نمناک اخبارحوادث علت قتل سعید کریمیان مدیر شبکه جم مشخص شد
سعید کریمیان ، قتل سعید کریمیان
طبق اولین گزارش پلیس استانبول علت قتل سعید کریمیان مدیر شبکه جم اختلافات و انگیزه های مالی بوده است.
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1396

علت قتل سعید کریمیان

پلیس استانبول محدوده وقوع این حادثه و همچنین محدوده به آتش کشیدن خودروی ضاربان را بسته و همزمان با عملیات مرسوم پلیس در چنین حوادثی، ظاهراً عملیاتی برای شناسایی و پیگیرد عوامل این اقدام جنایی توسط پلیس این شهر آغاز شده است.

شهردار منطقه ساری یر استانبول، که شب گذشته قتل سعید کریمیان مدیر مجموعه شبکه جم در آنجا اتفاق افتاد، به رسانه های محلی گفته است که شواهد اولیه پلیس نشان می دهد که قتل وی به دلیل اختلافات و با انگیزه های مالی صورت گرفته است.

سعید کریمیان

سعید کریمیان مدیر شبکه جم

شب گذشته افرادی ناشناس با سد کردن مسیر اتومبیل سعید کریمیان در بخش اروپایی استانبول وی و یک سرنشین دیگر این خودرو را به ضرب گلوله کشتند. گفته می شود که نفر دوم یک تاجر کویتی بوده است.

 کنسول کویت در استانبول تایید کرده است که همراه کریمیان، محمد متعب شلاحی، یک تاجر کویتی بوده است. آنطور که کنسولگری کویت گفته، سه گلوله به شکم محمد متعب شلاحی اصابت کرده و او در بیمارستان درگذشته است، اما به سعید کریمیان 27 گلوله اصابت کرده و در محل حمله کشته شده است.

 پیش از این بسیاری از کارمندان و مجریان این شبکه علیه سعید کریمیان به دلیل مسائل مالی و فساد اخلاقی وی افشاگری کرده بودند.

 پدر سعید کریمیان از اعضای فعال سازمان منافقین بود و در عملیات مرصاد کشته شد. از آن پس سعید و خانواده اش حدود 8 سال در اشرف زندگی کردند و در همان مقطع رابطه نزدیکی میان کریمیان و رأس سازمان شکل گرفت. سعید کریمیان شستشوی مغزی داده شده و برای هر نوع فعالیتی به سود منافقین، آماده شد.

 در سال 1375 او باخانواده اش، ذیل حمایت ها و پشتیبانی عموی خود به سوئیس منتقل و در آن جا پناهنده شد.

وی فعالیت رسانه های خود را در مالزی، آمریکا و انگلیس آغاز کرد و سپس گروه تلویزیونی جم را با هدف فعالیتهای رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران بنیانگذاری کرد.

دلیل ترور سعید کریمیان چه بود؟

علت قتل سعید کریمیان مدیر شبکه جم مشخص شد
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 356
برگرفته از فارس -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 176 180
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .