نمناک اخبارپزشکی و سلامت عوارض ایبوپروفن بلای جای کودک شد+ تصاویر
عوارض ایبوپروفن ، عوارض ایبوپروفن
انتشار عکس هایی دردناک از بدن یک کودک که درگیر عوارض ایبوپروفن شده است والدین را در رابطه با مصرف این دارو برای فرزندانشان نگران کرد.
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1395

عوارض ایبوپروفن و بلایی که سر کودک مبتلا به آبله مرغان آمد

بتازگی تصاویری از یک کودک انگلیسی مبتلا به آبله مرغان در شبکه های اجتماعی منتشر شده که نشان می دهد مصرف دارو ایبوپروفن چه عوارض پوستی ناخوشایندی ایجاد کرده است.
والدین «لوئس»، پسر بچه اهل لیورپول انگلیس تصاویر فرزند خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند تا به سایر والدین هشدار دهند که به فرزندان مبتلا به آبله مرغان خود داروی ایبوپروفن ندهند.

عوارض ایبوپروفن


«لوئیس» حدود 10 ماه قبل مبتلا به آبله مرغان شده بود و پزشک بدون اطلاع از خطری که داروی تجویزی می تواند برای او داشته باشد، برای این کودک ایبوپروفن تجویز کرد اما این دارو نه تنها وضعیت او را بهبود نبخشید بلکه شرایطش را وخیم تر کرد و کار به بستری شدن وی در بیمارستان کشید.


عوارض ایبوپروفن

پزشکان بعد از بستری شدن او در بیمارستان «آلدر هی»، به والدینش گفتند که مصرف این دارو در زمان ابتلا به آبله مرغان باعث عمیق تر شدن زخم های آبله مرغان در بافت پوست می شود.

عوارض ایبوپروفن


ایبوپروفن دارویی ضد التهاب است ولی در موارد ابتلا به آبله مرغان، جوش های ایجاد شده در پوست را عمیق تر می کند. این کودک به دلیل مصرف داروی ایبوپروفن در زمان ابتلا به آبله مرغان دچار عفونت خون نیز شده بود. متخصصان گفته اند حتی تجویز نوروفن و آسپرین هم می تواند خطرناک باشد و عوارض شدیدی مانند عفونت های ثانویه در مبتلایان به آبله مرغان ایجاد کند.

عوارض ایبوپروفن بلای جای کودک شد+ تصاویر

عوارض ایبوپروفن بلای جای کودک شد+ تصاویر
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 16
برگرفته از سلامت آنلاین /ن
این مطلب مفید بود ؟ 15 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف