نمناک تکنولوژیاختراعات فناوری های جدید در اختراعات عجیب + تصاویر
فناوری ، اختراع
گروهی از طراحان موفق به طراحی و نوآوری در چند سیستم عجیب و غریب شدند که جلوتر از زمان خود بوده و عملکردهای شگفت انگیزی داشتند و به عنوان عجیب ترین اختراعات و فناوری های جدید سال 2016 ثبت شدند.

عملکرد شگفت انگیز فناوری های جدید در سال 2016

به بطورکلی اختراع به معنی راه حل و فناوری جدید و نوآورانه برای حل یک مشکل فنی است . این راه حل ممکن است به ایجاد وسیله ،دستگاه ،محصول دارو یا فرآیند صنعتی کاملا جدید مربوط باشد ،یاممکن است فقط بهبود جزئی محصول یا فرآیند شناخته شده ای باشد.

محققان،طراحان و نوآوارن در سال 2016 دست به ابداع و اختراع فناوری های جدیدی زدند که جلوتر از زمان خود بوده و عملکردهای شگفت انگیزی داشتند.در اینجا به عجیب ترین موارد از این فناوری ها و ایده ها خواهیم پرداخت:
 

عجیب ترین اختراعات وفناوری های سال 2016

ثبت پیام بر روی نان تست!

فناوری


محققان در سال 2016 موفق به طراحی و ساخت یک توستر هوشمند به نام Toasteroid شدند که پیام ها را بر روی نان های تست شده درج می کند.

این توستر می تواند پیامهایی نظیر یادآوری قرار ملاقات و یا پیش بینی آب و هوا را نیز بر روی نان های تُست ظاهر کند.

کاربر می تواند پس از تایپ پیام مورد نظر آن را از گوشی هوشمند از طریق بلوتوث به توستر ارسال کند.

قرار است این فناوری تا اواخر سال 2017 روانه بازار شود.

راه رفتن عمودی!

فناوری

گروهی از محققان در آزمایشگاه Rombaut Frieling در آیندهوون هلند موفق به اختراع یک فناوری جدید شدند که چیزی بین یک پلکان معمولی و یک آسانسور است.

این اختراع که راه رفتن عمودی Vertical Walking نام دارد و به افراد این امکان را می دهد تا با صرف انرژی کم بین طبقات یک ساختمان تردد نمایند.

فناوری عجیب ضبط صدا!

فناوری

دو دانش آموز فارغ التحصیل از دانشگاه توکیو و دانشگاه هوسی موفق به اختراع عجیب ترین دستگاه ضبط صدا شدند.

آنها وسیله ای مانند قوری به نام Otopot را اختراع کردند که به سادگی و تنها با باز کردن درب آن می توان صدا و پیام مورد نظر را ضبط کرد.

کاربر پس از ضبط صدا درب این وسیله را بسته و نفر بعد برای دریافت پیام تنها کافیست که درب آن را باز کند و پس از شنیدن پیام آن را حذف کند.

صدای کاربر درست همانند آب در درون این فناوری قوری مانند قرار می گیرد!

 

دوچرخه ای که می چرخد!

فناوری

محققان در سال 2016 دوچرخه ای ابداع کرده اند که با چرخش پای دوچرخه سوار قابلیت چرخش پیدا می کند.

این دوچرخه که Trocadero Fixie نام دارد، مانند سیستم تعادلی یک دوچرخه معمولی عمل کرده و هر زمان که دوچرخه سوار بخواهد، می تواند بدنه پشتی دوچرخه را بچرخاند و آن را از راستای اصلی دوچرخه خارج کند.

خواب آسوده با گردن بند مخصوص!

فناوری

محققان موفق به طراحی و ساخت وسیله ساده ای به نام NodPod شدند که هنگام نشسته خوابیدن، سر را در زاویه حدودا 90 درجه ثابت نگه داشته و از افتادن سر به دو طرف جلوگیری می کند.

این وسیله که از پارچه نرم و بخش کشسان ساخته شده، پشت صندلی بسته می شود.

 

لباس خاردار برای سگ ها!

فناوری

محققان موفق به طراحی و تولید یک فناوری جالب به نام CoyoteZapper شدند که از سگ ها در برابر حملات سگ های بزرگتر و یا حیواناتی مانند شغال جلوگیری می کند.

این لباس دارای خارهای بلند فلزی از جنس فلز مقاوم کولار است.

این فناوری همچنین دارای یک شوک الکتریکی از طریق دو نوار رسانا در کنار لباس بوده که سبب دفع حملات احتمالی می شود.

 

گرامافون عجیب و غریب!


فناوری

مهندسان کمپانی اسلوونیایی MAG-LEV Audio، در سال 2016 موفق به ساخت یک سیستم صوتی جدید شدند.

آنها یک گرامافون طراحی کردند که صفحه این گرامافون از جنس پلاستیک بوده و به صورت معلق قرار می گیرد. توسعه دهندگان این دستگاه، صفحه گرامافون را با استفاده از ایجاد یک فضای مغناطیسی در هوا به صورت معلق قرار داده اند.

تشک هوشمند

فناوری

در سال 2016 شرکت اسپانیایی دُرمت به دلیل بالا بودن آمار خیانت دست به طراحی و ساخت یک تشک هوشمند با 24 حسگر اولتراسونیک زد که خیانت را تشخیص داده و از طریق اپلیکیشن به صاحب اصلی اش اطلاع می دهد.

قایق یا ننو؟

فناوری

در سال 2016 محققان با تلفیق یک قایق کوچک تفریحی و یک ننو موفق به طراحی و تولید یک فناوری به نام MelloShip شدند.

علاقمندان به استراحت در محیط های آرام می توانند از این قایق که دارای یک ننوی بزرگ است در محیط آرام رودخانه استفاده کنند.

ماشین مخصوص درخت کریسمس!

فناوری

گروهی از طراحان موفق به طراحی یک سیستم عجیب و غریب به نام largest Rude Goldberg machine شدند که عنوان بزرگترین سیستم ماشینی جهان را از آن خود کرد.این سیستم به گونه ای طراحی شده که تنها با فشار یک دکمه و صرف 15 دقیقه می توان به یک درخت بزرگ کریسمس روشنایی بخشید.

 

فناوری

فناوری های جدید در اختراعات عجیب + تصاویر

فناوری های جدید در اختراعات عجیب + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف