خارش کف دست
حتما شنیده اید یا دیده اید افرادی را که خارش کف دست را نشانه به دست آوردن پول میدانند اما این موضوع حقیقت نداشته و خارش کف دست علت دیگری دارد.

خارش کف دست نشانه بیماری است

اگر از آن دسته آدم هایی هستید که بدون اینکه بدانید چرا به یک سری اصول عجیب و غریب پایبندید، خرافات در شما راه پیدا کرده است!

این روزها بحث خرافه و خرافاتی ها، همه جا سر زبان هاست. اعتقاد به اموراتی که در ذات خود اتفاقات معمولی زندگی محسوب می شوند برای بعضی آدم ها آن چنان راسخ است که برای هرکدام، آداب و آیین خاص خودشان را دارند.بسیاری از افراد وقتی کف دست شان می خارد آن را نشانه ای نیک از به دست آوردن پول در آینده ای نزدیک می دانند.

یک متخصص پوست و مو خارش کف دست را نشانه برخی از بیماری ها دانست.

خارش کف دست

علت خارش کف دست

 

خارش کف دست می تواند نشان دهنده بسیاری از بیماری هایی نظیر هپاتیت باشد و در صورت تکرار باید جدی گرفته شود و آزمایشات اساسی برای پیگیری بیماری ها انجام شود.

 وی در رابطه با حساسیت های دارویی و خارش کف دست، گفت:احتمال واکنش بدن به دارویی خاص و اعلام ناسازگاری در قالب خارش کف دست نیز وجود دارد که در این صورت این نشانه باید جدی گرفته و نسبت به مشورت با پزشک معالج آن دارو اقدام شود.

 صداقت پیشه برخی از مواد شیمیایی را محرک پوست دانست و ادامه داد:حساسیت تماسی در برخورد دست با برخی مواد شیمیایی چون سیمان، شوینده ها، برخی رنگ ها که حساسیت زا هستند ممکن است باعث خارش دست شود.

 این متخصص پوست و مو به اهمیت سلامتی پوست اشاره کرد و گفت:پوست بزرگ ترین ارگان بدن است که وظیفه محافظت از کل بدن را بر عهده دارد، ولی به این معنی نیست که نیازی به مراقبت از پوست احساس نمی شود.

 وی ادامه داد:پوست انسان در صورتی که در مقابل آفتاب، جراحت و خشکی مراقبت شود می تواند سلامت کل بدن را حفظ کند.

 این نگهداری برای ما چندان دشوار نیست فقط کافی است که از جراحت و زخم جلوگیری کنیم و یا ضد آفتابی با SPF مناسب استفاده کنیم و رطوبت مورد نیاز آن را تامین کنیم.

آیا خارش کف دست نشانه پول است ؟

3.772
این مطلب مفید بود ؟5319
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا -/ح
برچسب :
نظرات
وبگردی