نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها وقتی سوت کشیدن گوش نشانه تومور است !
سوت کشیدن گوش ، علل سوت کشیدن گوش
سوت کشیدن مداوم گوش در برخی از موارد نشان از وجود تومورها است که باید هرچه سریعتر نسبت به درمان آن اقدام کنیم.

علل سوت کشیدن گوش چیست

سوت کشیدن گوش یا وزوز گوش یکی از مشکلات شایعی است که اغلب مردم برای مدت زمان کوتاهی آن را تجربه کرده اند . علل متعددی برای سوت کشیدن و احساس صدای وزوز در گوش بیان شده است که باید در صورت تداوم مورد بررسی قرار بگیرد.

وزوز گوش یعنی شنیدن صدای خاصی شبیه صدای زنگ در گوش که ممکن است در یک ، هر دو گوش و یا حتی در سر احساس شود. این صدا فرکانس های متفاوتی دارد و به صورت زنگ زدن، صدای باد، غرش، سوت و … درک می شود. وزوز در گاهی موارد شدت زیادی دارد که سبب آشفتگی و پریشانی شده و زندگی طبیعی فرد را مختل می کند . گاهی هم خفیف و موقتی بوده و پس از مدتی کوتاه برطرف می شود.

علت اصلی سوت کشیدن گوش در بسیاری از موارد مشخص نیست. اگر چه عواملی مثل استرس و اضطراب، آلرژی، افزایش یا کاهش فشار خون( اختلالات عروقی) وجود تومورها، دیابت، تیروئید، ضربه به سر و گردن و مصرف داروهایی مانند ضد التهاب ها، آنتی بیوتیک ها، داروهای مسکن، داروهای ضد افسردگی ، الکل و آسپرین به عنوان عواملی که می توانند باعث وزوز گوش شوند، شناخته شده اند.

نظر متخصص گوش و حلق و بینی درباره سوت کشیدن گوش

متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص سوت کشیدن گوش گفت:در هر بخش مسیر سیستم شنوایی، اختلالاتی مانند جرم و عفونت گوش به وجود آید باعث شنیده شدن صدای سوت یا وز وز در گوش خواهد شد.

سوت کشیدن گوش

سوت کشیدن مدام گوش نشانه تومور است

متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص علل بروز شکاف لب اظهار داشت:این بیماری یک بیماری ارثی و صرفا مادرزادی است و به دلیل تکامل جدا از هم لب و کام، امکان دارد بچه ای فقط با شکاف لب، فقط با شکاف کام و یا هر دو به دنیا بیاید.

وی ادامه داد:شکاف لب می تواند به صورت یک طرفه یا دوطرفه رخ دهد. شکاف لب می تواند از یک شیار کوچک تا یک بریدگی کامل از لب بالا تا سوراخ های بینی متغیر باشد. گاهی اوقات پدر و مادر در روزهای اولیه زندگی نوزاد متوجه این بیماری نمی شوند و این بیماری به مرور زمان خودش را نشان می دهد.

کودکانی که درگیر این بیماری هستند اغلب هنگام شیر خوردن با مشکل مواجه هستند که می توان با وسایل مخصوص مشکل تغذیه کودک را برطرف کرد. برای درمان این بیماری از روش جراحی استفاده می شود و جهت ترمیم شکاف کام، چندین جراحی انجام خواهد شد که بسته به عمق و بزرگی سوراخ متفاوت است.

این متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص شنیده شدن صدای سوت از گوش توضیح داد:سیستم شنوایی انسان از گوش خارجی، میانی و داخلی تشکیل شده است و در هرجای مسیر سیستم شنوایی اختلالاتی مانند جرم گوش، عفونت گوش، سخت شدن پرده و استخوان های گوش به وجود آید باعث شنیده شدن صدای سوت یا وز وز در گوش خواهد شد.

وی در پایان گفت:شایع ترین علل بروز این صدا آسیب های حلزون شنوایی است، مصرف برخی داروها، بدخوابی و اختلالات عصبی بر سیستم شنوایی تاثیر گذار خواهد بود و باعث ایجاد صدا می شود. برخی مواقع شنیده شدن این صدا زنگ خطری در خصوص تومورهاست که باید برای درمان به پزشک مراجعه نمود. اگر این صدا مداوم نباشد نیاز جدی به درمان ندارد.

وقتی سوت کشیدن گوش نشانه تومور است !

وقتی سوت کشیدن گوش نشانه تومور است !
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 53
برگرفته از فارس / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 37 16
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف