نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها عوارض لامپ های کم مصرف بر روی پوست
لامپ کم مصرف ، عوارض لامپ کم مصرف
از زمانی که لامپ های کم مصرف تبلیغ شدند شایعات و حرف های زیادی در مورد عوارض این لامپها بر روی سلامت و پوست شنیده می شود.پاسخ متخصصین می تواند سوالات بسیاری را جواب دهد.

تاثیر لامپ کم مصرف ر پوست

لامپ های کم مصرف با نور سفید و یا فلورسنت نیز همانند هر منبع نوری مجموعه ای از نورهای (مرئی، فرابنفش و مادون قرمز) را دارند که اگر استانداردهای لازم در خصوص ساخت این لامپ ها به کار گرفته نشود ، آسیب های جدی به سلامت فرد وارد می کنند.

لامپ کم مصرف

یکی از کاربران در مورد استفاده این لامپ ها پرسیده است:زمانی که متوجه عوارض لامپ های پرمصرف در خانواده شدیم اغلب لامپ های خانه را تعویض کردیم و لامپ کم مصرف خریدیم اما به تازگی نیز شایعات زیادی در مورد عوارض لامپ های کم مصرف شنیده ام. می خواستم بدانم آیا صحیح است افرادی که در معرض لامپ های کم مصرف هستند به سرطان پوست مبتلا می شوند؟ لطفاً مرا راهنمایی کنید.

 
یک متخصص پوست و مو در پاسخ به این سئوال نوشت:در گذشته استفاده از لامپ های مدادی در بین مردم بسیار شایع بود. این لامپ ها دارای انر‍ژی الکتریکی بسیار زیادی بودند بنابراین امکان آسیب پوست افراد در هنگام مواجهه با نور آنها وجود داشت. اغلب در میوه فروشی ها از این لامپ ها استفاده می شد. نزدیک بودن در فاصله 30 سانتی متری لامپ های مدادی به علت افزایش وات آنها می توانست برای پوست افراد بسیار زیان آور باشد.
 
به مرور زمان و با اطلاع رسانی های مناسب مصرف این لامپ ها بویژه در میوه فروشی ها کاهش جدی یافت چراکه این لامپ ها علاوه بر عوارضی که می توانستند بر پوست داشته باشند افراد را دچار هزینه های سنگین نیز می کردند. تاکنون لامپ های کم مصرف عوارض جدی برای پوست انسان ها نداشته اند حتی لامپ های مدادی نیز فقط منجر به آسیب به پوست می شدند و افراد را مبتلا به سرطان های پوستی نمی کردند بنابراین استفاده از لامپ های کم مصرف منجر به سرطان های پوستی نمی شوند. البته خانواده ها باید در هنگام استفاده از لامپ های کم مصرف نکات بهداشتی را رعایت کنند و هنگامی که لامپ کم مصرف قابل مصرف نیست آن را در داخل جعبه اصلی قرار داده و در سطل زباله بیندازند.

لامپ کم مصرف ، عوارض لامپ های کم مصرف بر روی پوست

عوارض لامپ های کم مصرف بر روی پوست
: امتیاز : 4.3 تعداد رای : 35
برگرفته از سلامت نیوز-/ف
این مطلب مفید بود ؟
30 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف