برو به :
نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علائم و راههای تشخیص “سرطان سینه”
علائم سرطان سینه ، سرطان سینه
علائم “سرطان سینه” کدامند؟ سرطان پستان چگونه شروع می شود؟ تومورهای خوش خیم و بد خیم چه تفاوتی با هم دارند؟ این سرطان با چه سرعتی رشد می کند؟ پاسخ همه این سوالات را در ادامه بخوانید.
بازدید : 455,679 نفر

علائم سرطان سینه کدامند؟ سرطان پستان چگونه شروع می شود؟ تومورهای خوش خیم و بد خیم چه تفاوتی با هم دارند؟ این سرطان با چه

سرعتی رشد می کند؟ پاسخهمه این سوالات را درادامه بخوانید.

 

 

سرطان سینه ( پستان ) چیست و چگونه آغاز می شود؟

سرطان پستان ناشی از رشد خارج از قاعده سلول های غیرطبیعی در پستان است. در هر دو نوع تومورهای خوش خیم و بدخیم، رشد سریع و زیاد سلول ها وجود دارد. روند زیاد شدن سلول ها در تومورهای خوش خیم در مرحله مشخصی متوقف می شود، در تومورهای بدخیم این رشد به صورت غیر قابل مهار ادامه     می یابد تا حدی که در صورت عدم درمان، تمامی قسمت های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می اندازد.

شایع ترین نوع سرطان پستان، سرطان از منشاء مجاری شیری است و از آنجا که این نوع بافت بیشتر در یک چهارم بالایی و خارجی پستان وجود دارد،  در حدود نیمی از سرطان های پستان در ربع فوقانی و خارجی آن یافت می شوند.

 

تومورهای خوش خیم و بدخیم چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

 باید گفت که در تمام تومورها رشد سریع و زیاد سلول ها وجود دارد. خواه این تومور خوش خیم باشد یا بدخیم. آنچه حائز اهمیت است و تفاوت اصلی این دو نوع تومور را سبب می شود این است که روند زیاد شدن سلول ها در تومورهای خوش خیم در مرحله مشخصی متوقف می شود ولی در تومورهای بدخیم به صورت غیرقابل مهار ادامه می یابد. این رشد سلولی در تومورهای بدخیم که همان سرطان است تا حدی ادامه می یابد که در صورت عدم درمان تمامی قسمت های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می اندازد. این در حالی است که این اتفاق، هرگز در تومورهای خوش خیم  نمی افتد.

 رطان پستان، شایعترین سرطانی است که خانم ها به آن مبتلا می شوند. در کشورهای غربی این بیماری بیشتر در سنین بالای 50 سال دیده می شود ولی در کشور ما بیماران جوان تر هستند و در بسیاری از موارد به علت عدم آگاهی از علائم بیماری در مراحل پیشرفته تری مراجعه می کنند.

هر چقدر سرطان پستان زودتر تشخیص داده شود، درمان آن آسان تر و موفقیت آمیز تر است. به همین دلیل لازم است بانوان جهت حفظ سلامت خود، حقایقی را در مورد این بیماری بدانند.

سرطان پستان

عوامل ابتلا به سرطان سینه

 

دلیل ابتلا به سرطان سینه چیست؟

 مهمترین عواملی که باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان می شوند عبارتند از :

سابقه فامیلی ابتلا به سرطان پستان، بخصوص در مادر، خواهر یا دختر

سابقه سرطان پستان در خود فرد

سن اولین زایمان بیشتر از 35 سال

نازایی

بلوغ زودرس

یائسگی دیررس

چاقی پس از یائسگی

مصرف زیاد چربی حیوانی در رژیم غذایی

سابقه تابش اشعه زیاد به قفسه سینه

برخی از بیماریهای خوش خیم پستان

البته باید تاکید کرد که وجود یک یا تمام این شرایط در هر فرد به معنای ابتلای قطعی وی به این بیماری نیست و این عوامل صرفا" احتمال ابتلا را افزایش می دهند. همچنین

 

علائم و نشانه های سرطان سینه چیست؟

 

1- توده یا تومور پستان:

  

     توده های مشکوک به سرطان در لمس به صورت سفت یا سخت، گاه غیرمتحرک و با چسبندگی به اطراف لمس می شوند. همان گونه که قبلاً گفته شد، اغلب این توده ها منفرد و بدون درد هستند. باید توجه داشت که قضاوت در مورد خوش خیم یا بدخیم بودن توده، بعهده پزشک معالج بوده و پس از بررسی های دقیق مقدور خواهد بود.

 

2- ترشح از نوک پستان:

 ترشحات پستان می توانند به رنگ های مختلف مشاهده شوند (سفید، قهوه ای، آبی، خاکستری، قرمز، سبز و یا بدون رنگ). ترشح ناشی از سرطان پستان معمولاً خون واضح و یا خونابه ای یا در برخی از موارد بی رنگ می باشد.

 ترشح خونی یا آبکی که خودبخودی بوده و از یک پستان و از یک مجرا خارج شود، یا همراه با غده ای در پستان باشد، شک به سرطان را افزایش می دهد.

  

3- تغییرات پوست پستان:

 این تغییرات به صورت فرورفتگی و یا کشیدگی پوست پستان بروز می کنند. فرورفتگی پوست پستان ممکن است بطور ثابت و مشخص وجود داشته باشد و یا در حالات خاصی از معاینه پستان دیده شود. کشیدگی پوست، اگر چه علامتی مهم است ولی یافته قطعی دال بر سرطان نیست و گاهی به دنبال بیماری های خوش خیم پستان نیز دیده می شود.

 

4- تغییرات نوک پستان:

    در بعضی افراد فرورفتگی نوک پستان ممکن است بعد از شیردهی یا پس از دوران بلوغ ایجاد شود که معمولاً به طور خود به خودی و یا با دستکاری خود فرد به حالت اول برمی گردد. در حالیکه در سرطان، این فرورفتگی حالت ثابت دارد و با معاینه دقیق پستان ممکن است وجود غده ای در زیر نوک و هاله پستان مشخص شود.

 قرمزی و خارش نوک پستان همراه با پوسته پوسته شدن و ترک خوردن آن، می تواند علامت نوعی از سرطان پستان به نام پاژه باشد مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

  

5- بزرگی غدد لنفاوی زیر بغل:

   آنچه از اهمیت ویژه ای برخوردار است این موضوع است که بزرگی غدد لنفاوی زیربغل می تواند به دلیل ضایعات خوش خیم و حتی    التهاب ها و ضربه به ناحیه دست و یا پستان باشد. بنابراین اگرچه این علامت بیمار را به سمت بررسی های بیشتر هدایت می کند ولی باید دانست که این حالت از ابتدا نگران کننده نیست.

 

6- تغییراندازه پستان:

  گاهی اوقات به علت بزرگی بیش از حد یک تومور و یا التهاب قابل توجه دور تومورهای کوچکتر، پستان در یک طرف، بطور واضحی بزرگتر از طرف مقابل می شود. البته اندازة دو پستان در افراد سالم نیز کاملاً مشابه نیست ولی بزرگی یک پستان نسبت به طرف دیگر که اخیراً ایجاد شده است، باید مورد توجه قرار گیرد و با انجام معاینه از عدم وجود توده و سلامت پستان مطمئن شد. گاهی هم تومورهای خوش خیم و نیز ضربه به پستان، خونریزی و یا التهاب ناشی از تجمع شیر در پستان (بویژه در خانم های باردار و شیرده) و کیست های بزرگ، باعث این عدم تقارن می شوند که با معاینه و استفاده از روش های تشخیصی، می توان نوع آنها را تعیین نمود (3 و 2).

 

 با وجود آنکه نمی توان از ایجاد سرطان پستان جلوگیری کرد ولی با تشخیص زودرس و به موقع آن، شانس بیشتری برای درمان موفقیت آمیز این بیماری وجود دارد.

سه روش شناخته شده برای تشخیص زودرس سرطان سینه وجود دارد که عبارتند از:

 خودآزمایی پستان

 معاینه پستان توسط پزشک

 ماموگرافی

خودآزمایی پستان 

علائم سرطان سینه و راههای تشخیص سرطان سینه

4.72199
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2078 121
نظر کاربران
محبوبه

محبوبه

سلام میخاستم بگم وجود این علایم الزاما سرطان نیست و در دیگر بیماری ها هم وجود داره حتی استرس و اضطرابم باعث سوزش معده سردرد وحالت تهوع میشه مخصوصا وقتی این مطالب استرس زا رو میخونی

پاسخ دادن 42 10
نسرین

نسرین

درست میگید محبوبه خانم.من هر وقت تو نت سرچ میکنم راجب سرطان یا بیماریای دیگه بدتر استرس میگیرم.

پاسخ دادن 34 9
حقیقتو بگو

حقیقتو بگو

اگه وسواس گرفتید که این علایم رو دارید یا نه یجوری خودتون سرگرم کنید تا از دست این وسوسه ها خلاص شید خداییش ارزشش و نداره صبح تا شب بش فکر کنید زندگی واسه خودتون جهنم کنید یه کتابی دانلود کنید بخونید تا سرگرم شید کتاب اخلاقی باشه که چه بهتر درمان وسواسم توشه

پاسخ دادن 30 12
سرطا

سرطا

سرطان رو جدی بگیرید به خودتون شک کنید.

پاسخ دادن 36 17
آرم

آرم

گاهی مشکلاتمونو خودمون بزرگش میکنیم

گاهی باید سخت نگرفت گاهی باید صبور بود گاهی باید گیر نکرد توی موضوعی و ازش رد شد گاهی باید زاویه دید رو تغییر داد

پاسخ دادن 35 3
133

133

با تشکر از بزرگوارانی که پرداختی به مسأله ی از زاویه ی دیگر داشتند .بله ، نباید گرفتار وسواس شد، اما تعادل و بررسی در بازه های زمانی تجویز شده، مثلاً برای موضوع سلامتی گزینه ی خوبی ست که پشیمانی هم ندارد و وظیفه مون را هم انجام دادیم . بررسی ادواری ضمن دوری از عوامل آسیب زا و رعایت مسائل لازم بهتر هست . نگران هم نباشیم .وظیفه مون را انجام بدیم، توکل بر خدا . إن شاء الله سلامت جسم و روح نصیب تان باشد .

پاسخ دادن 19 4
عباس

عباس

سلام من 18سالمه و سرطان سینه دارم اینو می دونیم که همه رفتنی هستن .آرزوی سلامتی واسه همه مردم

پاسخ دادن 58 18
میم

میم

سلام. منم باید به زودی برم دکتر. بعضی از علاتم ترسناک متن بالا رو دارم. ولی میدوتم که خدا به همه فرصت کافی میده برای رشد، قرار نیست همه تا هفتاد هشتاد سالگی عمر کنن. خداوند مهربان و عادله و به هیچ کس ستم نمیکنه. اگه قراره که زودتر از اطرافیانم از دنیا برم، شک ندارم که این برای من بهتر بوده. خدای کریم مهربانترین نسبت به بندگانشه و اگه لازم بود درمان میشم، اگه لازم نبود درمان نخواهم شد. مهم انجام وظیفه ست. نباید در درمان کوتاهی کنم. ولی باید همه ی مراحل رو با توکل پیش برم و امیدم به خدا باشه. ان شاالله خداوند رستگاری رو نصیبمون کنه، چه سالم باشیم و چه بیمار. چه جوان بمیریم و چه کهنسال. آمین یا رب العالمین.

پاسخ دادن 64 3
ندا

ندا

امیدت به خدا باشه.ان شالله خوب میشی نگران نباش دختر خوب

پاسخ دادن 7 1
ندا

ندا

عزیز دلم پونه و اویشن رو زود زود دم کن بخور.سیر هم یادت نره تو وعده های غذاییت حتما باشه.طب سنتی خیلی کمکت میکنه

پاسخ دادن 1 2
مریم

مریم

افرین به ایمانت

پاسخ دادن 0 0
یاروین

یاروین

توکل *توسل* تلاش *ترک گناه *تازه ترین ها این5تاچیزی که باعث رشد وپیشرفت میشه کلمات معنی واضح دارن اما تازه ترین هاتازه گی میدن به زندگیت.....

پاسخ دادن 3 1
نفس

نفس

عزیزم نا امید نباش

پاسخ دادن 5 2
یکی

یکی

سلام سرطان هم مثل بقیه بیمارهای قابل درمانه فقط باید درست درمان بشه به شما دوست عزیز پیشنهاد میکنم طب سنتی رو از دست ندید. ان شاءالله که خدا بهتون سلامتی بده

پاسخ دادن 2 1
یاروین

یاروین

سلام دوست عزیز بله کاملادرست می فرمایید نظرمن این است که به سرطان بایدمثل سرماخوردگی نگاه کرد البته باید روحیه وامیدوتوکل به خدا هم داشت یه روز دونفر یکی سرطانی داشت ودیگری سرماخوردگی ساده هردوتامیرن دکتر وکترهردوتاروبستری میکنه ومیگه هروبایدآزمایش بدین بعدازانجام آزمایش آزمایش هاروجابه جامیکنن اونی که سرماخورده بودسرطان میگیره واونی که سرطان داشته خوب میشه نتیجه روحیه باعث میشه به سلامتی برسیم........

پاسخ دادن 1 0
بنده خدا

بنده خدا

من پارسال همین موقع متوجه شدم که سرطان سینه دارم خیلی خیلی سخت بود ولی با یاری خدا وهمسرم درمان میکنم الان بعد از یک سال الحمدلله حال عمومی ام و روحیه ام خوبه.توکل واعتماد به خدا دارم.واز خدا میخوام هیچ کس مبتلا نشه وچنانچه شد فقط صبوری کنید.بهار یعنی زمستان ماندنی نیست

پاسخ دادن 41 6
پیمان

پیمان

سلام ، ببخشید میشه علایم اولیه که شمارو متوجه بیماری تون کرد رو بگید واینکه مراحل درمانی وگستردگی بیماری تون را بفرمائید.ممنونم

پاسخ دادن 41 17
رویا

رویا

سلام من یکم کشیدگیه پوست دارم و چند روزه که فکر کردن به این سرطانه سینه عذابم میده

پاسخ دادن 17 9
یاروین

یاروین

سلام عزیزم چیزی نیست جایی نگرانی هم نیست..............توکلت به خداباشه............امیدباعث پیروزی ست..............................

پاسخ دادن 1 1
مریم

مریم

سلام من دوستم غده درسینه داشته ک اشعه حتی گوشی براش بده این علائم سرطانه.خوب میشه لطفا بگید هرکی میدونه

پاسخ دادن 12 7
m.n

m.n

سلام یک مدتی هست که من درسینه راستم احساس درد دارم و گاهی اوقات حس میکنم از سینه ام ترشحی خارج میشه ولی قابل دیدن نیست خیلی احساس بدی دارم با زیاد شدن توجهاتم نسبت به این قضیه فکرمیکنم حالت ظاهری سینه ام هم تغییر کرده آیا در این نوع بیماری درد هم وجود دارد یاخیراگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

پاسخ دادن 66 23
ناشناس

ناشناس

دردنداره

پاسخ دادن 6 5
نیلوفر

نیلوفر

ممنون از مطالبتون راستش منم چند هفته ایه دچار درد در ناحیه سینه شدم سینم پوست پوستی شده و ترشح هم دارم و می خوام حتما برای چکاب پیش دکتر برم امیدوارم خدای مهربون به همه سلامتی بده،امین.

پاسخ دادن 23 16
نفس

نفس

ناراحت نشیااا سرطان اگه برین بخونین اگر پوسته پوسته واز نوک سینه ترشح وخون میاد از علائم سرطا ن سینه اس

پاسخ دادن 3 1
مهی

مهی

خدا به همه مون صبر بده و شفا عنایت کنه

پاسخ دادن 2 3
فاطمه

فاطمه

سلام من هفده سالمه حس میکنم سینه چپم یکم بزرگتره چند روزم هست ک همین سینم نوکش خارش داره خیلی میترسم...البته من سابقه اگزما هم دارم و امروز متوجه چند تا دونه آبکی اطراف نوک سینم شدم...لطفن راهنماییم کنین

پاسخ دادن 15 7
ناشناس

ناشناس

نترس تو سنین پایین این اتفاق نمیوفته برو یه آزمایش بده کیسته

پاسخ دادن 0 0
 saviour12

saviour12

اللهم اشفع کل مرضا بالحق الحسین(ع)

پاسخ دادن 8 1
اکی

اکی

ایشاالله خدا تمام بیمارارو شفا بده. آمین...

پاسخ دادن 4 0
ترسا

ترسا

سلام آیا درد هم از علایمه ؟ درد زیاد در دو سینه؟ و دونه های زیر پوستی که هرچی تلاش کردم بکنمشون نشد و جاشون هم مونده.... :(( لطفا یکی جواب بده ...

پاسخ دادن 7 1
samin

samin

سلام من 21سالمه سرطان پروستات دارم میترسم ب خانوادم بگم روحیشون خراب بشه چیکار کنم ک خودم اروم باشم؟

پاسخ دادن 0 0
لی لی

لی لی

سلاام خواهش میکنم خواهش میکنم جوابمو زود بدین خیلی نگرانم مادرم چند روزی تو ى سینه راست احساس درد داره وی قسمتیش عین تودس من نمدونم نرمه یا سفت ولی درد داره خصوصا وقتی دست میزنه..این نشانه چیع؟؟؟ لطفا جوابمو بدین

پاسخ دادن 7 3
ندا

ندا

عزیزان به خودتون روحیه بدین الان دیگه زمان قدیم نیست که کسی با سرطان سینه خدای نکرده.....پوونه و اویششن درمانن درده.سیییرر ییاادتون نره.

پاسخ دادن 1 1
زینت

زینت

من خیلی سینه م تیر میکشه این بده؟ بصورت ممتد

پاسخ دادن 7 3
د

د

شاید مشکل از قلبت باشه

پاسخ دادن 0 0
...........

...........

سلام مرسی خیلی خوب بود .یه سوال . خارش میتواند علایم سرطان پستان باشد باتشکر

پاسخ دادن 6 1
باران

باران

من که خیلی استرس دارم با اینکه هیچکدوم از این علتئم رو خداروشکر ندارم

پاسخ دادن 0 0
آنا

آنا

سلام من یه هفته هستش که درد در هر دو سینه دارم و همچنین خارش والبته نزدیک به عادت ماهانه تو دو خدا بگید که علائم چیزی نیستن

پاسخ دادن 2 1
ثاره

ثاره

سلام من سه روزه متوجه یه توده یا غده مانند سینه راستم شدم دردم طوریه ک زیر بغلمم درد میکنه و حتا خود سینمم درد داره انیدوارم سرطان سینه نباشه ارزوهای زیادی برا ایندم دارم

پاسخ دادن 3 5
الا

الا

من دوهفته ست متوجه شدم سرطان سینه دارم روحیه ام خوب نیست از طرفی پیش بچه هام نمیتونم گریه کنم وباید نقش بازی کنم‌ اونا ناراحت نشن حتی پدر ومادرم نمیدونن داغونم نمیدونم چیکار کنم

پاسخ دادن 2 1
کیمیا

کیمیا

مادرم سرطان سینه داره خیلی عرق میکنه این بده یا نه لطفا یکی بهم جواب بده

پاسخ دادن 2 2
فاطمه

فاطمه

سلام امروز بعد مراجعه به ماما اومدم خونه خودم شک دارم سینه راستم نوکش به سمت داخل رفته با اینکه ماما گفت مشکلی نداری ولی خودم مطمین نیستم

پاسخ دادن 1 1
زهره

زهره

من تازه عروسم..کاش نمی رفتم سونوگرافی..یه توده یه سانتی تو مجرای شیر سمت چپ سینم پیدا شده..واسم دعا کنید

پاسخ دادن 1 0
رضا

رضا

درود ب خواهرای گلم,روحیه تونا حفظ کنین و ب پروردگار توکل کنید وسعی کننین از غذاهای هورمونی و صنعتی مصرف نکنید واز غم وغصه ک ریشه در همه امراض داره فاصله بگیرید ,ب امید پروردگار مشکلاتتون حل خواهد شد ,شاد و پیروز

پاسخ دادن 1 0
آذر

آذر

یکی از بستگان من به سرطان سینه مبتلاست ولی هیچ کدام از این علائم نداشت لطفا راهنمای کنید.

پاسخ دادن 0 0
فروغ

فروغ

سلام دوستان عزیز لطفا اول آرام باشید. من يه زنمو در کانادا دارم ۵ساله سرطان سینه گرفته عمل کرده درمان رو طی کرده هزار ماشالا الان حالش خوبه منتها هرروزه دوساعت میدود به عنوان ورزش. من خودم چاقم امروزم يه جوش قرمز بزرگ زیر سینه ام دیدم اول گریه کردم بعد خندیدم من ۲۹ سالمه اما اگر هم بیماری داشته باشم من شکستش ميدم. دقیقا به سرطان باید به عنوان سرما خوردگی نگاه کرد اصلا خودتون رو نگران نکنید زودتر برید دنبال درمان و ورزش و کنترل رژیم غذایی و شادی. نتیجه عالیه حتما پیگیر بشيد و نترسيد از دکتر رفتن و چکاپ و درمان. منم مشکوک هستم اما امیدوارم چیزی نباشه نوشابه و پنیر و شیر حاضری و چایی و سویا برای سینه ی خانمها سم هست نخورید

پاسخ دادن 2 1
پریسا

پریسا

خواهر منم مبتلا به این بیماریه.ولی من همه امیدمو از دست دادم.حتی دلم نمیخواد به زندگی ادامه بدم

پاسخ دادن 0 0
یاس

یاس

سلام امیوارم که تو کشورمون همه دختر پسرها سالم باشن یه روزی بیاد که تمام مرضی ها رشه کن بشن.توکل به خدا.امید به زندگی.

پاسخ دادن 0 1
بی نام

بی نام

با سلام خدمت همه .از طب سنتی و زالو انداختن روی سینه ها و انرژی درمانی و دادن روحیه به بیمارتون غافل نشین.عمل کردن و شیمی درمانی اشتباه محضه.بیشتر تحقیق کنید و از رژیم خام خوری استفاده کنید .به نتایج معجزه آسایی میرسید .من بهش رسیدم.به خدا توکل کنید . سراغ دکترا یرای عمل نرین.از دستگاههای پیشرفته و به روز برای تشخیص بیماری و چک کردن اون استفاده کنید ولی برای مداوا از طب سنتی استفاده کنید.

پاسخ دادن 0 0
مادان

مادان

کسایی که گفتن درد دارن من تو چندتا سایت خوندم که درد نشونه ی خوبیه یعنی اینکه احتمال سرطان رو میاره پایین معمولا کیستای سینه دردناکن ولی در کل باید همه هر 6 ماه چکاب بشن چون آمار سرطان رفته بالا

پاسخ دادن 0 0
قاسم

قاسم

سلام من پسرم،يه مدت زيادي هست روي سينه چپم پوستم سياه شده و جوشاي بزرگ ميزنه و كم كم داره پيشرفت ميكنه،بعد جوشه خالي ميشه ولي جاش سياه ميمونه،اين ايا سرطانه؟واسه پسرا هم هست؟ ميتونه عفونتي چيزي باشه؟ خيلي ترسيدم و ميترسم برم دكتر يا به خونواده بگم، خواهشا يكي كمكم كنه اطلاعي دارين بگين

پاسخ دادن 0 0
مصطفی

مصطفی

سلام بله سرطان سینه در مردان هم وجود داره . لطفا به دکتر مراجعه کنید . و پیگیر باشید . بالاتر از همه امید به خداست و بعد روحیه یک فرد . چون سرطان یک چیز خارجی نیست که وارد بدن بشه . از بدن انسان به عمل میاد پس ردن انسان هم میتونه اونو نابود کنه . شیمی درمانی گیاه خام خاری هما اینا کشکه . من خودم پارسال درگیر سرطان بودم و دقیقا به این نتیجه رسیدم .

پاسخ دادن 0 0
Maryam

Maryam

سلام در سینه سمت راست وقتی دست میزنم یه چیز سفت لمس میکنم که حرکت میکنه یکم درد داره وقتی دست میزنم به نظر کیست هست نه؟؟ایا کیست عمل و دوره درمان طولانی داره لطفا کسانی که تخصص دارن راهنمایی کنن تا به پزشک مراجعه کنم

پاسخ دادن 2 3
مهشید

مهشید

سلام دوستان منم تو سینه ی راستم ده تا غده دارم و تو سینه ی چپم پنجا قبلا ی غده ک خیلی بزرگ شده بودو از سینه ی راستم برداشتم قبلا فقط همون ی دونه بود الانم تو سینه ی چپم ی غده ی دیگ از قبلیم بزرگ تر هس ک باید شنبه با جراحی برش دارم امروزم دیدم ک نوک سینم پوسته پوسته شده یکم نگرانم برام دعا کنین

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف