نمناک اخبارجامعه "علی دماغ" سارق حرفه ای دستگیر شد + عکس
علی دماغ ، علی دماغ
سارق حرفه ای پایتخت معروف به «علی دماغ» که به ٢٠ خانه دستبرد زده است، توسط پلیس پایتخت شناسایی و دستگیر شد.
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1394

علی دماغ دستگیر شد

سارق حرفه ای پایتخت معروف به «علی دماغ» که به ٢٠ خانه دستبرد زده است، توسط پلیس پایتخت شناسایی و دستگیر شد. دهم دی ماه زن جوانی به هویت «نرگس» به کلانتری ١٢٦ تهرانپارس مراجعه کرد و اظهار داشت که از خانه وی در خیابان احسانی سرقت شده است.
وی در بازجویی های پلیسی گفت:پس از اینکه به خانه رفتم متوجه شکسته شدن در و سرقت ال سی دی، ساعت دیواری، رادیو قدیمی، مقداری خرده ریز و گوشی تلفن همراهم شدم.

به دنبال اظهارات وی ماموران به محل سکونت مالباخته مراجعه کردند و ضمن تحقیق از صحت گفته های شاکی مطمئن شدند. پرونده ای در این رابطه تشکیل و تیمی از ماموران تجسس این یگان به صورت ویژه رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند.

علی دماغ

دستگیری علی دماغ

در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد متهم از برنامه تلگرامی که شاکی روی تلفن همراه خود نصب کرده بود، استفاده می کند و تصویر خود را در تلگرام قرار داده است که با بررسی گوشی شاکی ماموران موفق به پیدا کردن تصویر سارق در برنامه اجتماعی تلگرام شدند.

در نهایت ساعت ٣٠:٠٢ بامداد ١٢ دی ماه عوامل گشت یگان کلانتری ١٢٦ تهرانپارس فردی را با یک خودرو پرشیای سفید که فاقد مدارک بوده و با عکس سارق شباهت داشت دستگیر کردند و به کلانتری انتقال دادند. متهم ابتدا خود را «عادل» معرفی کرد که طی بررسی عوامل تجسس در مجرمان تحت کنترل و سابقه دار هویت اصلی سارق به نام «علی.ط» معروف به «علی دماغ» ٢٤ساله فاش شد.

در بررسی های تخصصی متهم به بیش از ٢٠ سرقت خانه به شیوه تخریب با دیلم در محدوده تهران اعتراف کرد و بیان داشت تک به تک تمام منزل هایی را که سرقت کرده ام، نشان می دهم.

متهم در ادامه اعترافاتش گفت:با فرد دیگری به نام «مهدی» با یک پراید هاچبک سفید سرقت خانه انجام می دادیم و خانه شاکی را نیز ما سرقت کرده ایم و طلا های سرقت شده را در چند طلافروشی در خاک سفید فروختیم. مقدار زیادی لوازم خانه از ال سی دی و غیره را در آدرسی در مسعودیه نگهداری می کنیم که آنجا را نیز به شما نشان می دهم.

سرهنگ ضرغام امیری، رئیس کلانتری ١٢٦ تهرانپارس درباره این خبر به باشگاه خبرنگاران جوان گفت:با اقرار متهم به جرم خود در بیش از ٢٠ سرقت خانه و ارایه آدرس محل های سرقت و نیز شناسایی مالباختگان و آدرس محل جمع آوری وسایل سرقتی و معرفی مالخرها، متهم جهت بررسی تخصصی به همراه شاکی و پرونده تحویل کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی فاتب شد.

"علی دماغ" سارق حرفه ای دستگیر شد + عکس

"علی دماغ" سارق حرفه ای دستگیر شد + عکس
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از جام جم آنلاین/ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .