نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت برای عمر طولانی چند نکته بشنوید
عمر طولانی ، رازهای داشتن عمر طولانی
آرزوی داشتن عمر طولانی تنها با آرزو کردن محقق نمیشود ، یکی از فاکتورهای اصلی افزایش طول عمر داشتن سلامتی است که برای کسب آن بهتر است چند نکته ساده را بدانید.

عادت های سالمی که باعث طول عمر می شوند

همه ی ما دوست داریم که صحیح و سالم زندگی طولانی مدتی داشته باشیم و در آن شکی نیست، به همین دلیل باید فاکتورهایی را رعایت کنیم. همه ی ما به طور طبیعی آرزوهای بیشماری داریم اما باید به قدر کافی زنده باشیم تا به آنها برسیم.

سلامتی یکی از فاکتورهای زندگی کردن است ولی اگر تحت تاثیر بیماری باشید شانس زندگی کاهش پیدا می کند مخصوصاً اگر از بیماری کشنده مانند سرطان رنج می برید و بیماری های ساده مثل سرماخوردگی و آنفولانزا سیستم ایمنی بدن را کاهش میدهد.

عمر طولانی

توصیه های مهم برای داشتن عمر طولانی

7 نکته برای داشتن عمر طولانی

در این بخش از نمناک 7 نکته بسیار ساده برای افزایش طول عمر را معرفی خواهیم کرد.

نکته 1 : هر روز ورزش کنید بدون اینکه حتی یک روز را از دست بدهید، ورزش فاکتوری کلیدی برای طول عمر محسوب می شود. ورزش کردن سیستم ایمنی بدن را بالا می برد و از بیماری های کشنده جلوگیری می کند.

نکته 2 : پرهیز از خوردن گوشت و درعوض گیاه خوار شدن طول عمر را زیاد می کند و قلب را سالم نگه می دارد.

نکته 3 : نکته دیگر این است که وقتی سیر هستید از خوردن غذا بپرهیزید، این عادت باعث میشود از بیماری های عفونی در امان باشید.

نکته 4 : کاهش استرس یکی دیگر از فاکتورهای مهم است چون منشاء بسیاری از بیماری ها و حتی مرگ استرس است.

نکته 5 : کارشناسان بر این باورند افرادی که هدف مشخصی دارند تمایل بیشتری به طول عمر دارند و نسبت به سلامتی خود هوشیارند، چون می خواهند به هدفشان برسند.

نکته 6 : غذاهای فست فودی را کنار بگذارید، مخصوصا بعد از 30 سالگی به دلیل چربی های ناسالم طول عمر را کاهش میدهد.

نکته 7 : طبق مطالعات بدست آمده افرادی که دوست بیشتری دارند و اجتماعی تر هستند تمایل دارند بیشتر زندگی کنند، چون اغلب آنها به کاهش استرس شما کمک می کنند.

برای عمر طولانی چند نکته بشنوید

برای عمر طولانی چند نکته بشنوید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف