نمناک اخبارگوناگون چین خواهان خرید همه الاغ های دنیاست !
چین ، خرید الاغ
یک روزنامه انگلیسی نوشت: چین به دنبال خرید همه الاغ های موجود در دنیا است!
تاریخ انتشار : 11 مهر 1395

چرا چین همه الاغ های دنیا را می خواهد

چین از پوست الاغ در درمان برخی از بیماری ها استفاده میکند به همین دلیل خواهان خرید تمام الاغ های دنیاست. به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، این روزنامه انگلیسی خاطرنشان کرد که بعضی از کشورهای آفریقایی فروش الاغ به چین را ممنوع کرده اند.

این اقدام پس از گزارش نیجریه درخصوص افزایش 3 برابری صادرات الاغ به کشورهای آسیایی در سال گذشته، صورت گرفته است.

بورکینافاسو در همین راستا صادرات پوست الاغ را به چین متوقف کرده است. گفته می شود که از پوست الاغ ماده ای به نام به ejiao دست می آید که از آن برای ساخت داروهای سنتی چینی و درمان بعضی بیماری ها مانند سرگیجه و یا بهبود گردش خون استفاده می شود.

چین خواهان خرید الاغ

برخی کشورهای آفریقایی فروش الاغ به چین را ممنوع کردند

ایندیپندنت خاطرنشان کرد که درخواست روزافزون چین برای واردات پوست الاغ به دلیل کاهش تعداد این جانور در داخل این کشور از 11 میلیون در دهه نود به 6 میلیون می باشد.

این روزنامه با اشاره به افزایش 3 برابری بهای هر رأس الاغ، از رونق گرفتن تجارت این جانور خبر داد و به نقل از یک مسؤول نیجریه ای خاطرنشان کرد که این کشور امسال 70 هزار رأس الاغ به خارج صادر کرده که این رقم سال گذشته 27 هزار رأس بود، و این امر می تواند باعث نابودی این جانور در نیجریه شود.

چین خواهان خرید همه الاغ های دنیاست !

چین خواهان خرید همه الاغ های دنیاست !
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از العالم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف