نمناک سبک زندگیروابط عاطفی چرا گریه میکنیم و چند نوع گریه کردن داریم؟
گریه کردن ، چگونه اشک نریزیم
گریه کردن دلایل مختلفی دارد و اصولا برای بدن مفید است اما اینکه در بدن چه اتفاقی می افتد تا از چشم ها اشک جاری شود؟
بازدید : 4,245 نفر

علت اصلی گریه کردن

بسیاری از مردم چنین تصور می کنند که انسان فقط به هنگام اندوه گریه می کند .اما آیا هیچ می دانید که هر یک از ما در طول زندگی خودمان در حدود دویست و پنجاه میلیون مرتبه اشک میریزیم؟

تماشای یک فیلم دراماتیک یا حماسی می تواند باعث شود تماشاگران گریه کنند. ولی آیا تا به حال فکر کرده اید چرا در چنین شرایطی گریه می کنیم؟ با وجود اینکه محرک های بدنی در هر یک از ما متفاوت است، آیا در این زمینه بین انسان ها مشترکاتی وجود دارد؟ اشک های انسان بر اساس یک قانون ثابت پایین می آیند؟

نتایج حاصل از مطالعات جدید نشان داد اشک ها مزایای فراوانی برای انسان دارند و حتی می توانند در نجات زندگی هم تاثیر بگذارند. این مسئله با نوع اشک هایی که از چشمان ما سرازیر می شود مرتبط است.

دانشمندان بر اساس مطالعات جدید خود متوجه شدند که انسان به سه مدل مختلف گریه می کند و به عبارت دیگر سه مدل متفاوت از اشک ها، از چشمان انسان سرازیر می شود.

گریه کردن

گریه کردن افراد احساسی

 

 اشک های احساسی

تماشای فیلم های رمانتیک، کشته شدن قهرمان فیلم های حماسی، دوری از نزدیکان، دلتنگی، غم و ... از جمله عوامل تاثیر گذار برای اشک ریختن های احساسی محسوب می شوند. زمانی که سیستم عصبی لیمبیک و هیپوتالامس بر اساس احساسات شدید فردی فعال می شوند، سیستم عصبی خودکار بدن عکس العمل نشان می دهد و در نتیجه اشک از چشمان جاری می شود.

گریه کردن

علل گریه کردن و اشک ریختن

 اشک های پایه ای

بین کره چشم و پلک انسان غدد اشکی وجود دارد. پلک و کره چشم هر دو باعث می شود اشک از چشمان انسان سرازیر شود و این فرآیند به سلامت هرچه بهتر غرنیه و مرطوب نگه داشتن محیط آن کمک می کند. این اشک ها که به اصطلاح برای روغن کاری محیط چشم بیرون می آیند در اصل ترکیبی از آب و مخاط چشمی هستند.

گریه کردن

اشک به خاطر تندی پیاز

 اشک های غیرارادی

این اشک ها زمانی سرازیر می شوند که یک عامل خارجی از جمله دود، تندی پیاز یا ... روی چشمان ما تاثیر می گذارد. زمانی که این اتفاق صورت می گیرد، قرنیه سیگنال هایی را به مغز ارسال می کند و از این طریق اعلام می کند که چشم انسان نیاز به اشک ریختن دارد. پس از این اتفاق ما به صورت غیرارادی شروع به گریه می کنیم. بخش اعظم این اشک ها را آب تشکیل داده است.

چرا گریه میکنیم و چند نوع گریه کردن داریم؟

چرا گریه میکنیم و چند نوع گریه کردن داریم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از فارس -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف