نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علائم و عوارض فشار خون پایین
فشار خون ، عوارض افت فشار خون
میزان نیرویی که از طرف خون به دیواره رگهای خونی وارد می شود را فشارخون می گویند.

پایین بودن فشار خون را سرسری نگیرید

ممکن است از نظر میلیون ها نفری که از فشارخون بالا رنج می برند، پایین بودن فشار خون یک وضعیت عالی باشد، در حالی که کاهش حاد فشار خون می تواند عوارض خطرناکی را برای بدن به انسان به همراه داشته باشد

وقتی فشار خون افت می کند ...

بعضی از افراد از اینکه فشار خونشان همیشه پایین است، شکایت دارند ولی باید معنای فشار خون پایین را بدانیم. فشار خون مطلوب فشار خونی است که کمتر از 120/80 میلی متر جیوه باشد ولی عدد اختصاصی برای فشار خون پایین وجود ندارد اما فشار خون پایین خیلی بهتر از فشار خون بالاست .

بعضی از افراد با فشار خون پایین هیچ مشکلی ندارند و از نظر پزشکی نیز مشکلی محسوب نمی شود. در مورد این نوجوان باید بررسی کنند که فشار خون علت خاصی دارد یا خیر. گاهی فشار خون پایین علت مشخصی دارد؛ مثلا بیمار به دلیل استراحت طولانی مدت، کاهش حجم خون در اثر خونریزی یا کمبود مایعات بدن، مصرف بعضی از داروها، عفونت شدید، کمبودهای تغذیه ای و واکنش های حساسیتی دچار کاهش فشار خون می شود که همه موارد گفته شده، نیاز به درمان دارند و با درمان، بیمار وضعیت عادی خود را به دست می آورد .

افت فشار خون

بیمارانی که علت خاصی برای افت فشار خونشان پیدا نمی ‎ شود، معمولا نیاز به درمان خاصی ندارند و فقط به آنها توصیه می شود که گاهی اوقات میزان مصرف نمک در غذای مصرفی خود بالا ببرند، بیشتر از مایعات استفاده کنند، بعضی از ورزش ها و حرکات فیزیکی خاص را انجام ندهند و به طور ناگهانی وضعیت خود را از نشسته به ایستاده تغییر ندهند .

علائم و عوارض فشار خون پایین

علائم و عوارض فشار خون پایین
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از هفته نامه سلامت -/ر
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف