نمناک اخبارورزشی واکنش علی دایی به شعار تراکتوری ها در آزادی
علی دایی ، شعار ضد ایرانی
علی دایی در واکنش به شعار تماشاگران در بازی تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران نام زیبای خلیج فارس را در صفحه اینستاگرام خود به انتشار گذاشت.
تاریخ انتشار : 22 آذر 1395

واکنش علی دایی به شعار ضد ایرانی در ورزشگاه آزادی

بازی استقلال تهران و تراکتورسازی در حالی برگزار شد که طرفداران تیم تراکتورسازی با هدف های ضد ایرانی پا به ورزشگاه گذاشتند . هواداران این تیم با سر دادن شعارهای ضد اخلاقی و ضد ایرانی عواقب سنگینی را برای خود رقم زدند .شعار طرفداران تراکتورسازی شعار خلیج عربی طرفداران تراکتورسازی تبریز در بازی با تیم استقلال تهران موجب رنجش مردم ایران شد و خشم مردم ایران را در پی داشته است . خلیج عربی شعار ی بود که برخی از افراد که در میان تماشاگران تراکتورسازی تبریز بودند بر زبان میراندند که این اقدام زشت طرفداران تراکتور موجب عصبانیت مردم عزیز ایران شد . عده ای قلیل که اینگونه به نظر میرسد که طبق هماهنگی ها یی از قبل اقدام به چنین کاری میکنند با سر دادن شعار ها ی مضحک و خنده دار قصد بر هم زدن روابط مردم ایران را دارند...

عواقب شعار طرفداران تراکتورسازی برای این تیم

عواقب سر دادن شعار مجعول در دیدار استقلال و تراکتورسازی از سوی هواداران تیم تراکتور برای تیم تبریزی گران تمام خواهد شد. در آن دیدار که با برتری دو بر یک تراکتورسازی به پایان رسید جمعی از هواداران منتسب به این تیم شعارهای قومیتی سر دادند. سر دادن شعار خلیج ع.ر.ب.ی اما از سوی رسانه های عرب زبان هم مورد توجه قرار گرفت، از الوکره گرفته تا الکاس. این اتفاق رضایت این رسانه ها را فراهم آورده است. بالاخره برخی از اهداف آنها در رابطه با خلیج فارس برآورده شده است. عواقب سنگینی در انتظار تراکتورسازی است. چه اتفاقی قرار است بیفتد؟
محرومیت از بازی خانگی؟
حمزه صفری عضو تیم حقوقی فدراسیون فوتبال و همچنین کارشناس روابط بین المللی و حقوق قضایی در این رابطه گفت:«شعاری که در ورزشگاه آزادی سر داده شد مصداق کامل و بارز هتک حرمت و حیثیت است و می تواند از جنبه های گوناگونی مورد بررسی حقوقی قرار بگیرد. حساسیت های این موضوع از جنبه های جامعه شناسی نیز بالاست و حتی بیشتر از شعارهای ناپسند دیگر که در سایر ورزشگاه ها سر داده می شود فضایی منفی ایجاد می کند.»

وی عنوان کرد:«با استناد به مفاد حقوقی و بندهای مختلف نخستین نتیجه گیری که حاصل می شود محرومیت تراکتورسازی از حضور تماشاگران در بازی خانگی است. اینکه چند جلسه محرومیت در انتظار تماشاگران باشد منوط به تحقیقات بیشتر و بررسی گزارش های تهیه شده در اینباره است.»

این کارشناس حقوقی خاطرنشان کرد:«جلسه رسیدگی به این موضوع تشکیل خواهد شد، اما در این رابطه با توجه به حساسیت موضوع تحقیق بیشتری لازم است تا پس از آن تاریخی را برای تشکیل جلسه در نظر بگیریم. یکی از بدیهی ترین اقدام ها شناسایی افرادی است که مشوق سردادن شعارهای قومیتی در ورزشگاه بوده اند. »

حسن زاده:به زودی رای را صادر می کنیم
اسماعیل حسن زاده رییس کمیته انضباطی می گوید به زودی در اینباره رای صادر می شود. وی اظهار داشت:در هفته سیزدهم رقابتهای لیگ برتر حدود سه تا 4 بازی گزارش انضباطی دارد که با وصول گزارش انضباطی دیدار پرسپولیس و پدیده که عصر دیروز برگزار شد، مطمئنا ظرف فردا و روزهای آینده، اگر تخلفی باشد، آرای مسابقات صادر می شود.

وی در خصوص دیدار تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران گفت:مقامات رسمی مسابقه مواردی که عنوان انضباطی داشته را گزارش کرده اند که می توان به پرتاب اشیا و فحاشی از سوی تماشاگران اشاره کرد که به زودی رای مربوطه در این زمینه اعلام خواهد شد.

علی دایی

خشم علی دایی از هواداران تراکتورسازی

ناراحتی علی دایی از شعارهای طرفداران تراکتورسازی

شهریار فوتبال کشورمان نسبت به تحریف نام خلیج فارس واکنش نشان داد.

روز جمعه برای چندمین بار هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی شعار خلیج ع.ر.ب.ی را فریاد زدند تا بالاخره یکی از بزرگان فوتبال ایران به این عمل ناپسند واکنش نشان دهد.

علی دایی با انتشار این عکس نام خلیج فارس در آن دیده می شود، ناراحتی خود را از این جریانات اعلام کرد.

واکنش علی دایی به شعار تراکتوری ها در آزادی

واکنش علی دایی به شعار تراکتوری ها در آزادی
: امتیاز : 3.2 تعداد رای : 30
برگرفته از خبرگزاری برنا - جام جم آنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟
19 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف