نمناک ورزشفوتبال “سردار آزمون” از عمل بینی تا ازدواج + تصاویر
سردار آزمون ، زندگی شخصی سردار آزمون
“سردار آزمون”؛ ستاره این روزهای فوتبال ایران، اوست. ستاره ای که در تیم جوانمرد نوجوانان در رقابت های آسیا خوش درخشید و نشان داد که می تواند یک سوپراستار باشد.در ادامه صحبت

 سردار آزمون در زندگی شخصی اش !

سردار آزمون؛ ستاره این روزهای فوتبال ایران، اوست. ستاره ای که در تیم جوانمرد نوجوانان در رقابت های آسیا خوش درخشید و نشان داد که می تواند یک سوپراستار باشد اما به جای اینکه باشگاه های ایرانی او را ببینند و به او میدان بدهند، این چشمان تیزبین خارجی ها بود که سردار را بدون حتی یک بازی باشگاهی جذب کردند تا آزمون از اروپا آغاز شود.

سردار آزمون وقتی تنها 17 سال داشت به لیگ روسیه رفت و برای روبین کازان بازی کرد. استعدادی شگرف از یک بازیکن شگفت انگیز و درخشش در سرمای روسیه. حالا او یک ستاره است، ستاره ای که جا پای بزرگان گذاشته و حالا همه دوست دارند بدانند که ستاره امروز چه گذشته ای داشته و از کجا آمد. زندگی خصوصی او چگونه می گذرد و علایقش چه چیزهایی هستند. با آزمون از والیبال شروع کردیم و به نام سردار و البته علی دایی، روستوف و حتی فضای مجازی رسیدیم.

سردار آزمون

اسم سردار

سردار اسم خاصی است. کمتر کسی است که به این نام بشناسیم. ماجرای انتخاب این اسم را از زبان خود سردار بخوانیم؛ «اول می خواستند اسمم را پژمان بگذارند اما پدربزرگم گفت معنی پژمان، پژمرده است. به همین دلیل اسم مرا سردار گذاشتند. به معنی سربلند. سردار به معنای مشتاق به ارتفاع و در برخی از کشورهای آسیای مرکزی نیز به معنای رهبر و حاکم نیز هست. بچه که بودم یک میهمان از روسیه داشتیم که آنها به من می گفتند سریک، از آن به بعد خانواده و برخی دوستانم مرا سریک صدا می زنند.»

نقش پدر

سردار یک شانس بزرگ داشته که از نوجوانی مشاوره های پدرش را در دستور کار قرار داده و البته موفق هم بوده:«پدرم خلیل آزمون والیبالیست بزرگی بوده و در تیم ملی هم بازی کرده، دو بار به عنوان بهترین بازیکن آسیا انتخاب شده و سال هاست که مربیگری می کند. او اولین لژیونر والیبال ایران در اروپا بوده و چندین دهه قبل به لیگ ترکیه رفته. باور کنید شناختی که از ورزش و علم ورزش دارد، شاید هر کسی نداشته باشد. او مرا خیلی کمک می کند. برخی اوقات که به گنبد می روم برای من بهترین تمرینات بدنسازی را در نظر می گیرد تا در شرایط آمادگی قرار بگیرم. خوشبختانه درت خانواده ای بزرگ شدم که ورزشی هستند و به من یاد داده اند که چطور زندگی کنم. من هرگز قلیان نکشیده ام. نمی دانم چرا در جامعه می گویند که همه فوتبالیست ها قلیان می کشند. خودم خیلی ها را سراغ دارم که نمی کشند.»

سردار آزمون

ترکمن بودن

آزمون یک ترکمن است، یک ترکمن اصیل که به این قوم افتخار می کند. از نظر او ترکمن بودن مهم است اما از از آن مهمتر ایرانی بودن است:«تیم ملی بازیکنانی از شهرهای مختلف دارد. مهم اما کلمه ای به نام ایران است که همگی برای سربلندی اش زحمت می کشیم. در تیم ملی کرد داریم، لر داریم، فارس داریم و ترکمن هم همینطور. همه باید به هم کمک کنند. قومیت مهم نیست، مهم ایرانی بودن مان است. وظیفه داریم به همه احترام بگذاریم، از هر دین و آیینی.»

سردار آزمون

والیبال

شاید جالب باشد که بدانید سردار ورزش را با والیبال آغاز کرد و در ابتدا یک والیبالیست درجه یک بود. او در این باره می گوید:«من ورزش را با والیبال آغاز کردم و اتفاقا والیبالم هم خیلی خوب بود. حتی می توانم بگویم که والیبالم از فوتبال بهتر بود! اتفاقا خواستم والیبال را به صورت حرفه ای و تا تیم ملی دنبال کنم ولی یکی از مربیان فوتبال من را به تیم جدیدی که در شهر خودمان بود، دعوت کرد و پدر و مادرم هم از بازگشتم به فوتبال حمایت کردند.»

آزمون هنوز هم که هنوز است هر زمان که به گنبد می رود والیبال بازی می کند؛ ورزشی که سردار به آن علاقه وافری دارد. او در این باره می گوید:«هنوز هم والیبال را ترک نکرده ام و به طور جدی دنبال می کنم. والیبال در پیشرفت من نقش مهمی داشت. این رشته به من کمک کرد تا پرش های بلندی داشته باشم که در فوتبال خیلی به کمکم می آید. سوارکاری نیز پاهای من را قدرتمند کرد که فوتبال امروز یک موهبت و امتیاز است و از همین رو این دو رشته را هنوز هم ادامه می دهم.»

عکس سردار آزمون

اسب سواری

آزمون هنوز هم در گنبد، سوارکاری را به طور جدی دنبال می کند. او در این باره می گوید:«سوارکاری یکی از مهمترین علایق من در زندگی است. روایتی وجود دارد که اسب ها از خدا می خواهند هر بلایی که قرار است برای صاحب مان نازل شود را بر سر ما بیاور. هشت اسب داشتم که اغلب آنها را به اعضای خانواده ام هدیه داده ام و در حال حاضر ژیوانا، سریک و راتیکا اسب های خودم هستند که در کورس گنبد هم حضوری پررنگ دارند و موفقیت های جالبی هم کسب کرده اند. به است علاقه خاصی دارم. مثل همه ترکمن ها. شما نمی توانید ترکمنی پیدا کنید که حداقل چند بار به کورس بهاره گنبد نرفته باشد و مسابقات اسب سواری را از نزدیک تماشا نکند.

در گنبد همه به اسب سواری علاقه دارند. من هم سوار می شوم اما هرگز در مسابقات شرکت نکرده ام. یادم می آید اولین اسبی که داشتم ریکا نام داشت که مادیون بود و یک کره هم داد. اسم یکی دیگر از اسب هایم سریک است که آقای رادان به من هدیه داد. در گنبد از این اسم خیلی تعریف می کنند. اتفاقا آقای رادان یک اسب هم به فرهاد قائمی داد. این هدیه را آقای رادان به خاطر حضور من و فرهاد در تیم های ملی والیبال و فوتبال به ما داد و دستش هم درد نکند.»

سردار آزمون

استعداد

سردار آزمون بدون شک یکی از برترین استعدادهای فوتبال آسیاست. او قدر خودش و استعدادش را می داند:«سعی کردم قدر خودم را بدانم. مردم خیلی به من لطف دارند. این را در کوچه و خیابان می توانم ببینم. به من انرژی مثبت می دهند. تنها امید من همین است. انتقاد می کنند، تشویق می کنند. البته برخی انتقادها مرا ناراحت می کند. البته حرف های خوبی هم درباره ام می زنند که درست نیست. همانجا به آنها می گویم که اینها درست نیست. کلا عادت ندارم دور از واقعیت زندگی کنم. سعی ام این است که همانطور که داخل خانه و در فضای خودمانی هستم، بیرون هم باشم. نه ژست می گیرم و نه برای این و آن کلاس می گذارم. این را دوستان نزدیکم می دانند. خلاصه اینکه خیلی خاکی هستم.»

روبین کازان

پیوستن سردار به روبین کازان در حالی که در لیگ ایران هرگز به میدان نرفته بود، یکی از معماهای جالب و عجیب فوتبال ایران محسوب می شد. برخی آن را به رابطه خانوادگی ترکمن ها با روس ها نسبت می دادند و برخی دیگر از پورسانت های درشتی حرف می زنند که رد و بدل شده اما واقعیت چیز دیگری بود.

تیم های سردار آزمون

سردار از بازی های جوانان آسیا چشم روس ها را گرفته بود. خودش هم در این باره می گوید:«وقتی با تیم جوانان به روسیه و تورنمنت سن پترزبورگ رفتم، مسئولان کازان من را پسندیدند. با من مذاکره کردند و بعد با هم به توافق رسیدیم، به همین سادگی!»

روستوف

او از شهر روستوف که محل اقامتش است می گوید:«در روستوف و شهرهای دیگر، مردم من را می شناسند و با من احوالپرسی می کنند. در کل از زندگی در این شهر راضی هستم، مردم هم خیلی به ما احترام می گذارند. به خصوص هواداران روستوف که این فصل توانسته ایم با حضور در صدر جدول جواب محبت هایشان را بدهیم. آنها هوای ما را دارند و ما بازیکنان هم سعی می کنیم با بهترین عملکرد، آنها را خوشحال به خانه های شان بفرستیم.»

با این وجود سردار تاکید می کند که حضور در روسیه با وجود همه امکاناتش بسیار دشوار است:«چیز خاصی مد نظرم نیست. فقط از فوتبالش خوشم می آید. هوایش سرد است و آدم هایش همینطور. طول می کشد که گرم بگیرند، چون مثل ما ایرانی ها خونگرم نیستند. اینجا تقریبا هیچ ایرانی ندارد اما من برای فوتبال به روسیه آمده ام و به نظرم لیگ این کشور می تواند نقش موثری در پیشرفتم داشته باشد.»

تصاویر سردار آزمون

زندگی در روسیه

آزمون در روسیه چه می کند؟ آیا شده که او به سرش بزند که به ایران برگردد؟ سردار می گوید:«در روسیه همیشه خانه می مانم. پدر و مادرم هم کنارم هستند. حوصله ام سر می رود و واقعا سخت است. من چهار سال است که چنین شرایطی را تجربه می کنم و این برای یک جوان 18 ساله در روسیه واقعا مشکل بود. سال اول مربی ام خیلی به من دلداری می داد و شرایط را می گفت تا بمانم و بتوانم خواسته های او را اجرا کنم.البته اوقات فراغتم هم بیشتر با اینترنت پر می شود. سعی می کنم کلیپ های فوتبالی ببینم و از حرکات ستاره های فوتبال دنیا در پست خودم الگو بگیرم. زلاتان ابراهیموویچ یکی از آنهاست. به بازی اش علاقه دارم و دوستدارم روزی یا مقابلش بازی کنم یا کنارش.»

سردار آزمون

زبان روسی

زبان روسی و فراگیری آن نیز یکی از سرگرمی های مهاجم 21 ساله روستوف و تیم ملی است:«زبان روسی خیلی سخت است اما سعی کردم یاد بگیرم و گلیم خودم را از آب بیرون بکشم. اوایل همیشه مترجم کنارم بود اما حالا کمتر. یادم می آید سعید عزت اللهی تازه به روسیه آمده بود که خواستم جلوی او پز بدهم و بگویم که روسی بلدم. در ستوران از من سوالی پرسیدند که همینطور هاج و واج ماندم و نتوانستم جواب بدهم. سعید هم از آن زمان به بعد همه جا و به شوخی از روسی صحبت کردن من می گوید و تاکید می کند که سردار اصلا این زبان را بلد نیست!»

تغذیه

مهمترین مشکلی که بازیکنان ایرانی در خارج از ایران دارند، مشکل تغذیه است. در روسیه با توجه به ذائقه خاص روس ها و البته جوانی سردار این مسئله بیشتر به چشم می آید اما سردار از وضعیت تغذیه ای اش نه تنها شاکی نیست، بلکه رضایت هم دارد:«خدا را شکر، همه چیز خوب است. هر زمان که خانه باشم بیشتر غذای ایرانی می خورم اما من اغلب در باشگاه غذا می خورم و سعی می کنم با شکم سیر به خانه برگردم.

ما بیشتر در باشگاه هستیم و غذاهای ما مثل غذاهای ایرانی است، مثلا ماکارونی، برنج و ماهی. در باشگاه هم بیشتر ماکارونی می خورم. پدر و مادرم هم برخی اوقات می آیند و وقتی هستند، دیگر وضعیت شکم به راه است! اگر هم نباشند خودم زیاد بلد نیستم غذا درست کنم. فقط در حد تخم مرغ! من عاشق چکدرمه هستم که یک غذای ترکمنی است؛ مخلوطی از برنج و گوشت که ترکیب فوق العادهای از آب درمی آید به ویژه اگر مادرم آن را درست کند. دستپخت مادرم را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنم.»

عکس های سردار آزمون

قیاس ایران و اروپا

سردار با توجه به حضورش در فوتبال حرفه ای خیلی راحت می تواند تفاوت های فوتبال ایران و اروپا را تشریح کند. او در این باره می گوید:«مهمترین تفاوت فوتبال اروپا و ایران در امکانات است. اینجا بازیکنان همه نوع امکاناتی در اختیار دارند. از زمین مطلوب و هموار گرفته که لازمه اصلی فوتبال است تا سایر امکانات پزشکی و بدنسازی. با این امکانات مربی و شرایط فنی ایده آلی هم دارند و تمرینات شان کاملا به روز است و همین کمک می کند که پیشرفت کنند. در بحث استعداد می توانم به جرأت بگویم که ما از روس ها بهتر و بالاتر هستیم و اگر 50 درصد امکانات آنها را داشتیم، شک نکنید که بیشتر پیشرفت می کردیم.»

آرسنال

پیشنهاد آرسنال به آزمون. آیا بازارگرمی بود؟ پاسخ سردار منفی است:«نمی دانم چرا می گویند پیشنهاد آرسنال بازارگرمی بود؟ بازارگرمی را آنهایی انجام می دهند که تیم ندارند. من تیمم را داشتم، فیکس بازی می کردم و نیازی نداشتم که بی خودی از پیشنهاد آرسنال بگویم. مگر دیوانه بودم؟ ولی واقعا از آرسنال پیشنهاد داشتم اما روزنامه ها خیلی شلوغش کردند.

پیشنهاد من قبل از جام جهانی بود اما بعد از آن نه. البته برخی نوشتند از بارسلونا هم پیشنهاد داشتم اما واقعا اینطور نبود. یوونتوس همینطور، آنها پیشنهادی به من ندادند و نمی دانم چطور رسانه های حتی خارجی از حضور من رد ایتالیا می نوشتند. تاتنهام و استوک البته پیشنهاد دادند اما مربی ما اجازه نداد که بروم. یادم می آید بردی اف مصاحبه کرد و گفت همه با هم آمده ایم و همه با هم تا پایان فصل پیش می رویم. کسی حق ندارد زودتر از بقیه جدا شود. بردی اف به گردن من حق دارد و اولین بار او بود که مرا در 17 سالگی در لیگ اروپا بازی داد و به من اعتماد کرد. وقتی او مخالف جدایی ام بود دیگر حرفش را هم نزدم.»

سردار آزمون

اورتون

با خرید سهام باشگاه اورتون توسط فرهاد مشیری، سرمایه دار ایرانی بحث حضور آزمون در لیگ برتر انگلیس و اورتون داغ شده. حتی خیلی از طرفداران سردار به صفحه فرهاد مشیری سهامدار ایرانی این باشگاه در اینستاگرام رفتند و از او خواستند که مهاجم ایرانی را به اورتون بیاورد. با این وجود واکنش سردار به این اتفاقات منطقی و حرفه ای است:«از مردم خواهش می کنم که این کار را انجام ندهند زیرا این پیشنهاد فقط در حد حرف بود. نمی خواهم تهمت بزنم اما اینها کار مطبوعات است. پیشنهاد رسمی از اورتون ندارم. اگر این پیشنهاد رسمی بود حتما خودم اعلام می کردم بیش از این دوست ندارم درباره اورتون صحبت کنم چون فعلا نه به دار است و نه به بار.»

آرزوی سردار

هدف سردار در آسیا کسب عنوان بهترین بازیکن است:«تا هر جا که قسمت باشد می رسم. هدفم بهترین بازیکن شدن است. از دوران نوجوانی که فوتبال را شروع کردم همیشه میل به موفقیت داشتم. تلاش می کردم در زمین سنگ تمام می گذاشتم تا هم تیمم موفق شود و هم خودم. یکی از آرزوهایم کسب عنوان بهترین بازیکن آسیا است. عنوانی که در گذشته و سال های دور، علی دایی،علی کریمی، خداداد عزیزی و مهدی مهدوی کیا آن را به دست آورده اند.»

عکس سردار آزمون

سقف آرزوها

او حالا در روستوف به دنبال آرزوهایش می گردد و می کوشد به سقف آرزوهایش برسد؛ بازی در رئال مادرید و ورزشگاه سانتیاگو برنابئو:«من طرفدار پروپاقرص رئال مادرید هستم، از بچگی؛ زمانی که زیدان برای این تیم بازی می کرد عاشق این تیم بودم و یکی از آرزوهایم است که روزی در این تیم بازی کنم. باید سعی و تلاش کنم تا به این هدف برسم. البته دور از دسترس نیست اما کمی هم زحمت می خواهد. بازی های این تیم را دنبال می کنم و اتفاقا همین چند هفته قبل که با روستوف در اردوی مالاگا بودیم بازی این تیم را از نزدیک تماشا کردم. همیشه دوست دارم که ال کلاسیکوها را رئال ببرد. البته بارسلونا را دوست دارم اما نه به اندازه رئال. این تیم خیلی راحت می برد و این برای جذابیت فوتبال اصلا خوب نیست.»

دفاع از کی روش

سردار از تیم ملی می گوید و دغدغه ها و البته استعفای کی روش که او را هم مثل همه نگران کرده:«این خیلی بد است که کی روش استعفا داده. تا جایی که من می دانم او شش ماه است پولی نگرفته و حرفی هم نزده. بالاخره هر کسی باشد ناراحت می شود. از یک کشور دیگر آمده و شغلش و منبع درآمدش مربیگری است. اگر شما از روزنامه ای که کار می کنید شش ماه حقوق نگیرید ناراحت نمی شوید؟ او هم حق دارد ناراحت شود اما کی روش دغدغه های دیگری جز پول قراردادش دارد. ما نه امکانات داریم و نه زمین چمن.

سردار آزمون

واقعا امکانات روستوف چند برابر تیم ملی است. به نظر شما این بد نیست؟ باشگاه و تیم ملی باید تفاوت هایی داشته باشند. به خصوص ما که کمتر از پنج ماه دیگر باید به مصاف قدرت های برتر فوتبال آسیا برویم. آیا با این امکانات می شود موفق بود؟ کی روش هم امکانات را برای خودش نمی خواهد. او در بهترین تیم های فوتبال دنیا کار کرده و نیازی به لباس و خیلی چیزهای دیگر ندارد. وضعیت البسه تیم ملی افتضاح است.

وقتی لباس مان را می شوییم،سایز مدیوم می شود اسمال. این برای یک تیم ملی که به جام جهانی برزیل صعود کرده و الان هم تلاش می کند در جام جهانی روسیه شرکت کند اصلا ایده آل نیست. دغدغه او دغدغه بازیکنان است. اینکه چطور آماده شوند و چطور تمرین کنند. به نظر من با امکانات خوب می توانیم درصد بسیاری از راه صعودمان به جام جهانی روسیه را طی کنیم.»

علی دایی

به اعتقاد آزمون، مسئولان باید از اسطوره هایی مثل علی دایی مجسمه بسازند و از آنها تقدیر کنند:«علی دایی الگوی من بود اما کار زشتی با او کردند و از پرسپولیس کنارش گذاشتند. اگر علی دایی و علی کریمی در کشورهای دیگر بودند از آنها مجسمه طلا می ساختند. باید قدر اینها را بدانیم. قدر دایی ها، عابدزاده ها و خاکپورها را. خیلی ها می گفتند من و خاکپور با هم خوب نیستیم اما واقعا اینطور نبود.

سردار آزمون و علی دایی

خیلی ها نمی دانند چه کارهایی انجام دادم که به مسابقات مقدماتی المپیک بروم. باشگاه اجازه نمی داد و نمی گذاشت که بروم. گفتند واقعا دوست نداریم به قطر بروی. به خدا خانوادگی برای تیم المپیک دعا می کردیم. من در مرحله اول مقدماتی کمک کردم. به هر شکلی می شد. به خدا قسم بدنم دقیقه 10 بازی مقابل عربستان خالی کرد، چون بازی ها یک روز در میان برگزار می شد و من هم تازه از لیگ روسیه به ایران برگشته بودم اما بعدها حرف هایی زدند که به من برخورد.»

بهترین دوستان

او هنوز گذشته اش را فراموش نکرده و هر زمان که به ایران می آید، بیشتر در گنبد است. سردار در این باره می گوید:«وقتی به گنبد می روم همبازی های دوران کودکی ام را می بینم، خیلی های شان هنوز دوستان صمیمی ام هستند. یک رفیق دارم به اسم شکیب که از کوچکی با او هستم. وقتی که سن کمتری داشتم خانواده ام تاکید کردند که اول دور و بری هایت را بشناس و بعد ارتباط برقرار کن. هر کسی را به محافل خانوادگی ام راه نمی دهم. حتی رفیق معروف هم دارم! فرهاد قائمی که الان یکی از ارکان اصلی تیم ملی والیبال است. شاید جالب باشد که بدانید در کودکی و نوجوانی با فرهاد والیبال بازی می کردم و والیبالم اگر بهتر از فرهاد نباشد، بدتر هم نیست!

دوستان سردار آزمون

نزدیک ترین رفقای فوتبالی ام هم سعید عزت اللهی و مهدی طارمی هستند. با مهدی خیلی صمیمی هستم. او از نظر اخلاقی حرف ندارد، فقط یک مقدار بی حال است.»

اینستاگرام

او درباره اوقات فراغتش هم به نکته جالبی اشاره می کند:«اینجا اوقات فراغت چندانی نداریم. یا سر تمرین و اردو هستیم یا بازی داریم. از سوی دیگر با توجه به اینکه در یک لیگ فوق حرفه ای بازی می کنم، باید از خودم مراقبت کنم و استراحت کافی داشته باشم. بنابراین اوقات فراغتی نمی ماند. چند ساعت در روز خالی دارم که ترجیح می دهم با خانواده ام باشم و البته فضای مجازی

سردار در اینستاگرام حضور دارد و هر روز تعداد فالوئرهای او بالاتر می رود. سردار می گوید:«اینستاگرام یکی از سرگرمی های من است. همین جا بگویم که یک صفحه در اینستاگرام دارم و بقیه صفحه ها یا هواداری هستند یا اینکه خودشان درست کرده اند. برخی اوقات می بینم که اخبار زندگی شخصی مرا به دروغ می نویسند که واقعا ناراحت می شوم.

برخی از صفه های هواداری هم به من لطف دارند و اگر پست هایشان را ببینم حتما لایک می کنم. چون آنها به من انگیزه می دهند و من از ته دل دوست شان دارم. حتی برخی اوقات به دایرکت هم سر می زنم و اگر وقت داشته باشم جواب هواداران را می دهم. به نظر من ایرادی ندارد. دوست دارم با مردم به صورت مستقیم صحبت کنم و نظرشان را در مورد خودم، فوتبالم و رفتارم بدانم.»

سردار آزمون

تبلیغات

سردار با توجه به محبوبیتی که در ایران و روسیه دارد یکی از گزینه های شرکت در تبلیغات است:«یکی، دو بار در تبلیغات شرکت کرده ام. یادم می آید وقتی در روبین کازان بودم یک تولیدی پوشاک از من خواست تا همراه یکی دو بازیکن دیگر، برند آنها را تبلیغ کنیم. من، دوویچ و بلاکف بودیم که جورجیو آرمانی را تبلیغ کردیم. عکس ما را روی بیلبوردهای کازان گذاشتند و البته از این راه به سود خوبی هم رسیدند. خودم به شخصه برند خاصی را دنبال نمی کنم. هر چه دم دستم بیاید می پوشم. برایم مهم نیست که لباسم مارک نباشد. از خواب که بیدار می شوم اولین لباسی که می بینم به تنم می کنم. مثل خیلی ها روی لباس وسواس ندارم.»

ازدواج

شایعه درباره ازدواج آزمون بسیار است اما او هنوز قدم به زندگی متاهلی نگذاشته:«نمی دانم چرا شایعه های بسیاری برای من درباره ازدواج می سازند. من ازدواج نکرده ام و فعلا هم قصد ازدواج ندارم. فکر می کنم در یکی از عکس ها دختر دایی ام با پسرش کنار من ایستاده و خیلی ها به خاطر این عکس شایعه های دیگری ساختند. من دوست دارم بابا شوم اما هنوز ازدواج نکرده ام. یک پست هم در اینستاگرام گذاشتم و این را نوشتم چون بچه را دوست دارم.»

سردار مثل همه خانواده اش را دوست دارد و از آنها به عنوان یکی دلایل موفقیتش یاد می کند:«عشقم مادرم است و همیشه دست او را می بوسم که اینقدر برای من زحمت کشیده. پدر و مادرم زندگی شان را در ایران رها کرده و با من به روسیه آمده اند تا تنها نباشم. مدرم بهترین غذاها را برای من می پزد و پدرم هم مثل کوه پشتم است و بهترین مشاوره ها را به من می دهد. خواهرم مرا کمک می کند، دامادمان همین طور. آنها نقشی اساسی در موفقیت من داشته اند و هر جا که فرصتی شود، از زحمات شان تشکر می کنم.»

سردار آزمون

مدل مو

مدل های موی سردار یکی از سوژه های اصلی رسانه ها در یکی دو سال اخیر بوده. مدل مویی که از نظر سردار ذاتی است و روی آن به هیچ وجه کار نمی شود:«از بچگی دنبال مدل مو و این چیزها نبودم. شاید خیلی از هم سن و سال های من از انواع و اقسام مدل های مو استفاده کنند اما ما هرگز به این فکر نکرده ام که موهایم را مدل خاصی درست کنم و معروف شوم. موهایم لخت است و هر طوری بزنم به مدل اولش برمی گردد. البته هر کسی به مدل موی خاصی علاقه دارد. من اما این طور نیستم. نظر خانواده برایم مهم است. هر جوری که آنها دوست داشته باشند می گردم و زیاد درگیر و دار مو و لباس نیستم.»

عمل بینی

سردار آزمون

در رسم ترکمن ها نیست که کسی بینی خود را برای زیبایی عمل کند. این را سردار می گوید تا به عمل پلیپ بینی اش برسد:«سال ها بازی می کردم اما به هیچ کس نگفتم که پلیپ بینی ام اذیتم می کند. فقط خانواده ام می دانستند و یکی از مربیانم. پلیپ بینی ام خیلی آزارم می داد. الان و بعد از عمل راحت نفس می کشم و راحت می خوابم. قبلا اینطور نبود. نمی توانستم بخوابم. ضمن اینکه عمل بینی من زیبایی نبود. عمل زیبایی در رسم ترکمن ها نیست. اصلا دلیل ندارد پسر ابرو بردارد و دماغش را عمل زیبایی کند.»

سردار آزمون ، زندگی شخصی و عکس های سردار آزمون

“سردار آزمون” از عمل بینی تا ازدواج + تصاویر
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 307
برگرفته از برترینها/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 289 18
نظر کاربران
یک دوستار تیم ملی

یک دوستار تیم ملی

با سلام.واقعا سردار جان آبروی هر بهترین بازیکن را که با خودت مثل یک تریلی یدک میکشی بردی.بچه جان تو بازیکن نیستی که آقایون از شما الکی تعریف میکنن و از یک کاه کوه ساختن.بچه جان تو برو همون والیبال بازی کن صد سال دیگر تو بازیکن فوتبال اون هم نوک حمله نخواهی شد.تمام زحمات اعضای بازیکنان تیم را تو تو تو تو به هدر میدهی.خواهشا به خودت اجازه نده با آبروی تیم ملی بازی کنی.

پاسخ دادن 10 52
حسين

حسين

مثل هميشه سربلند است سردار پيروز و خوش روي ايران

پاسخ دادن 19 1
EliyaKinggamers1925

EliyaKinggamers1925

سلام.اتفاقا سردار ازمون از صد تا طارمی و رضاییان بهتره!مهدی طارمی فقط برای این گل میزنه که افتخار نسیب خودش بشه ولی سردار ازمون برای کشورش تیم میزنه و فرقی براش نداره کی گل بزنه و تلاش خودشو می کنه که کشور و تیمش برنده باشه

پاسخ دادن 14 7
باران

باران

ببخشید ها شما هم اول به جای سردار بشین بعد اینجوری حکم صادر کنین.سردار با تمام وجود بازی کرد دستشونو هم میبوسیم

پاسخ دادن 12 4
Gd

Gd

وقتی جای کسی نیستی نظر هم نده... واقعا از آدمایی مثل خییییییییلی بدم میاد

پاسخ دادن 5 3
یگانه

یگانه

به نظر من در شان یک ایرانی نیست که بخواد اینجوری به بازیکنی به این خوبی به این صورت صحبت کنه لطفا حرف دهنتو بفهم

پاسخ دادن 0 0
طاها

طاها

سلام آقای سردار شما بازیکن خوبی هستین اما توی بازی ایران و پرتغال استرس داشتید

پاسخ دادن 7 10
ساکار

ساکار

خیلی عالی بازی کردی خداقوت تو همیشه برای ما اسطوره خواهی ماند

پاسخ دادن 7 2
مرضیه

مرضیه

امیدوارم همیشه و هرجا هستین موفق و سلامت باشین شماها افتخار این مملکتین آفرین خداقوت

پاسخ دادن 4 1
یاسین

یاسین

واقعا برای برخی مردم بی فرهنگ خودم متاسفم که عوض پشتیبانی از استعداد ها به سن و... طرف کار دارن لطفا یاد بگیریم کشور رو آباد کنیم نه با رفتارمان و توهین به کسی باعث خواری کشور بشیم

پاسخ دادن 8 2
مسعودبیگلری

مسعودبیگلری

سلام .واقعا بازی کردنت عالیه.نمی دونم چطور بعضی ها میگن خوب بازی نمیکنی .فوتبال فقط دریبل یا گل زدن نیست .تو حرکت های تیمی عالی بودی

پاسخ دادن 3 2
بابک

بابک

راست میگی فوتبال گل زدن و دریبل و پاس و به جای هد زدن درست، شاخ زدن به توپه . واقعا اونائیکه فوتبال بازی میکنن و گل میزنن این کاره نیستن . مثلا کاوالی. ببین تو اروگوئه چیکار میکنه !!!!!!!!عه عه عه عه !!!!!!!!هی گل میزنه احمق . 2 موقعیت داشت دیشب بازی با پرتغال 2تا گل زد خیلی بده. فوتبالیست اونکه شما میگی. الباقی دیونه هستن

پاسخ دادن 2 4
حسين

حسين

هميشه سربلند باشي در كنار خانواده عزيز و فداكارت، خدااااا حفظت كنه جوون ترو واسه مادر و پدر فداكارت

پاسخ دادن 1 1
بابک

بابک

خداحفظش کنه برای مادر محترمشون و پدر فداکارش . بره دنبال والیبال . بیخیال فوتبال بشه ممنونیم ازش

پاسخ دادن 2 2
دوستدار سپاهان

دوستدار سپاهان

سردار نشون داده همه جا عالیه حتی تو والیبال و فوتبال پس هر دوتا شا ادامه میده

پاسخ دادن 0 0
شیما

شیما

باید متاسف شد چرا همه فکر میکنن که سردار کاری نکرده در صورتی که با گلهای او به جام جهانی رسیدیم اگه نبود نمیتونستیم رو مغز متفکر پرتغال اثر بزاریم کاش جای توهین کردن به دل اون طرف فکر کنیم که با خالی کردن خودمون چه بلای سرش میاد ...... هممون دیدیم سردار تاجای که تونس تلاش کرد اما بخت با ما ایرانیا یار نیست کاش بریم از سردار عذر خواهی کنیم ....از ی نظر خوشحالم واسه دل کسی ک با خداحافظی سردار خوشحال شد.

پاسخ دادن 4 2
س

س

تو روخدا خداحافظی نکن ایشالا هرمشکلی داری تونمازهام دعامیکنم حل بشه

پاسخ دادن 2 1
مسعود

مسعود

سردار شما تونستید انتقادات و حتی بی ادبی ها را ببینید اما قدر شناسی ها را ندیدید شما با اینکه علی دایی را سطوره خود میدانید اما اصلا مثل دایی جنبه نداشتید

پاسخ دادن 0 1
بیتا

بیتا

باجنبه تویی بقیه اداتن????

پاسخ دادن 0 0
رها

رها

واقعا برای برخی مردم بی فرهنگ متسفام که عضو پشتیبانی از استعداد هابه سن و...طرف کار دارن لطفا یاد بگیریم کشور رو آباد کنیم نه با رفتارمان و توهین به کسی باعث خوارب کشور باشیم

پاسخ دادن 0 0
علی

علی

سردارجون عجب تصمیمی گرفتی. حالا می بینیم ک تیم ملی بدون تو چطور شوت خواهد شد...

پاسخ دادن 0 2
ماریا

ماریا

تیم ملی بدون سردار حتی نمیتونه بازی کنه میبازه

پاسخ دادن 1 0
فرشاد

فرشاد

خسته نباشی سردار.فقط ی خواهش دارم که هدفت دنبال کن به حرف این اون گوش نکن

پاسخ دادن 3 2
Nadia

Nadia

به نظر من آقای آزمون یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی ایران هستندو من آرزو دارم ایشان از تصمیمی که گرفته اند صرف نظر کنند . هر چند که خانواده برای همه ی ما باارزش ترین نعمت است.

پاسخ دادن 2 0
بابک

بابک

واقعا بهترین بود!!!!!!!!!!!!!!!!. البته من معنی بهترین رو نمی دونم . منظور شما از بهترین مثله چیه؟ مثلا قدیما میگفتن به مهدوی کیا موشک هامبورگ. همسن آقای سردار بود تو جام جهانی استرس هم داشت. ولی دفاع چپ سامپدوریا تو بازی با یوگسلاوی از دستش دیونه شده بود. یا مثلا علی کریمی همه رو دریبل میزد میشد بهترین آسیا( سال83) یا علی دائی تو بایرن مونیخ و هرتابرلین فوق العاده بودو اون پاس فضائی که تو جام جهانی به مهدوی کیا داد بازی با آمریکا. یا عربا به خدادا میگفتن الاسید. چون سوراخ میکرد دفاع حریف رو .یا اندو تیموریان و نکونام مثل همین هائی که اسم بردم تو جام جهانی عالی بودن.اصن همین مجید حسینی و وحید امیری. بهرحال معنی بهترین نمی دونم چیه؟ این کی بودن من اسم بردم؟؟!!!!! ببخشید

پاسخ دادن 1 0
ف

ف

خیلی حسودی بی ادب آره واقعا تو معنی بهترین رو نمیدونی

پاسخ دادن 0 0
روح اله

روح اله

متاسفانه نمایش ضعیف ایران در جام جهانی با تعریف و تمجید بیدلیل رسانه ها و فردوسی پور پوشش داده شد! کجای دنیا یه ملت بخاطر باخت تیمشون میریزن تو خیابونا؟ چرا کسی نمیخواد قبول کنه درصد مالکیت تیم ایران در سه بازی روی هم به 81درصد رسیده! این یعنی خود فاجعه! چرا این تیم بعداز هشت سال که دست یک مربی بوده باید جلوی اسپانیا و قطر یکجور بازی ارائه بده؟ چرا هیچی غیراز دفاع کردن بلد نبودیم؟ چرا هرسال چندبازیکن جوون دارن قربانی تصمیمات کیروش میشن ولی کسی نمیبینه؟اشکان دژاگه رو بیاد بیارید زمانی که اومد تو تیم ملی، یا گوچی! سردار چرا دراوج جوونی باید اینطور اسیر تصمیم کیروش بشه و خودشم ندونه از کجا خوردش؟ جهانبخش چرا آزادی عمل و کارایی تیم باشگاهیشو نداره؟ اینا همه برمیگرده به بازی تدافعی سرمربی که هیچی غیرازاین به بچه های جوون ما یاد نداد،نه تاکتیک و نه تکنیک! ژاپن و کره در فوتبال خیلی بهتراز ما بودن! حتی عربستان هم درصد مالکیت توپش و تعداد پاسهاشون خیلی نسبت به قبل تغییر کرده! چرا ما اینقدر ضعیفیم ولی کسی نمیبینه؟ فوتبال ما نه پاس داره و نه تاکتیک، هشت سال پول دادیم به یه مربی سرشناس که یه تیم دفاعی تحویل بده و خیلی جوون رو خراب کنه و به ریشمون بخنده ولی متاسفانه هنوزم دارن ازش خوب میگن، تا این مربی هست تیم ایران هیچ پیشرفتی نمیکنه و هیچ افتخاری هم نمیاره!

پاسخ دادن 2 1
امیررضا

امیررضا

سلام سردارجان منم مثل شما ترکمن هستم من اینو می نویسم وخودم میدونم که شما اینوخواهی خوند من میدونم که توچقدتوتیم ملی زحمت میکشی بعظیا میگن که تیم ملی به سردارنیازنداره بلکه سرداربه تیم ملی نیازداره لطفا به اینها گوش نکن وخودت روبه بازی های آسیا آماده کن خواهش میکنم تیم ملی بدون توبه هیچ جا نمیرسه کی روش میدونه که توچقدبه تیم عزیزی وخودش هم قدرتورامیدونه لطفا به این حرفهای مردم گوش نکن وادامه بده باآرزوی موفقیتت

پاسخ دادن 1 2
هانی

هانی

سلام سردار جان واقعا عاشقتم یکی از ارزو هامه که با تو سلفی بگیرم امیدوارم آرزوم براورده شه

پاسخ دادن 0 0
selda

selda

مثل همیشه عالی بودین شما از جام جهانی حذف شدین ولی همیشه در یادها میمانید ارزوی موفقیت برای تک تک تون داریم و متاسفم برای کسانی که قدر دان زحمات شما نیستن امیدوارم همیشه بدرخشید دووووووووستون داررررریم

پاسخ دادن 0 0
ساسی

ساسی

عالی بودی سردار جان .....بازیت بی نظیربود

پاسخ دادن 3 0
reyhaneh   morady

reyhaneh morady

سردارسلام تومثل همیشه عالی بودی .به نظرمن هرکی راجب تو بدوبیرامیگه چرتوپرت میگه.دوست دارم عزیزم

پاسخ دادن 0 1
ساجده

ساجده

هیچ کس نمی تونه همیشه برترباشه مثل کریس پس قوی باش

پاسخ دادن 1 0
ساجده

ساجده

هیچ وقت ایران شکست نخورده به نظرمن شماازته دلتون جام گرفتین

پاسخ دادن 1 0
وقار

وقار

تیم ملی سرباز می خواد که عرق وطن داشته باشه نه بچه زود رنج ضمنا آزمون خودش کاره ای نیست تصمیم گیرنده باباشه کسایی که صرفا برای کسب شهرت میان تیم ملی نه برای دفاع از حیثیت ملی معلومه تا ازشون ایراد بگیری ساز رفتن می زنند بزارین بره اگر دنبال پول و شهرتی باشگاههای زیادی تو دنیا هست

پاسخ دادن 0 0
جواد

جواد

سردار ما گنبدیها از ته قلبمون خواستار برگشتنت هستیم تا به این همه حرف وحدیث پایان بدی .ساغول قارداش

پاسخ دادن 4 2
عبدالصمد

عبدالصمد

سردار جان کجایی برگرد به تیم ملی کاری به گفته های دیگران نداشته باش فقط کار کار خودت راکن و به فوتبال فکر کن نه به فضای مجازی که اگه این کار را نکنی ضربه روحی شدیدی میخوری خوش بختن بولسن دوسم خوش

پاسخ دادن 1 0
عبدی ارش

عبدی ارش

سلام سالار ایران زمین خسته نباشی دلاور حرف و حدیث درباره همه میزنند فقط گوش نده به این حفها بازی خودت را کن موفق و مویید باشی یاشاسین ترکمن صحرا

پاسخ دادن 1 2
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف