نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها تفاوت های علایم سکته مغزی ، حمله قلبی و آنژین
علایم سکته مغزی ، علائم سکته مغزی و قلبی
بیشتر افرادی که به علت سکته مغزی و یا قلبی روزانه در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند به علت بسته شدن و یا پارگی رگهای خونی دچار سکته شده و علایم مختلفی در بدن و ظاهر آنها نمایان می شود.

علایم سکته مغزی و قلبی

حفظ سلامت مغز و قلب انسان یکی از مهمترین ارکان طول عمر می باشد.اما وجود برخی از بیماری ها و یا فشارهای روانی می تواند به یک یا هردوی این اعضا آسیب زده و بحرانی را به وجود بیاورد.قلب و مغز انسان زمانی که دچار حمله شده و با انسداد رگ های خونی موجب سکته می شوند هر کدام علایم خاصی دارند که توجه به آنها می تواند در اقدامات اولیه کمک شایانی به فرد بیمار کند.

علایم و نشانه های سکته مغزی و قلبی

این علایم عبارتند از : 

حمله قلبی: مشکل قلبی معمولا در سمت چپ بالای قفسه سینه رخ می دهد. در واقع پزشکان این فرمول را دارند که هر گونه دردی از ناف تا بینی ناشی از استرس های احساسی یا فیزیکی می تواند به مشکل قلبی ربط داشته باشد و بیمار از این نظر باید حتما بررسی شود.

سکته مغزی: این عارضه اضطراری علائم مشترک در زنان و مردان دارد. اگر خود یا دیگر متوجه علائم هشداردهنده ای از قبیل افتادگی صورت در یک طرف مثل لبخند کج، مشکل در راه رفتن، ضعف یا بی حسی در یک بازو یا پا بخصوص در یک طرف بدن، سردرگمی، لکنت زبان، سردرد ناگهانی، ضعف در هر نقطه از بدن شدید، باید حتما تحت مراقبت های اورژانس قرار بگیرید. چون سکته مغزی می تواند منجر به صدمات دائمی به مغز شود.

آنژین صدری: این عارضه با حمله قلبی یا سکته متفاوت است، اگر چه هر دو مربوط به اختلال خون در شریان های کرونر هستند، اما یک اختلاف اساسی بین این دو وجود دارد. در آنژین صدری، جریان خون کاهش پیدا می کند به خصوص زمانی که قلب باید کار بیشتری انجام دهد. این کاهش جریان خون عضله قلب، موقت است و منجر به احساس درد و ناراحتی سینه می شود. دردهای آنژین صدری به طور معمول چند دقیقه ( یک تا پنج دقیقه) طول می کشد.

تفاوت های علایم سکته مغزی ، حمله قلبی و آنژین

تفاوت های علایم سکته مغزی ، حمله قلبی و آنژین
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 17
برگرفته از سلامت-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 13 4
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف