نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد بارداری زنان چاق و ریسک بالای فلج مغزی کودک
فلج مغزی ، فلج مغزی در نوزادان
چاقی زنان با فلج مغزی نوزاد مرتبط است یعنی زنان بارداری که افزایش وزن دارند احتمال اینکه نوزادشان به فلج مغزی مبتلا باشد زیاد است.

چاقی زنان باردار و فلج مغزی نوزادان

فلج مغزی در شرایط نقصان تکامل یا آسیب به مناطق حرکتی مغز به وجود می آید که در نتیجه آن، این مناطق قادر به کنترل حرکتی و وضعیت بدنی فرد نمی باشند.

مطالعه جدید نشان می دهد زنان دارای اضافه وزن یا چاق با ریسک بالای تولد کودک مبتلا به فلج مغزی روبرو هستند.
محققان این مطالعه اطلاعات مربوط به بیش از یک میلیون کودک متولدشده از زنان سوئدی را که حدود 8 سال تحت نظر بودند بررسی کردند.

فلج مغزی

علت فلج مغزی کودک


ادواردو ویلامور، پژوهشگر ارشد دانشگاه میشیگان، در این باره می گوید:«خطر بروز فلج مغزی در کودک متولدشده حدود 2 مورد در هر 1000 نوزاد متولدشده است. زنان دارای شدیدترین شکل چاقی که نوزادشان بعد از طی دوره کامل بارداری متولد می شود حدود دو برابر در معرض این خطر قرار دارند.»

وی در ادامه می افزاید:«شیوع فلج مغزی در نوزادان متولدشده در دوره کامل بارداری افزایش یافته است.»

فلج مغزی اختلالی است که بر توانایی حرکت و حفظ تعادل و وضعیت تاثیر می گذارد. شایع ترین ناتوانی حرکتی در دوره کودکی است. این مشکل ناشی از رشد غیر عادی مغز یا آسیب به رشد مغز است که بر توانایی کنترل ماهیچه ها تاثیر می گذارد.

در این مطالعه، تیم تحقیق داده های بیش از 1.4 میلیون کودک متولدشده در سوئد را از سال 1997 تا 2011 جمع آوری کردند. در نهایت بیش از 3000 کودک مبتلا به فلج مغزی تشخیص داده شدند.

بارداری زنان چاق و ریسک بالای فلج مغزی کودک

بارداری زنان چاق و ریسک بالای فلج مغزی کودک
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از مهر -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف