طلاق در تهران

علت اصلی طلاق در تهران اعلام شد

تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1395کد مطلب : 30712تعداد نظرات : 3 نظر
زوجهایی که تا پیش از این خوشبخت و شاد بودند حالا بعد از جدایی جشن طلاق می گیرند و به قول خودشان خوش می گذرانند. راز افزایش طلاق در تهران چه می تواند باشد؟

طلاق در تهران با آمار سربه فلک کشیده

آمار بالای طلاق در تهران نگران کننده است و شکی در آن نیست ولی چرا با این گاهی با تمام رفاه و امکانات زندگی و بدون داشتن مشکلات بازهم زوجین توانایی حفظ زندگی مشترک را ندارند. مدیرکل بهزیستی استان تهران از ادامه طرح "مداخله در طلاق" با در اختیار داشتن ٢٥ کلینیک در این استان خبر داد.

احمد دلبری عنوان کرد:طرح مداخله در طلاق سازمان بهزیستی کشور، سال گذشته با ١٦ کلینیک در استان تهران آغاز شد.

وی ادامه داد:در سال گذشته 7000 زوج به این مراکز مراجعه کرده و یا ارجاع داده شده بودند که با انجام مداخلات مددکاری و غیره، ١٠ درصد آن ها معادل ٧٧٠ زوج از طلاق منصرف شدند. مدیر کل بهزیستی استان تهران درخصوص 7000 زوج مراجعه کننده به این مراکز تصریح کرد:١١درصد آنان در دوران عقد، ٤٧ درصد کمتر از پنج سال زندگی مشترک، ٢٠ درصد ٥ تا ١٠ سال زندگی مشترک و هم چنین ٢٢درصد آنان بیش از ١٠ سال زندگی مشترک داشتند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین عنوان کرد:در سال جاری این طرح با در اختیار داشتن ٢٥ کلینیک در استان تهران ادامه می یابد.

طلاق و جدایی

دلایل اصلی طلاق و جدایی در تهران

دلبری در ادامه ضمن بیان آنکه تفاوت چشمگیری میان علل و عوامل طلاق از منظر خود زوجین و کارشناسان جود دارد اظهار کرد:زوجین مراجعه کننده و یا ارجاع داده شده به این مراکز مهمترین عوامل دادخواست طلاق خود را به ترتیب اعتیاد، خیانت، عدم مسئولیت پذیری همسر و درآمد ناکافی عنوان می کردند.

علت اصلی طلاق در تهران :

وی ادامه داد:این درحالیست که ارزیابی های کارشناسان عوامل متفاوتی را نشان می دهد که مهم ترین آنها عبارتست از عدم آشنایی با مهارتهای زندگی، عدم تامین نیازهای روحی و عاطفی، عدم بلوغ فکری، عدم شناخت قبل از ازدواج و... که در این بین مشکلات ناشی از اعتیاد و خیانت در رده های بعدی قرارگرفتند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه بر لزوم و ضرورت ارتقاء آموزش های مهارتهای زندگی تاکید کرد و گفت:برای کاهش آمار طلاق در کشور نیاز است تا آموزش های قبل ازدواج، مشاوره های حین ازدواج و در آخرین مرحله مداخله در مشکلات زوجین در دستور کار قرار گیرد این درحالیست که متاسفانه در کشور فقط بر بعد مداخله تاکید کرده و از آموزش و مشاوره غافل شده ایم.

دلبری در پایان عنوان کرد:درحال حاضر ضرورت هماهنگی های بین دستگاهی به ویژه نهاد هایی چون آموزش و پروش و دانشگاه ها، در راستای کاهش آمار طلاق در کشور به صراحت احساس می شود.

علت اصلی طلاق در تهران اعلام شد

529
این مطلب مفید بود ؟290
برگرفته از ایسنا /ن
3 نظر به ثبت رسیده است
حنانه1396-02-29
بیشتر طلاق ها در جامعه ودر مناطق شمال تهران وحومه مربوط است به دو تا شدن تنبان اقایان تازه بدوران رسیده ونوکیسه که کودکی وجوانی خود را در بدبختی گذرانده اند والان با همت زنانشان به مال منالی رسیده ا ند ، هوس خانم کوچک هائی که در جامعه و محل کارشان برای گرفتن امتیاز خود را در اختیار انها قرار میدهنداتفاق میافتد
315
سیسیودلیر1396-08-27
طلاق منفور ترین حلال در نزد خداوند است . ولی گاهی لازم است .از شر بعضی ها خلاص شویم
62
ناشناس1397-03-16
بعضی وقت‌ها تهش بن بسته .حتی اگر یه بچه هم داشته باشی
11
وبگردی