خدایا چرا من اینا رو گفتم چون بالا خوندم که خیلی ها نا امید هستن چه اون هایی که مشکوک هستند چه اون هایی که دچار بیماری هستند امیدوارم که خداوند همه ی بیمار ها رو شفا بده لطفا از حرف هام ناراحت نشین

پاسخ دادن 5 1
نازنین

نازنین

به نظر من هرکسی که این علائم رو دارند دلیل بر سرطان نیست

پاسخ دادن 3 3
ناشناس

ناشناس

سلام.من 24 سالمه یه توده تقریبا سفت که حرکت هم داره و گاهی درد داره گاهی بی درد تو سینه چپم هست. میخواستم راهنماییم کنید اونایی که اطلاعات دارن چی میتونه باشه؟؟؟؟

پاسخ دادن 22 12
فرامرز

فرامرز

سلام. مادر من یه توده سمت چپ سینش زیر و بیرون از پستان هستش. خدارو شکر نه ترشخات داره نه کشیدکی پوستی هیچ تغییری نکرده فقط تو این یه ماه پیش متوجه شدیم از اون موقع تا الان اندازه ی توده کوچیکم شده. با این حال ما خیلی نگرانیم اگه میشه راهنمایی کنید دوستان ممنون

پاسخ دادن 2 7
رز

رز

خانواده پدریم سرطان زیاده خودمم 30سالمه دوماه پیش دیدم زیربغلم بادکرده تاالان هم به حالت عادی برنگشته دستم خیلی کرخت میشه میترسم دکتربرم به نظرتون سرطان سینه

پاسخ دادن 4 0
نسیم

نسیم

سلام من31سالمه دوسال که دخترموازشیرگرفتم اما هنوز احساس میکنم پشت شونه ام سوزن سوزن میشه انگارشیر جمع میشه و پارسال سونو دادم مشکل نداشتم امسال چندتا کیست تو هردوسینه دارم دردهم توسینه چپ زیاد دارم.و روی پوست سینه چپم دوتا جوسیاه زده که فشارهم میدم باز جاش میمونه انگار ریشه داره ایا مشکلم جدی است؟ایا علاءم سرطان رو دارم توروخدا زودتر جوابموبدید خیلی تنش دارم

پاسخ دادن 3 11
شهلا

شهلا

سلام منم چهار سال پیش سینه چبم چند تا توده بود هنوز هست دو هفته پیش متوجه شدم زیر بغلم هم یه توده هست حالا خیلی نگران توکلم به خداس

پاسخ دادن 5 2
ليلا

ليلا

سلام من متاهلم ٢٦ساله تو سينه هام درد دارم سينه هام خارش و سوزش داره يه گره هاي ريز و درشت توشه يكي از سينه هام شيره سفيد رنگ هنگام فشار دادن ازش بيرون مياد نزديك پريوتم كه ميشه درد سينه هام بيشتر ميشه سفت و سنگين ميشن بزرگ ميشن زير بغلامم يه گرهايي داره كه گاهي درد ميكنه سينه هام خيلي حساسن اينا ميتونه از علائم سرطان سينه باشه

پاسخ دادن 31 13
nastaran

nastaran

سلام من 21 سالمه الان یکماهه که سینه ی سمت چپم یه دونه قرمز رنگی زده دست بهش میزنم دردی نداره و توده مانندم نیست ولی بعضی اوقات طوری تیر میکشه که تا تو کمرمم احساسش میکنم .روحیم خیلی داغون شده میخواستم ببینم سرطانه ممنون میشم اگه جواب بدید

پاسخ دادن 6 11
مریم

مریم

ایشالله همه مریضا شفا پیدا کنن . زیاد وسواس ب خرج ندین ایشالله ک چیزی نیس

پاسخ دادن 0 0
محمد

محمد

سلام دوستان الان ک این نظرو مینویسم حالم خیلی خیلی خیلی بده
مادرم ماموگرافی کرده و یه غده به اندازه ی گردو توی سینش وجود داره
هیچ کدوم از علایم بالارو نداره فقط میدونیم یه غده داره که درد میکنه رفتیم دکتر ،دکتر گفت احتمالا سرطانه ،نمونه برداری کرد و دادیم ازمایش امروز ازمایشو گرفتیم ولی نمیدونم سرطانه یا نه
فردا قراره ببرمش دکتر و جوابو بهمون بگه
دوستان هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت از خدا بد کسی یا بیماری برا کسی نخواین حتی الان ک به اسم سرطان فکر میکنم گریم میگیره
خدارو شکر بابت همه چیزایی ک داده ولی انشاالله سرطان نیست و هیچ کسم سرطان نگیره حتی سرما خوردگیم نگیره خیلی سخته ببینی مادرت مریضه خیلی سخته خیلی خست
انشاالله خدا همه ی مادران دنیارو حفظ کنه و مریض نشن مخصوصا مادان ایران زمین که بهترین مادران روی دنیا هستن

پاسخ دادن 12 3
مرضیه

مرضیه

الهی امیننننننننننننننننننن....انشاالله جواب ازمایش منفی باشه دوست عزیز و سایه مادر بزرگوارتان سالیان سال بالای سرتان مستدام باشه

پاسخ دادن 3 2
مجید

مجید

برای سلامتی باید هزینه کرد پولو وقتو باید اطلاعات جمع کرد واز همه مهمتر با دیگران در میون گذاشت من امروز فهمیدم که خواهرم مبتلا شده

پاسخ دادن 3 1
مهسا

مهسا

سلام من ۱۹ سالمه بچه شیر میدم یک ماهی میشه ک سینه راستم ی جوریه درد هم میکنه بعد بچمم ازش شیر نمیخوره این دلیلش چ میتونه باشه لطفا راهنما کنید زودتر جوابمو بدین

پاسخ دادن 3 2
زهرا

زهرا

سلام من ۲۷ سالمه الان یکسالو نیمه ک بچه شیر میدم .الان یک ماهی میشه نوک سینم به اندازه سرررسوزن زرد شد و به حدی آزارم میده ک حد نداره وافعا نمیدونم چکار باید کرد خاستم از شما خواهش کنم ک آیا مشکل منو میدونید ممنون میشم جوابمو بدین

پاسخ دادن 3 3
رها

رها

ما بهترین دکتر برای خویش هستیم،بهتر بدونیم استرس منشا تمام بیماریهاست.

پاسخ دادن 4 2
mehdi

mehdi

سلام.من چند هفته هس که حس میکنم یچیزی تو سینمه و وقتی که لمسش میکنم یا فشارش میدم هم درد میکنه و هم حس میکنم که یه چیزی زیر سینم هس لطفا میشه راهنماییم کنید ینی الان من سرطان گرفتم؟

پاسخ دادن 7 2
نگین

نگین

سلام ببخشید برای تشخیص سرطان سینه باید اول ب پزشک زنان مراجعه کرد یا پزشک عمومی؟؟؟

پاسخ دادن 9 7
Fa

Fa

سلام.من٢١سالمه چند روزه متوجه ي غده توي سينه راستم شدم و غددلنفاوي زيربغلم خيلي ورم كرده.سه تا لكه سفيد هم روي سينمه.خيلي ميترسم برم دكتر به خانوادمم چيزي نگفتم.به نظرتون اين علائم سرطانه؟

پاسخ دادن 3 10
سلام اون چیزه جدی نی

سلام اون چیزه جدی نی

شما به خاطر این بچه شیر میدهید اینجوری میشه بچه وقتی شیر میخوره با لسه هاش اونو میخوره و موجب زخم میشه

پاسخ دادن 0 0
بنده خدا

بنده خدا

اجی جان با یه خانومی بزرگتر از خودت در میون بزار غیر از مادرت اگه خواهر بزرگتر باشه چه بهتر و یه معاینه برو ان شاء الله چیزی نیس

پاسخ دادن 0 1
دختر تنها

دختر تنها

سلام مدت یه هفته میشه نوک پستانم سفت شده مثل یه غده و درد میکنه نشانه چیست

پاسخ دادن 3 3
ru

ru

دارویی به نام سیستانین اومده ایرانی که درمان قطعی سرطان هست میتونید سرچ کنید امیدوارم بتونید پیداش کنید و اینکه ان شالله خدا همه بیماران رو شفا بده.

پاسخ دادن 1 0
zahra

zahra

سلام من سینم کوچیکه از یه طرف نوکش بازه گاهی ازش مایه سفید خارج میشه گاهی هم خارش داره من چ کار کنم وضعیت مالی خوبی هم ندارم ک برم پیش دکتر ب کسی هم نگفتم خیلی میترسم کمکم کنید

پاسخ دادن 6 4
mz

mz

سلام من مادرم متاسفانه مبتلا به سرطان سینه هستن ولی ااصلا قبول نمیکنه که بره شیمی درمانی و دکتر.داره رژیم گیاه خواری میگیره تحت نظر پزشک طب سنتی ولی خب همونم گاهی اوقات رعایت نمیکنه....باید چیکار کنیم که بشه راضیش کرد بره دکتر؟؟لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 1 1
محمد

محمد

خانم بنده یکی از سینه هاش بزرگتر از سینه دیگریش است.در ضمن نوک سینه اش هم سوزش دارد.وپریودش هم اکثرا تاخیر دارد.به نظرشما کارشناس محترم علام سرطان سینه می باشد؟

پاسخ دادن 8 10
زهرا

زهرا

من ۱۴ سالمه و درد خیلی زیاد و تیر کشیدن پایین سینه چپمو دارم دکترم رفتم دارو داد و خوب نشدم احتمال داره سرطان باشه

پاسخ دادن 9 11
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف