نمناک اخبارورزشی علیرضا بیرانوند در زمان استراحت چه میکند؟
علیرضا بیرانوند ، تفریح علیرضا بیرانوند
علیرضا بیرانوند گفت: باور کنید بهترین تفریح من تمرین کردن است، تمرین کردن را خیلی دوست دارم و امروز هم تصمیم گرفتم به جای استراحت در منزل، به باشگاه بیایم و وزنه بزنم.

گپ و گفت کوتاه با علیرضا بیرانوند هنگام استراحت

کارشناسان تربیت بدنی و علم بدنسازی معتقدند بیشترین آمار آسیب دیدگی در تمام رشته های ورزشی مربوط به ورزشکاران حرفه ای است که پس از پایان هر رقابتی وارد استراحت مطلق غیرفعال می شوند.

به عبارت ساده تر اگر یک ورزشکار حرفه ای بعد از پایان هر رقابت یا مسابقه ای تمرین خود را تعطیل کند، دچار افت بدنی می شود. ورزشکاران حرفه ای و شاخص فوتبال دنیا هم هرگز استراحت مطلق نمی کنند. کریستیانو رونالدو مثال روشنی برای این ادعاست. ستاره پرتغالی رئال مادرید هرگز به استراحت مطلق نمی پردازد ولو در دوران تعطیلی نیم فصل یا پایان فصل!

حالا چرا این مطلب را نوشتیم؟ ماجرا به دیروز برمی گردد. وقتی با علیرضا بیرانوند تماس گرفتیم که مصاحبه کنیم، به ما گفت در باشگاهی نزدیک محلش (حوالی تهرانسر) در حال وزنه زدن است. این در حالی بود که تمرینات پرسپولیس دیروز با نظر برانکو تعطیل شده و بیرانوند هم می توانست به استراحت بپردازد اما تصمیم گرفت وزنه بزند.

علیرضا بیرانوند در این رابطه به ما گفت:باور کنید بهترین تفریح من تمرین کردن است. تمرین کردن را خیلی دوست دارم و امروز هم تصمیم گرفتم به جای استراحت در منزل، به باشگاه بیایم و وزنه بزنم.

علیرضا بیرانوند

تمرین اختصاصی علیرضا بیرانوند

وی ادامه داد:در سال جام جهانی هستیم و استراحت نداریم. می دانم که باید مراقب وضعیت بدنی خود باشم و جدی تمرین کنم. هم هواداران پرسپولیس و تیم ملی انتظار دارند و هم خودم باید به فکر جایگاهم باشم.

آنچه خواندید، گپ و گفت کوتاه ما با علیرضا بیرانوند بود. سنگربانی که خوب می داند پا جای پای چه بزرگانی گذاشته است.

به نظر می رسد بیرانوند به درستی دریافته است که راز موفقیت در تمرین کردن است. شاید هم به گوش او رسانده باشند که احمدرضا عابدزاده در دوران اوج روزی 6 ساعت تمرین می کرد و با مرارت و سختی عقاب آسیا شد.

تمرین اختصاصی بیرانوند را به فال نیک گرفته و امیدواریم همه ملی پوشان ما تفکری حرفه ای داشته و از حاشیه به دور باشند.

علیرضا بیرانوند در زمان استراحت چه میکند؟

علیرضا بیرانوند در زمان استراحت چه میکند؟
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از خبر ورزشی / ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف