نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت فواید و عوارض عمل بای پس معده
عمل بای پس معده ، فواید عمل بای پس معده
عمل بای پس معده روشی برای کاهش وزن افراد چاق میباشد که عوارضی مانند سوء تغذیه و انسداد روده را نیز به همراه دارد.

عمل بای پس معده چیست و بعد از آن چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای کسب اطلاعات در این مورد اداکه این بخش از نمناک را با دقت بیشتری مطالعه کنید. عمل بای پس معده، روشی معمول و اثر بخش برای افرادی است که دچار اضافه وزن هستند که البته با پیروی از دستورات پزشک متخصص خود به نتیجه مورد نظر خود خواهند رسید.

بای پس معده برای لاغری

در این عمل، سایز معده کوچک میشود و معده به صورت مستقیم به روده کوچک متصل میشود، که با این کار مواد غذایی از بخش کوچکی از روده عبور خواهند کرد، و کالری و مواد غذایی کم تری جذب بدن خواهد شد. وقتی سایز معده شما کوچک میشود، اشتهای شما نیز کاهش پیدا میکند و خیلی زود احساس سیر بودن میکنید ؛ این روش برای افرادی که از رژیم های غذایی خسته و نتیجه نگرفته اند، مفید است همچنین این روش برای افرادی که چاقی مفرط دارند، توصیه میشود چون موجب کاهش وزن و در پی آن، موجب کاهش عوارض جانبی چاقی از جمله کمر و زانو درد میشود.

بای پس معده برای لاغری

آیا عمل بای پس معده عوارض دارد؟

عمل بای پس معده چیست؟

تمامی عمل های جراحی دارای عوارض جانبی و ثانویه هستند، و از طرف دیگر اگر فرد تحت این عمل قرار نگیرد، دچار بیماری های مربوط به چاقی میشود وب سایت obesidad us state، بیان میکند:که عمل بای پس معده، عملی رایج در شیلی و دیگر نقاط جهان است. این وب سایت همچنین به کاهش وزن بالای 60 تا 70 درصد در یک سال نیز اشاره کرده است،با کاهش وزن شرایط سلامت بدن نیز بهبود میابد.

عوارض عمل بای پس معده

عمل بای پس معده برای کاهش وزن

فواید عمل بای پس معده

این عمل برای افرادی که با شاخص توده ای بالا مواجه هستند و سلامت آنها در خطر است پیشنهاد میشود ؛ بهترین جراحی برای مقابله با چاقی است و زمان بهبود و ریکاوری آن کوتاه و سریع است. بیماران در یک پروسه 6 تا 12 ماهه نزدیک به 70 درصد کاهش وزن خواهند داشت، بعضی از افراد حتی 24 ماه بعد از عمل نیز کاهش وزن، خواهند داشت.زمان بهبود این جراحی خیلی سریع و کوتاه مدت است، بعد از 3 روز ترخیص میشوید بین 8 تا 10 روز به زندگی عادی خود برمیگردید و به دلیل تاثیر گذاری و نتیجه بخش بودن و همچنین امن بودن این عمل به روشی معمول برای کاهش وزن شناخته شده است.

البته مانند تمامی مداخلات ارگانیکی، این عمل نیز دارای خطر های کوتاه و بلند مدت هست که به شرایط بیمار مربوط میشود،به هر حال عمل بای پس، بهترین روش برای درمان چاقی است.میتوانید از تجربه افراد دیگر استفاده کنید، تا روش زندگی سالم و رژیمی مناسب را برای خود انتخاب کنید.

عوارض عمل بای پس معده

عمل بای پس معده چیست؟

فواید و عوارض بای پس معده چیست؟

عوارض و اثرات جانبی که بر اثر رعایت نکردن رژیم غذایی و دستورات پزشک اتفاق میافتد:

1.کمبود مواد غذایی:

بعد از عمل بخشی عمده ای از مواد غذایی را دریافت نمیکند (اهن و کلسیم)، پس بدن آنها را جذب نمیکند و بدن شما کمبود مواد غذایی را تجربه میکند که میتواند منجر به مشکلاتی از قبیل کم خونی شود، بنابراین بهتر است از ویتامین های جایگزین استفاده کنید.

فواید عمل بای پس معده

تغذیه بعد از عمل بای پس معده

2. سوء تغذیه:

به دلیل اینکه بدن دیگر قادر به جذب همه مواد غذایی نیست ،در برابر همه عفونت ها آسیب پذیر خواهد بود و سیستم دفاعی بدن ضعیف میشود.

3.سندرم داپینگ:

این سندرم 20 دقیقه بعد از خوردن غذا اتفاق می افتد، موجب گرفتگی و تهوع میشود علت آن ورود چربی غذا به روده است همچنین موجب تحریک و گشادی ناگهانی روده و در نتیجه درد و اسهال میشود اگر رژیم غذایی خود را رعایت نکنید و مقدار زیادی شیرینی و چربی مصرف کنید، این اتفاق خواهد افتاد. تغییر روش رژیم غذایی و استفاده از غذاهای سالم تر و مواد غذایی طبیعی، در بهبود این فرآیند کمک میکنند، و مانع از مشکلات هضم غذا میشوند.

 

عمل بای پس معده

عوارض عمل بای پس معده چیست؟

4.انسداد روده:

در این حالت فرد دچار درد شکمی همرا با یبوست میشود، در جراحی ممکن است، انترن یک قطعه از روده را به بخش دیگر جفت کند،، البته این نوع اشتباهات به ندرت اتفاق می افتد سعی کنید از رژیم غذایی متخصص خود پیروی کنید ، مایعات و غذای جامد استفاده کنید. تمام دستورات پزشک خود را رعایت کنید تا روند بهبود سریعتر اتفاق بیفتد ؛ قبل از هر نوع عمل اطلاعات کسب کنید دقیقا مثل کاری که پزشکان میکنند، در مورد یک موضوع مطالعه میکنند و بهترین روش را در اختیار شما می گذارند.

عمل بای پس معده ، عوارض کوچک کردن معده

منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ک
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف