نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها گرفتگی طولانی مدت صدا و سرطان حنجره
سرطان حنجره ، مصرف دخانیات
خشونت در صدا بدون علت و برای طولانی مدت را می توان شایع ترین علامت بروز سرطان حنجره دانست و استعمال سیگار، مصرف بیش از حد الکل و نیز تماس با مواد شیمیایی و برخی ویروس ها زمینه ساز ابتلا به این بیماری بیان کرد.
بازدید : 1,255 نفر

گرفتگی طولانی مدت صدا زنگ خطر بروز سرطان حنجره

سرطان حنجره را شایع ترین سرطان ناحیه سر و گردن است که این سرطان در مردان شایع تر است و معمولا سنین بالای 55 تا 60 سال را مبتلا می کند و شایع ترین علامت ایجاد آن بروز خشونت در صدا برای طولانی مدت است.

به گزارش از روابط عمومی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، در آستانه برگزاری این سمینار اظهار کرد:سرطان حنجره از شایعترین سرطان های ناحیه سر و گردن است اما آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری در کشور وجود ندارد.

سرطان حنجره

علل سرطان حنجره

دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن افزود:مصرف دخانیات از شایعترین علل بروز سرطان حنجره است به گونه ای که 98 درصد مبتلایان این بیماری دارای سابقه استعمال مواد دخانی هستند.
وی درباره علایم بروز این سرطان یادآور شد:گرفتگی صدا از شایعترین علل سرطان حنجره است اما نمی توان هر گرفتگی صدا را علامت بروز این سرطان دانست.
رییس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد تصریح کرد:اگر فرد سیگاری به مدت 2 هفته بدون علت دچار گرفتگی صدا شود، باید برای بررسی بیشتر علت به پزشک مراجعه کند.
با توجه به برگزاری سومین سمینار تومورهای سر و گردن در روزهای 19 و 20 مردادماه سال جاری در مرکز همایش های بیمارستان میلاد متخصصان گوش، گلو و بینی، جراحان سر و گردن، متخصصان رشته رادیوتراپی آنکولوژی، پاتولوژیست ها و رادیولوژیست ها از گروه هدف این گردهمایی علمی هستند.

گرفتگی طولانی مدت صدا و سرطان حنجره

گرفتگی طولانی مدت صدا و سرطان حنجره
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایرنا -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف