نمناک اخبارفرهنگ و هنر علت اصلی فوت عباس کیارستمی از زبان پسرش
عباس کیارستمی ، عباس کیارستمی
در پی انتشار اخبار گوناگون در مورد خطاهای پزشکی و.. دلیل فوت عباس کیارستمی ، احمد کیارستمی فرزند این کارگردان موضوع را روشن کرد.
تاریخ انتشار : 17 تیر 1395
بازدید : 23,471 نفر

علت فوت عباس کیارستمی از زبان فرزندش

به دنبال انتشار خبرهایی مبنی بر احتمال "خطای پزشکی" در روند معالجه عباس کیارستمی، فرزند این کارگردان گفت که موضوع فقط شخص پدرش نیست، بلکه «یک معضل بزرگتری است که باید به آن معضل نگاه شود و این که چگونه می شود این معضل برطرف شود». وی تأکید کرد که حل این «معضل پزشکی»، جزو وظایف وزارت بهداشت است.

"احمد کیارستمی" که اکنون برای پیگیری روند انتقال پیکر پدرش در پاریس به سر می برد، گفت که مرگ پدرش بر اثر "آمبولی" (لخته شدن خون) و سکته وسیع مغزی بوده است.

او اضافه کرد که خانواده کیارستمی از این پس «از راه درست» به اطلاع رسانی بیشتر در زمینه پرونده پزشکی عباس کیارستمی خواهند پرداخت و «برخورد احساسی» در این زمینه به کسی کمک نخواهد کرد.

احمد کیارستمی که با رادیو فرانسه گفتگو می کرد، بار دیگر با رد شایعه سرطان پدرش، گفت که امیدوار است پرونده عباس کیارستمی به عنوان «یک مشکل همگانی» به صورت «درست تر و ریشه ای تر» پیگیری شود و این پیگیری «تأثیر مثبتی برای برداشتن این مشکل در جامعه پزشکی ایران» داشته باشد.

فرزند کیارستمی همچنین گفت که در چند روز آینده تمرکز اصلی خانواده او، انتقال پیکر عباس کیارستمی از فرانسه به ایران است.

حجت الله ایوبی معاون وزیر ارشاد، در گردهمایی سینماگران به مناسبت درگذشت این کارگردان در موزه سینما در تهران گفت:«اگر قصوری در پرونده ی پزشکی عباس کیارستمی رخ داده باشد، وزارت بهداشت خود به این موضوع رسیدگی می کند و نیازی نیست ما در ارشاد پرونده را پیگیری کنیم».

خانواده کیارستمی پیشتر اعلام کرد که این کارگردان در نیمه دوم اسفند گذشته برای «جراحی انتخابی پولیپ روده» به اتاق عمل رفت. این درحالی است که رضا پایدار معاون وزیر بهداشت، علت اولین جراحی عباس کیارستمی را «مشکل روده ای و برای پیشگیری از پیشروی سرطان» عنوان کرده است.

همچنین احمد کیارستمی، پیش از این در واکنش به یادداشتی در صفحه فیس بوک خود نوشت:«وضعیت درمان پدرم بسیار نامناسب بود و صدمه هایی غیرقابل برگشت ایجاد شد که عمدتاً به دلیل اشتباه پزشکان معالج بود».

علت اصلی فوت عباس کیارستمی از زبان پسرش

علت اصلی فوت عباس کیارستمی از زبان پسرش
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 35
برگرفته از انتخاب /ن
این مطلب مفید بود ؟ 27 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف