نمناک ورزشفوتبال برای علیرضا منصوریان استعفا بهتر است یا برکناری؟
علیرضا منصوریان ، برکناری علیرضا منصوریان
علیرضا منصوریان اگر تصور می کند برتری مقابل گل گهر در جام حذفی دلیلی برای شانس او برای ماندن در استقلال است مرتکب اشتباه بزرگی شده است.
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396

رفتارهای متناقض علیرضا منصوریان

پس از شکست مقابل پدیده علیرضا منصوریان در کنار زمین رفتار مربی را نشان داد که به آخر خط رسیده است. اما ای کاش منصوریان تصمیمی معادل رفتار خود می گرفت تا کار به وضعیت فعلی کشیده نشود.
دیدارمقابل پارس جنوبی آخرین فرصت منصوریان برای نتیجه گرفتن در استقلال بود که او عملا ناکام ماند و تیمش برای سومین بار در این فصل شکست را تجربه کرد آن هم تنها در 6 بازی. جالب است که منصوریان همچنان اقدامی در راستای بهبود این وضعیت انجام نمی دهد و همچنان در انتظار معجزه ای از سوی مدیران استقلال است.

برخی نزدیکان استقلال معتقدند مثل روز روشن است که منصوریان به پایان کار خود در استقلال رسیده و برکناری اش از این باشگاه قطعی شده است. اگر چنین مسئله ای حقیقت داشته باشد قطعا سرمربی استقلال به خوبی از آن با خبر است در چنین شرایطی بهتر نیست او شخصا اقدام به استعفا کند؟

آقای منصوریان فکر می کنید استعفا آبرومندانه تر است یا برکناری؟ شکی نیست در صورتی که او خودش از سمتش در استقلال استعفا می کرد با پایان بهتری با سرمربیگری در استقلال وداع می کرد. تصمیمی که البته منصوریان اگر می خواست عملی کند باید شب گذشته آن را رقم می زد.

سرمربی استقلال اگر تصور می کند برتری مقابل گل گهر در جام حذفی دلیلی برای شانس او برای ماندن در استقلال مرتکب اشتباه بزرگی شده است. تیم او از 6 بازی در لیگ 3 شکست، 2 تساوی و تنها یک پیروزی کسب کرده است.

یعنی همین آغاز فصل استقلال با چنین عملکردی از دایره مدعیان خارج شده و این احتمال هست خیلی زود لیگ برای آنها جنبه ای تشریفاتی پیدا کند و رتبه های بالای جدول برایشان تبدیل به رویا شود.

وضعیت امروز آن هم با تیمی که بیش از هر تیمی در ایران مهره دارد حاصل کار منصوریان در راس کادرفنی استقلال است. سرمربی که چه بهتر بود که اگر در پایان دیدار مقابل پدیده از سمتش استعفا می کرد.

او تمام رفتارهای فردی که قصد وداع دارد را اجرا کرد اما باز هم تصمیمی برای رفتن نگرفت. مشکل بزرگ درباره او همین تناقض هاست. منصوریان رفتاری دوگانه دارد و امروز بیش از هر زمانی چشم را بر واقعیت هایی که درباره او در استقلال شکل گرفته بسته است.

 

علیرضا منصوریان

استعفا بهتر است یا برکناری؟

 6 هفته از لیگ گذشته و استقلال تحت هدایت منصوریان حتی تبدیل به یک تیم متوسط هم نشده است. منصوریان چه انتظاری درباره آینده دارد. اینکه تا پایان نیم فصل به او فرصت بدهند؟ آیا سرمربی استقلال تصور می کند با کنار رفتن از این تیم تبدیل به مهره ای سوخته در فوتبال ایران می شود؟ چنین تفکری اشتباه بزرگ اوست.

یحیی گل محمدی نیز در پرسپولیس به نتیجه نرسید اما آیا پرونده اش در فوتبال ایران بسته شد؟ پس از آن یحیی تبدیل به یکی از موفق ترین مربیان فوتبال ایران شد و نتایج درخشانی در ذوب آهن کسب کرد.

آقای منصوریان مگر استقلال اولین تجربه مربیگری شماست؟ چرخه دوره مربیگری منصوریان در آغاز با ناکامی هایی همراه بود و در دوره ای در نفت تهران سرانجامی موفق داشت و نتایج او در استقلال در سال اول حضورش روی نیمکت قابل قبول بود. ناکامی مطلق در این فصل دلیلی برای برکناری منصوریان است اما قرار نیست پرونده او را در فوتبال ایران ببندد.

منصوریان گاهی در زمین رفتار فردی را نشان می هد که اعتماد به نفس بالایی دارد اما این روزها شبیه به کسی شده محکم استقلال را چسبیده و نمی خواهد از این تیم جدا شود. شاید حالا زمان حضور او در استقلال نبوده اما همه به خوبی می دانند در فوتبال ایران گذشته ها به سرعت فراموش می شوند و شاید روزی دوباره منصوریان تبدیل به گزینه سرمربیگری استقلال شود.

منصوریان می تواند در چند سال آینده خودش را در فوتبال بالاتر ببرد و علم و تجربه بیشتری کسب کند و پس از آن دوباره به استقلال برگردد. رفتار فعلی او اما وحشت از بسته شدن پرونده استقلال در زندگی او را نشان می دهد.

برای علیرضا منصوریان استعفا بهتر است یا برکناری؟

برای علیرضا منصوریان استعفا بهتر است یا برکناری؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از خبر ورزشی/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف