نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو عوارض مکمل های ورزشی برای پوست
عوارض مکمل های ورزشی ، مشکلات مکمل های ورزشی
تحقیقات نشان می دهد زنان ورزشکاری که برای پرورش اندام و عضله سازی از مکمل های ورزشی استفاده می کنند دچار آکنه و عوارض پوستی خواهند شد.

آکنه عارضه دیگر مکمل های ورزشی

شاید یکی از نگرانی ها شما در طول دوره بدنسازی ایجاد عوارض ناشی از استفاده مکمل های ورزشی باشد و بخواهید در خصوص میزان مصرف و تاثیر مکمل های مختلف اطلاعاتی کسب کنید تا با مصرف صحیح و مدیریت شده آن ها از عوارض ناشی از سو مصرف آن ها جلوگیری نمایید.

بدن به تمامی مواد مغذی احتیاج دارد تا سلامتی پوست را حفظ کند و از بیماری های پوستی جلوگیری کند.

لازم به ذکر است که هر نوع مکملی باید تحت نظر پزشک مصرف شود و به صورت افراطی مصرف نشود، در غیر این صورت آثار مخربی را به وجود خواهد آورد.

متخصصین پوست هشدار دادند، پودرهای پروتئین که معمولا برای عضله سازی به نوشیدنی های ورزشکاران اضافه می شود موجب بروز آکنه به ویژه در زنان می شود.
به گزارش از روزنامه دیلی میل،متخصصین آمریکایی در یک مطالعه مشاهده کردند که بروز آکنه های هورمونی در زنانی که به نوشیدنی های خود پودرهای عضله ساز پروتئین اضافه می کردند، افزایش داشت.
یکی از پودرهای پرطرفدار پروتیین که معمولا بعد از ورزش های بدن سازی برای ترمیم میکرو پارگی های عضله و ترغیب رشد عضله مصرف می شود، پروتئین 'وی' (Whey) یا آب پنیر است.پروتئین 'وی' یک محصول لبنی و حاوی هورمون هایی است که روغن تولید می کند و در نهایت موجب ابتلا به آکنه می شود.این پروتئین که از آب پنیر گرفته می شود، یکی از پروتیین های اصلی شیر گاو است که به رشد گوساله ها کمک می کند.

عوارض مکمل های ورزشی

بروز آکنه با نوشیدن پودرهای عضله ساز

از آنجایی که زنان بیشتر مستعد ابتلا به آکنه هورمونی هستند بنابراین محققان حدس می زنند که باید ارتباطی میان این پروتئین و بروز این آکنه ها وجود داشته باشد.
محققان در این مطالعه با بررسی شیوع آکنه در 30 فردی که برای یک دوره دو ماهه این مکمل را مصرف کرده بودند مشاهده کردند که شیوع آکنه های هورمونی در میان زنان شایع تر از مردان بود.
محققان حدس می زنند که پروتئین 'وی' با از بین بردن تعادل هورمون ها در زنان موجب افزایش بروز آکنه در آنها می شوند اما با این حال اظهار می دارند که عوامل دیگری نیز می توانند در بروز و شیوع این آکنه ها نقش داشته باشند.

عوارض مکمل های ورزشی برای پوست

عوارض مکمل های ورزشی برای پوست
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایرنا - رکنا -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف