نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علت اصلی کوری کودکان و بزرگسالان
علت کوری ناگهانی ، دلایل کوری چشم
نابینایی ناگهانی و یا مقطعی ریشه در وضعیت جسمی فرد دارد ، متخصصان چشم پزشکی علت کوری را در سنین کودکی و بزرگسالی به دلایل مختلف مطرح می کنند.

علت رایج کوری و از بین رفتن بینایی در میان کودکان و بزرگسالان

کوری نتیجه کم بینایی یا اختلال بینایی است که یک چشم یا دو چشم را درگیر می کند. این اختلال بینایی با عینک و لنز درست نمی شود. کوری معمولاً در سال 50 و بالاتر اتفاق می افتد. کم بینایی ممکن است یک دفعه یا تدریجی اتفاق بیافتد. این کوری یا کم بینایی علل مختلفی دارد که در این مقاله به آن می پردازیم.

9 علت اصلی کوری در سنین مختلف

1. آب مروارید : آب مروارید یکی از علل کوری در سن بالا است که نشانه هایی دارد مثل:تاری دید، شب کوری و دوبینی

2. دژنراسیون ماکولا یا همان تباهی لکه زرد : این بیماری معمولاً در سن 60 سال و بالاتر اتفاق می افتد و بینایی مرکزی را از بین می برد و روی خواندن و نوشتن و رانندگی تاثیر می گذارد.

علت کوری

علت کوری و بیماری های خطرناک چشم

3. آب سیاه : آب سیاه روی عصب چشم تاثیر می گذارد و منجر به کوری می شود. این اتفاق وقتی میافتد که فشار مایع داخل چشم آهسته بالا می رود و به عصب چشم آسیب می زند.

4. رتینوپاتی دیابت : دیابت در نوجوانی روی شبکیه چشم تاثیر می گذارد و منجر به کوری می شود. در سنین نوجوانی ابتدا باعث کم بینایی و بعد کوری می شود.

5. بیماری عفونی : این نوع بیماری عفونی با کوری همراه است و این بیماری می تواند از مادر به جنین منتقل شود. از این رو باید اقداماتی برای جلوگیری انجام شود.

6. چشم درد نئوناتوروم : هنگام زایمان باکتری های عفونی مادر وارد چشم نوزاد می شود و باعث چشم درد نئوناتوروم میشود.

7. عصب چشم هیپوپلاستی و عصب چشم کم بنیه: اولی ارثی و بعد از تولد اتفاق می افتد و در نتیجه از دست دادن خون است و دومی در نتیجه کمبود اعصاب چشم در دراز مدت اتفاق می افتد.

8. نزدیک بینی : نزدیک بینی با عینک رفع می شود اما در بعضی مواقع با عینک رفع نمی شود که ممکن است آب مروارید داشته باشد و یا شبکیه چشم مشکل داشته باشد.

9. پاره شدن شبکیه : در سنین بالا یا بر اثر ژنتیک ممکن است شبکیه پاره شود که منجر به نابینایی می شود.

علت اصلی کوری کودکان و بزرگسالان

علت اصلی کوری کودکان و بزرگسالان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف