نمناک اخبارورزشی علی علیپور به دنبال رکوردی خاص + عکس
علی علیپور ، علی علیپور پرسپولیس
علی علیپور مهاجم سرحال این روزهای پرسپولیس در فصل جاری لیگ برتر به گسترش فولاد،سپاهان، استقلال خوزستان(2) و استقلال گل زده است.
تاریخ انتشار : 11 آبان 1396

علی علیپور در آستانه یک رکورد خاص

علی علیپور در روزهایی که مهدی طارمی به دلیل محرومیت از ترکیب پرسپولیس خارج شده طی 549 دقیقه بازی در 8 دیدار موفق شده 6 گل به ثمر برساند و این یعنی رسیدن به یک گل در هر 91 دقیقه. علی علیپور مهاجم با انگیزه پرسپولیس با حضور برابر سایپا در ایستگاه یازدهم رقابتهای لیگ هفدهم؛ برای نود و نهمین بار در لیگ برتر ایران به میدان آمد تا با صد تایی شدن در تاریخ فعالیت فوتبالی لیگ برتری اش تنها یک قدم فاصله داشته باشد.

مهاجم سرحال این روزهای پرسپولیس در فصل جاری لیگ برتر به گسترش فولاد،سپاهان، استقلال خوزستان(2) و استقلال گل زده بود که در دقیقه بیست و هشتم دیدار برابر سایپا ششمین گل فصل خود را هم به ثمر رساند. بررسی عملکرد این مهاجم 181 سانتی متری طی ادوار مختلف فعالیتش در لیگ برتر ایران نشانگر نکات جالبی خواهد بود.

علی علیپور

مهاجم سرحال این روزهای پرسپولیس

مرد 19 گله

مهاجم مازندرانی پرسپولیس تاکنون برای دو تیم راه آهن و پرسپولیس طی لیگ های سیزدهم تا هفدهم 99 بازی انجام داده تا در مدت 5 هزارو 392 دقیقه 19 گل زده باشد. در واقع علیپور نوزدهمین گل لیگ برتری خود را روز قبل به سایپا زد تا در دیدار بعدی پرسپولیس هم دنبال رسیدن به گل بیستم خود باشد و هم ورود به باشگاه صدتایی ها.

1200 دقیقه روی ریل

علیپور در کل لیگ سیزدهم و نیم فصل اول لیگ چهاردهم برای راه آهن 17 مرتبه به میدان آمد در حالی که به ترتیب 848 و 361 دقیقه فرصت بازی پیدا کرد. این مهاجم در فصل نخست 2 گل زد و در نیم فصل بعدی یک گل. پس از آن بود که از میانه راه لیگ چهاردهم راهی پرسپولیس شد.

این مهاجم به طور متوسط هر 403 دقیقه یک گل برای راه آهن به ثمر رساند تا با عملکردی نه چندان درخشان به اردوی سرخ ها اضافه شود.

علی علیپور

مهاجم سرحال این روزهای پرسپولیس

90 دقیقه یک گل

مهاجم مازندرانی پرسپولیس در نیم فصل نخست حضورش میان سرخپوشان 14 بازی انجام داد تا طی 366 دقیقه 2 گل به نفت مسجد سلیمان و استقلال بزند. گلزنی در داربی برای یک تازه وارد که جایی در ترکیب اصلی تیم نداشت فوق العاده بود. علیپور پس از آن بیشتر به چشم آمد تا اینکه در لیگ پانزدهم 26 بازی انجام داد تا طی 1577 دقیقه 4 گل به ثمر برساند. زدن یک گل در هر 394 دقیقه از لحاظ آماری برای یک مهاجم که معمولا پشت خط مهدی طارمی می ماند -هنوز- عملکردی قابل دفاع به حساب نمی آمد.

این شرایط از نگاه آماری در لیگ شانزدهم نیز تکرار شد. علیپور 29 بازی برای تیم برانکو انجام داد در شرایطی که 1691 دقیقه شانس بازی داشت و 4 گل به فولاد، پیکان، ماشین سازی و پدیده زد. علیپور با انگیزه در هر 423 دقیقه به یک گل سرخ رسید آن هم در شرایطی که مهاجم اصلی تیم - مهدی طارمی - با زدن 18 گل آقای مهاجمان لیگ شد.

بالاخره در فصل جاری لیگ برتر ایران شرایط کاملا تغییر کرد. حالا علی علیپور در روزهایی که مهدی طارمی به دلیل محرومیت از ترکیب پرسپولیس خارج شده با اعتماد به نفسی مثال زدنی به توپ ضربه می زند. این مهاجم طی 549 دقیقه بازی در 8 دیدار موفق شده 6 گل به ثمر برساند و این یعنی رسیدن به یک گل در هر 91 دقیقه. علیپور در طول تاریخ فعالیت لیگ برتری اش به چنین عملکردی دست نیافته بود و این می بهترین خبر باشد.

 

علی علیپور به دنبال رکوردی خاص + عکس

برگرفته از مشرق/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف