نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت رازهای داشتن عمر طولانی مردم مناطق آبی چیست؟
عمر طولانی ، راز عمر طولانی
علت داشتن عمر طولانی مردم مناطق آبی انجام ورزش و فعالیت های روزمره است و روزانه در حال حرکت هستند.

رمز راز عمر طولانی

در مطالعه ای که توسط گروه همکار ملی جغرافیایی جهان، انجام پذیرفت، در تحقیقات خود به مکان هایی برخوردند که مردمی با میانگین سنی خیلی بالا در آن مناطق زندگی می کردند. این مناطق عموما حاصلخیز بودند و مردمی که در آنجا زندگی می کردند اکثراً تا 1000 سال عمر کرده بودند و نرخ بسیار پایینی از آنها دچار دیابت، چاقی و بیماری های دیگر بودند، به این مناطق لقب مناطق آبی را دادند.

تا به امروز 5 منطقه آبی اوکیناوا، ژاپن، اوگلیاسترا، ایکاریا و یونان را می توان نام برد. یکی از محققیق بر اساس این یافته ها کتابی نوشته است تحت عنوان “مناطق آبی و راه حل منطقه آبی ” که در آن به توصیف سبک زندگی مردم مناطق آبی پرداخته است که در زیر به شرح مختصری از آن می پردازیم تا رازهای داشتن عمر طولانی مردم مناطق آبی را بیابیم.

 

عمر طولانی

راز عمر طولانی مردم مناطق آبی

 

کارهایی که مردم مناطق آبی انجام می دهند: 

ترکیب ورزش و فعالیت های روزمره

مردم مناطق آبی، ترکیبی از ورزش و فعالیت های روزمره را در برنامه خود قرار داده اند و روزانه در حال حرکت هستند. فعالیت بدنی آنها بیشتر در محیط طبیعی زندگی شان انجام می پذیرد. می توان گفت که سفرهای کوتاه با پای پیاده و یا رفتن به ورزشگاه، جایگزین نشستن در دفتر کار شده است، برای مثال، آنها خرید نان را یک فرایند فشرده کاری می دانند. شما هم می توانید حرکت های خوبی مانند رفتن به مدرسه با دوچرخه، پیاده رفتن تا محل کار و پیاده رفتن به خانه دوستان را جایگزین استفاده از اتومومبیل کنید. آنها همچنین به حفظ تحرک خود حتی در کهنسالی می پردازند. شما آنها را لحظه ای بدون راه رفتن نمی بینید. این دویدن و راه رفتن حتی مفید تر از تمرینات شدیدی است که بعضی ها انجام می دهند.

تغذیه مدیترانه ای

آنها به خوردن میوه های تازه، سبزیجات و غلات کامل توجه می کنند. اکثریت این افراد از رژیم غذایی لوبیا و انواع آن استفاده می کنند. جزء اصلی دیگر، آجیل است که خوردن تعداد انگشت شماری آجیل در روز ممکن است 2 تا 3 برابر باعث طول عمر شود. خوردن گوشت به میزان کم( 5 بار در ماه)، خوردن ماهی هم به صورت متعادل، در برنامه غذایی آن ها قرار دارد. طولانی ترین زندگی ها شامل کسانی است که در کالیفرنیا ماهی می خورند.

 

 رازهای داشتن عمر طولانی مردم مناطق آبی چیست؟

راز عمر طولانی مردم مناطق آبی

 

کاهش استرس

استرس تقریباً ریشه ی هر بیماری مزمن و التهابی است. التهاب مزمن ناشی از التهاب روده است که در نتیجه ی، اوقات تلخی، عجله و نگرانی از زندگی روزمره، بوجود می آید. می توانید با استفاده از مراسم مختلف مانند اعیاد و خوش بودن همراه خانواده و دوستان، استرس خود را کم کنید و یا با دویدن در خیابان، استرس را تا حد زیادی در وجود خود از بین ببرید.

برای زندگی خود، هدف قرار دهید

دانستن هدف زندگی و احساس داشتن هدف، معادل هفت سال افزایش امید به زندگی است که فوق العاده به نظر می رسد. در صورتی که بعضی ها اصلاً امید به زندگی ندارند و می گویند:چرا من صبح باید از خواب بیدار شوم. اما این گروه کهنسال مورد مطالعه، به گروه های صمیمی محافل اجتماعی تعلق دارند. این محافل اجتماعی در اشکال و اندازه های مختلف هستند، اما همه آن ها به رفاقت و خویشاوندی و رفتار های سالم می پردازند.

 

 عمر طولانی

راز عمر طولانی مردم مناطق آبی

 

همچنین می توانید بخشی از یک جامعه ایمانی بزرگتر باشید. همه به جز پنج تن از 263 صد ساله، در مطالعات اصلی منطقه آبی، متعلق به جامعه مبتنی بر ایمان هستند. وجود و حضور نوع خاصی از معنویت در تحقیقات، به وضوح نمایان است. حضور در مراسم های مذهبی 4 بار در ماه می تواند 14 سال امید به زندگی را، به شما هدیه دهد.

الویت دادن به خانواده

بودن در یک رابطه متعهد می تواند به شما شش سال امید به زندگی دهد. مردم مناطق آبی به پرورش روابط عمیق با فرزندان و پدر و مادر و مادربزرگ و پدربزرگ خود می پردازند. فرهنگ ارزش به بزرگترها و ارج نهادن به پیری اعضای خانواده، برای این خانواده ها ارزشمند و یک مراقبت خوب از اعضای بزرگتر خانواده محسوب می شود.

رازهای داشتن عمر طولانی مردم مناطق آبی چیست؟

رازهای داشتن عمر طولانی مردم مناطق آبی چیست؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از سیمرغ/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف