نمناک فرهنگ و هنرچهره ها علت دقیق فوت عباس کیارستمی مشخص نشد
کیارستمی ، فوت کیارستمی
رئیس پرشکی قانونی اعلام کرد که علت فوت عباس کیارستمی را نمی توان به صورت دقیق اعلام کرد.
تاریخ انتشار : 13 تیر 1396

علت فوت کیارستمی چرا مشخص نشد

بعد از فوت عباس کیارستمی حرف و حدیث های زیادی پیرامون علت مرگ این کارگردان بزرگ پیش آمد و بررسی های زیادی درباره علت فوت این هنرمند صورت گرفت اما با وجود همه این مسائل هنوز علت دقیق فوت کیارستمی نامشخص ماند.

رئیس پرشکی قانونی:علت فوت کیارستمی را نمی توان دقیق اعلام کرد

رئیس پرشکی قانونی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه پرونده پزشکی کیارستمی به پزشکی قانونی ارسال شده است یا خیر، اظهار کرد:پرونده فرستاده شده، اما چون معاینه جسد و انجام ازمایشات صورت نگرفته است؛ بر چه اساسی میتوان قضاوت کرد. سازمان پزشکی قانونی متولی علت فوت، تعیین قصور و میزان قصور پزشکی است. در این پرونده باید بر اساس گفته ها و مدارک موجود در پرونده قضاوت کرد که کار بسیار سختی است.
وی ادامه داد:نمیتوان علت فوت را دقیق تعیین کرد. نظام پزشکی تیمی را تشکیل داد و پس از جمع بندی نظریه ای ارائه کرد، اما پزشکی قانونی رسما نظریه ای ارایه نکرده است.

علت فوت کیارستمی

عباس کیارستمی کارگردان فقید کشورمان

رئیس سازمان پزشکی قانونی تصریح کرد:قبل از شکایت خانواده مرحوم جلسات تخصصی در نظام پزشکی شروع شد و اظهار نظرها ارایه گردید و قصورپزشک و درمان تشخیص و منجر به رای انتظامی شد.اولیای دم در دادسرای عمومی و انقلاب تهران شکایت کردند و دادسرا پرونده را برای تعیین قصور پزشکی و میزان قصور به پزشکی قانونی ارسال کردند که سه سری کارشناسی تخصصی صورت گرفت و جواب همه اینها به دادسرا ارایه شده است.
وی با تاکید بر این مطلب که پاسخها صریح روشن و واضح است، بیان کرد:کمیسیون کارشناسی پزشکی قانونی موظف به پاسخگویی به سوالات دادگاه است . باتوجه به اینکه کالبدشکافی انجام نشده است علت فوت را نمیتوان دقیق اعلام کرد. چند صفحه توضیحات پزشک معالج است که این توضیحات را نمیتوان پرونده بالینی عنوان کرد.

علت دقیق فوت عباس کیارستمی مشخص نشد

علت دقیق فوت عباس کیارستمی مشخص نشد
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از خبرگزاری میزان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف