نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی علت بزرگ شدن ناگهانی سینه ها چیست؟
علت بزرگ شدن سينه زنان ، دلیل ورم کردن سینه ها
تغییرات ناگهانی سایز سینه در زنان گاهی منجربه نگرانی می شود ، به گفته ی متخصصان دسته ای از تغییرات در بدن علت بزرگ شدن سینه در زنان هستند.

علل تغییرات ناگهانی اندازه سینه ها

علت بزرگ شدن سینه ،موضوعی که شاید شما را هم نگران کرده باشد .کاملاً طبیعی است که تغییراتی در اندازه سینه در مراحل مختلف زندگی تجربه کرده باشید. گاهی اوقات تغییر رژیم غذایی موجب کوچک شدن سینه ها و از آن طرف بارداری موجب بزرگ شدن سینه ها میشود، این تغییرات موجب نگرانی در خانمها شده. بعضی خانمها با سینه های کوچک راحت هستند و برخی دیگر سینه های بزرگ دوست دارند.

بنابر این اگر شما از تغییرات ناگهانی سینه ها در طول زندگیتان ناراحت هستید، در ادامه فاکتورهای مشترکی که باعث این تغییرات می شود را معرفی می کنیم.

5 علت اصلی بزرگ شدن سینه زنان

1. افزایش وزن: در برخی خانمها با افزایش وزن، سایز سینه ها تغییر میکنند. بافت سینه شامل بافت چربی است، وقتی چربی بالا می رود سایز سینه هم بزرگتر می شود بنابرین وقتی شما وزن خود را از دست می دهید سایز سینه مجددا کوچک می شود.

2. بارداری : تغییر سایز سینه ها در دوران بارداری کاملاً طبیعی است. چندین هورمون مسئول پمپاژ خون به بافت ها هستند. در برخی خانمها درد، خارش و تورم ممکن است رخ دهد و در برخی خانم ها این روند تا پایان بارداری ادامه دارد.

علت بزرگ شدن سینه زنان

جلوگیری از بارداری یک علت بزرگ شدن سینه زنان

3. جلوگیری از بارداری :قرص های ضدبارداری چون حاوی استروژن هستند، کمی باعث رشد سینه ها میشوند. در سن بلوغ استفاده از استروژن تغییرات ناگهانی را ایجاد می کند. در برخی دختران تغییرات تدریجی موجب نگرانی میشود اما رشد سینه در این در دوره طبیعی است. در برخی خانم ها هم اندازه سینه هنگام مقاربت جنسی، مانند ضربان قلب و فشار خون افزایش میابد.

4. قاعدگی زنان : بعد از روز تخمک گذاری استروژن و پروژسترون سینه ها را حجیم تر می کند، این به خاطر چرخش بالای خون در ناحیه ی سینه است. گاهی اوقات هم جمع شدن آب موجب می شود سینه ها بزرگ تر دیده شوند. اگر بعد از دوره ماهانه سینه ها به حالت اولیه برنگشت به پزشک مراجعه کنید.

5. یائسگی : بعد از دوره قاعدگی اگر سایز سینه ها بزرگ شد به خاطر بافت های چربی است. ممکن است بخش بافت غده ها کاهش و بافت چربی افزایش پیدا کند و سینه ها بزرگ به نظر بیایند. اگر شما متوجه تغییراتی در سایز و توده کنار سینه شوید، نیاز است به پزشک مراجعه کنید. در بیشتر مواقع جزئی هستند اما اگر توده دردناک باشد باید جدی بگیرید.

علت بزرگ شدن ناگهانی سینه ها چیست؟

علت بزرگ شدن ناگهانی سینه ها چیست؟
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 60
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 40 20
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف